17 березня 2020, 17:50 Читать на русском

Зростання ставок — не криза. Як заробляти на русі ставок ОВДП

Паніка на світових ринках підштовхнула міжнародних інвесторів виходити з активів країн з економікою, що розвивається — Єгипту, Нігерії, Угорщини, Польщі та Туреччини. В цьому переліку опинилась і Україна.

Однак це ще не означає, що прийшов час прощатися з ОВДП. Як заробляти на облігаціях навіть у важкі часи, «Мінфіну» розповіла керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU Євгенія Грищенко.

Дохідність пішла вгору

У будь-якій подібній ситуації інвестори переказують кошти в так звані тихі гавані – інструменти з невеликою дохідністю, але високою надійністю. Як правило, вони обирають держоблігації США, дохідність за якими зараз опустилася до 0,5%.

Для одних – криза, для інших – можливість заробити. У зв'язку з тим, що іноземці продавали українські облігації, ставки за паперами зросли і почали перевищувати дохідності депозитів у надійних банках. А зважаючи на відсутність у ОВДП ПДФО у розмірі 18%, дохідність річних паперів вже після вирахування всіх витрат на операцію дає ще додаткові 1,5-2% і, таким чином, відрив у чистій дохідності між депозитом і облігаціями може скласти 3-4%, на користь останніх.

Ігри з облігаціями

Локальні інвестори можуть заробляти на русі доходностей як вгору, так і вниз.

Коли ставки ОВДП йдуть вниз, продаючи папери раніше терміну погашення, ви заробляєте додатковий інвестиційний дохід. Наприклад, на початку 2019 року 2-річні ОВДП продавалися з дохідністю 18%, рівно через рік на початку 2020-го, ці папери можна було продати з дохідністю 11%. Тобто, продавши облігації через рік, ви додатково заробили 7%, і ваша загальна інвестиція принесла вам 25% річних.

Якщо ставки за ОВДП почали зростати, наприклад, як зараз, а ви вже власник ОВДП, але з меншою дохідністю, тоді зараз у вас буде можливість перекладати відсоткові виплати за ними у такі ж облігації, але за більш високими ставками або просто докуповувати нові облігації. Тим самим, підвищуючи дохідість вашої базової інвестиції, а при наступному русі – отримати додатковий дохід.

Купуй ОВДП і отримай додатковий дохід від «Мінфіну»

При цьому, якщо порівнювати зі строковим депозитом, то в останнього немає такої гнучкості. Часто достроково розірвати його не можна, відсотки капіталізуються за незмінною ставкою, спочатку зафіксованою в депозитному договорі. Також депозит можна в будь-який час переказати з гривні у валюту і навпаки, що дозволяють робити ОВДП.

Заробити на валюті

Курс купівлі валютних паперів наближений до курсу міжбанківського валютного ринку, тобто курсу, за яким банки торгують валютою між собою. Це дозволяє вам купувати валютний папір значно нижче курсу купівлі валюти на готівковому ринку, особливо при надмірному попиті. Наприклад, сьогодні валютний папір можна купити дешевше готівкового валютного ринку на 0,70 -1,5 грн за долар.

Читайте також: Економісти запропонували 4 кроки підтримки економіки в кризу

Незважаючи на паніку у фінансових колах, надійність ОВДП залишається незмінною. Як і раніше, основні власники ОВДП — це НБУ (325 млрд. грн.) і українські банки (330 млрд. грн), більше 85% від цієї суми – у держбанків. Тобто, найбільшим власником ОВДП за фактом залишається держава і розмови про можливі невиплати є непереконливими.

Коментарі - 6

+
0
mary27
mary27
17 березня 2020, 20:11
#
Хехех, великая Польша с Венгрией оказалась вместе с Нигерией. Польские нацики и венгерские ''йоббики'' негодуют.
+
0
mary27
mary27
17 березня 2020, 20:13
#
Великая Польша и Венгрия вместе с Египтом и Нигерией?)
Польские нацики и венгерские ''йоббики'' негодуют)
+
+26
bublik
bublik
17 березня 2020, 20:42
#
Банки по крупному застряли в ОВГЗ и сейчас срочно ищут лохов )
+
0
mary27
mary27
18 березня 2020, 1:34
#
Чего?
У них наоборот избыток ликвидности, которую они обязаны разместить в надежных, доходных и ликвидных ЦБ.

Они б и рады избавится от ОВГЗ и пустить деньги на кредиты, да качественных заемщиков не завезли)
А выдавать кредит, который никто не вернет...
+
0
QGS
QGS
19 березня 2020, 14:19
#
Ещё в январе предупреждал, пирамиду начало трусить.
+
+13
Tod
Tod
18 березня 2020, 12:56
#
Все ждали кризис, а он все равно нежданно объявился.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама