29 декабря 2010
Последний раз был на сайте:
28 ноября 2023 в 15:10
-
044blog
36 лет, Киев
-
Борец с мошенниками
Сумы
-
Humbert
24 года, Киев
-
Андрей Сирык
40 лет, Сумы, Украина
-
Сергей Александров
45 лет, www.FOREXITE.com - БЕЗОПАСНЫЙ ФОРЕКС
-
дмитрий дмитренко
45 лет
- 2 октября 2014, 0:39
Час заборонити форекс
Шановні друзі. Користуючись тим, що маю доступ до аудиторії сайту Мінфін, хочу поділитися планами на найближчий час і знайти однодумців. Я розпочинаю роботу над законопроектом, який дозволить врегулювати або взагалі заборонити в нинішньому вигляді діяльність так званих форекс-брокерів, або дилінгових центрів в Україні (звісно це не стосується банківських установ). Мета полягає в тому, щоб унеможливити негативний вплив діяльності таких компаній на економіку України і на громадян держави, які, довірившись рекламі та обіцянкам форекс-компаній втрачають свої гроші.
В чому полягає негативний вплив діяльності форекс-брокерів? Якщо коротко: По-перше, майже всі вони зареєстровані в офшорах, відповідно податків в Україні вони не платять, або платять копійки. По-друге, через ці компанії з України виводяться величезні суми валюти, десятки а може й сотні мільйонів доларів, які осідають в тих же офшорах і не повертаються. Ще раз повторюсь, мова йде про ДЦ, кухні, які не мають жодного відношення до біржової торгівлі а також до позабіржового валютного ринку, як то ECN, MTF, EBS.
Але найбільший негатив, це зламані людські долі. Я сам знаю не одну історію з проданими автівками і навіть квартирами і, як наслідок, розлученими родинами. Можна сказати, мовляв, самі винні. Але ж відносини в суспільному, економічному житті мають регулюватись правилами. Є, наприклад, Правила дорожнього руху і ми знаємо, що перейти дорогу на червоне світло, в принципі, можливо, але можна постраждати.
Останній в переліку, але неостанній за вагомістю аргумент, це російські корені багатьох дилінгових центрів. Санкції проти країни-агресора наш Уряд не поспішає запроваджувати, отже зроблю свій маленький внесок в цій справі.
Одразу відповім на можливі запитання:
так, я розумію, що ця ідея непопулярна серед широких верств трейдерів, а тим більше представників форекс-брокерів;
так, я розумію, що наживу купу ворогів;
так, я сам торгував на форексі не один рік, і заробляв і втрачав;
так, я працював в дилінгових центрах, писав аналітику для форекс-брокерів, відкривав представництво одного з них (тоді я і почав замислюватись);
так, я маю повне розуміння механізму біржової торгівлі в Україні і не тільки – працював у Фінансовій Компанії «Укранет», маю сертифікат торгівця цінними паперами;
так, я маю досвід написання законопроектів і проектів постанов ВР, працював помічником народного депутата в комітеті фінансів і банківської діяльності.
Решта питань теж не залишиться без відповіді, але прохання писати в приватні повідомлення.
І наостанок. Механізм внесення законопроекту на розгляд у ВР наступний: або я пройду в Раду по 45-му округу, де балотуюсь, або через фракцію ВО «Свобода» у ВР.
P.S. Очікую багато критики і всього подібного, сподіваюсь на конструктив, але від ідеї не відмовлюсь.
|
28
|
- 18:10 Великобритания ввела санкции против Фирташа и его супруги
- 17:40 Курс валют на вечер 21 ноября: доллар подешевел на межбанке на 6 копеек, а евро — на 9 копеек
- 16:37 НБУ изменил порядок открытия и закрытия счетов
- 16:10 ЦБ Турции снова сохранил ставку на уровне 50%
- 15:56 Курс биткоина впервые превысил $98 тыс. и обновил исторический максимум
- 13:52 Что будет с гривной? Депозиты и ОВГЗ: стоит ли сейчас делать на них ставку (видео)
- 12:20 россия потратила более $18 млрд на воздушные атаки по Украине
- 11:55 MicroStrategy вошла в топ-100 крупнейших публичных компаний в США
- 11:34 Команда Трампа рассматривает любительницу криптовалют на должность нового главы SEC — CoinDesk
- 11:10 Италия выделяет 200 млн евро на восстановление электросети Украины
Комментарии - 25
А текст классный.
А не проще ли обязать НБУ выдавать лицензии на такой вид деятельности и соответственно установить контроль и отчетность перед НБУ. А там уже можно решать: либо только банкам либо лицензии могут получать и небанковские учреждения…
Но тут сразу возникает вопрос. У нас неплохая конституция. Но она не выполняется (медицина, присяжные). Т.е. будет ли выполняться этот закон. Но даже и в этом случае закон нужен.
Теперь по частностям.
Почему бы Вам здесь же не сделать выжимку из законов Европы по форексу. И взять оттуда самое лучшее.
Слыхал что в США форекс не пополулярен и даже законодательно ограничен. Я считаю это правильно, зачем форекс если есть Найсе (дивиденды, акции, наследство, залоги). Но у нас Найсе нет поэтому пока хотя бы форекс пусть будет.
Надо ограничить плечи — максимум 1:50. Минимальный депозит = 1 000 долларов. Лицензирование брокеров. НДФЛ 10%. Вывод денег и ввод только с текущего счета в укрбанке. Никаких электронных денег. Могу еще много говорить.
О себе: клиент в прошлом нескольких форекс-брокеров (и как трейдер и как инвестор в ПАММ-системе) и банка Дельта (в части форекс). Думал перейти из Дельты в Брок Бизнес Банк. Но слава богу вовремя остался в Дельте. Торговые депозиты в укрбанках не страхуются.
Вообщем тема эта нужная. Ну и конечно PR элемент здесь есть. А кому сейчас легко?
:)
1) Власники так званих „брокерів“ мають касу немалу. Тому вирішити проблему в разі інтересування його кухнею зі сторони регулятора йому не виявиться проблематичним. Не забуваєм реалії нашої Країни.
2)Як правильно було підмічено автором, майже весь цей кухонний непотріб зареєстревоний в офшорах (останнім часом їм активно пригляділась Нова Зеландія) і, відповідно, вони підпадають під так зване „законодавство“ саме тої країни-офшора, а ніяк не України. Тому, на мою думку, тут вихід один — поступити аналогічного США, адже всім цим кухням нашим заборонено відкривати рахунки громадянам США . Можна і у нас подібно зробити — дозволити реєструвати громадян України тільки тим компаніям, які мають відповідну ліцензію Українського регулятора. Але тут повертаємось на самий початок — як зробити цього регулятора чесним.
Тут роботи дуже багато, і роботи не наодин місяць. Треба активно вивчати приклади Заходу — все вже зроблено до нас. Автору успіхів у цій нелегцій справі!
1)Обов«язковість проходження ідентифікації клієнтом (проходить ще під час відкриття звичайного рахунку в банку, відповідно клієтну не прийдеться відправляти свої паспортні дані і копії документів в якусь там тмутаракань і не знати кому, як це зараз відбувається).
2) Банк в такому випадку автоматично буде виступати податковим агентом клієнта (15-17%).
А в это й с тране, к сожалению, что не запрещено то разрешено.
Запретите форекс в таков виде и тут же он переименуется и станет другим.
Нужно воспитывать людей. И пояснять им что такое то или это.
Достаточно только закон принять или здесь есть вопросы по допуску со стороны других государств и желанию работать с нашими гражданами зарубежных брокеров?
Американские брокеры не хотят в принципе работать с гражданами республики Беларусь, но работают с гражданами Российской федерации. Допустим Украина в одностороннем порядке отменила Декрет о валютном контроле в части инвестирования физлиц за пределы Украины. Как поведут себя иностранные биржи и брокеры?
То же верно и в случае с форекс-брокерами. Закон Украины решит только одну проблему. Но не решит другие. Возможно именно по этой причине «офшорные» брокеры регистрируются в «британской короне»? Новая Зеландия это не оффшорная зона в строгом смысле слова. Налоговые вопросы здесь вторичны.
Сам по себе финансовый рынок (фондовые, валютный, товарно-сырьевой) это рынок инфарктов. Другое дело что как и на любом рынке время от времени, особенно вначале, появляются мошенники.
А упомянутые компании (Гамма, Влдімір ФХ, ММСІС Кондакова) — обычный лохотрон для жадных. Ну, так это всегда будет в той или иной форме.
О, и одно из самых главных — что «кухни» имеют российские корни…
Вы пишите о людях, оставшихся без квартир, машин. А сколько таких людей в результате не возврата кредитов БАНКАМ. А Банки, лопнувшие по вине вороватых банкиров ???
Может лучше здесь что то придумаете в плане законов?
Возможные неудобства от вашей «заботы» легко будут обойдены желающими.
Лучше потратьте силы и деньги на преодоление финансовой неграмотности населения.
Пока есть спрос на быстрые, легкие деньги — будут и упомянутые фирмы, и вовсе необязательно на форексе.
И вот здесь вопрос философский. Если нет налога, то нет и защиты собственности?