21 июля 2022
Последний раз был на сайте:
22 ноября 2024 в 00:42
- 25 октября 2023, 14:13
Перегони кабанчиків
Останнім часом можна помітити, як певні дописувачі постійно намагаються залякати читачів, щоб змотивувати тих бігти в обмінку за валютою і піднімати курс. Зрозуміло, що просто так людина б не витрачала свій час на те, щоб нести на форум якийсь негатив, мета цих дій очевидна. Хто спостерігає за форумом давно, той мабуть точно бачив, як майже щоденно скиглить пан Perez. Давайте на його прикладі розберемо, чому так відбувається. Пан Perez намагався давати прогнози (але усе — мимо) і у вересні 2022 року накупився долару по 42.65, запевняючи усіх, що курс зростатиме. А курс лише падав. На мою пораду злитись по 40.15 і відкупитись через валютний депозит (що покрило б усі збитки) він заявив, що курс його виходу — не нижче 45. Чекає ті 45 й досі, але є тут одна проблемка — для виходу хоча б «в нуль» відносно гривневих інструментів курс вже має бути набагато вищим.
Але давайте про перегони. Кабанчики вірять у силу долару (завдяки зростанням під час криз і невмінню правильно рахувати фінансовий результат) і навіть вважають, що він випереджає гривневі інструменти (хоча давно вже було доведено, що це не так https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/201333/). Також вони верещать про збитки тих, хто у гривні, але це також невірно і тут є два важливі моменти:
- Для виходу з тимчасових мінусів під час криз при використанні гривневих інструментів потрібен лише час. Пройде певний період — і усе виходить в плюс, як ми розбирали раніше (https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/230392/)
- Для виходу з мінусів від купівлі долару потрібна девальвація. І не просто девальвація, а вища за рівень гривневих інструментів.
Є поїзд гривневих інструментів, який постійно рухається вперед. По 10%, по 12%, по 18%, по 20% щороку, але постійний рух вперед. Кабанчики ж в свою чергу нагрібають долар, сидять на зупинці і все чекають на ICE, який би наздогнав та випередив IC гривневих інструментів. І от на прикладі пана Переза можна побачити їх ситуацію. Він купив долари по 42.65, за рік (у вересні 2023) поїзд гривневих інструментів вже доїхав до 42.65*1.12=47.77 (зараз іще далі). Тобто, щоб наздогнати цей поїзд, Перезу з його доларами треба вже курс вищий за 48 і поїзд продовжує невблаганно рухатись вперед, все підвищуючи і підвищуючи цю планку. Реалістично дивлячись на цю картину можна сказати, що він ніколи не зможе наздогнати цей поїзд і ця операція вже назавжди залишиться у збитках, які лише будуть наростати.
З приводу його більш свіжих вкладень, на початку липня він накупився долару по 37.5. Перший місяць він радів, бо трохи випереджав поїзд гривневих інструментів, але потім поїзд поїхав далі, а Перез залишився так само у мінусах, які так само наростають. Таким чином усі, хто купують валюту як «збереження заощаджень» (хоча насправді це робить людину лише біднішою, що ми розбирали тут: https://minfin.com.ua/blogs/alex2006/193472/), приймають на себе ризики бути в мінусі, якщо девальвація не випереджає поїзд гривневих інструментів. Наразі поїзд їде зі швидкістю +1.6% щомісяця (облігації Євпаторія та Сімферополь), тому щоб його випередити, девальвація має бути вище 60 копійок щомісяця. Курс зріс на 40 копійок за місяць — валюта у мінусі. Курс зріс на 80 копійок за 2 місяці — валюта у мінусі (бо потяг вже поїхав на +1.2грн). Курс зріс на 1.3грн за 3 місяці — валюта у мінусі (бо потяг за 3 місяці вже на +1.8грн) і т.д.
Кабанчики постійно намагаються наздогнати потяг, а він лише їде від них далі й далі. Через це вони постійно намагаються відчайдушно залякувати читачів (що добре видно на прикладі пана Переза, який майже щодня скиглить про щось), щоб їх руками рухати девальвацію вперед наздоганяти потяг, але нічого не виходить.
Тому правильно розумійте мотивацію дописувачів і чому вони несуть на форум різний надуманий негатив.
|
57
|
- 19:11 США ввели санкции против «Газпромбанка» и еще более 50 российских банков
- 18:10 Великобритания ввела санкции против Фирташа и его супруги
- 17:40 Курс валют на вечер 21 ноября: доллар подешевел на межбанке на 6 копеек, а евро — на 9 копеек
- 16:37 НБУ изменил порядок открытия и закрытия счетов
- 16:10 ЦБ Турции снова сохранил ставку на уровне 50%
- 15:56 Курс биткоина впервые превысил $98 тыс. и обновил исторический максимум
- 13:52 Что будет с гривной? Депозиты и ОВГЗ: стоит ли сейчас делать на них ставку (видео)
- 12:20 россия потратила более $18 млрд на воздушные атаки по Украине
- 11:55 MicroStrategy вошла в топ-100 крупнейших публичных компаний в США
- 11:34 Команда Трампа рассматривает любительницу криптовалют на должность нового главы SEC — CoinDesk
Комментарии - 22
А розповідати казочки накшталт «злився на хаї, відкупився на низах» усі вміють)
2. Тут сенс у наглядності динаміки. Якісь виплати вже завершуються, перевкладаються на нові. І підсумки так само підбиваються по завершенню.
3. Ви самі хоч зрозуміли що хотіли цим сказати? Це якраз ваш приклад про 2016−2018 роки)
4. Хто сказав, що я не можу собі це дозволити? В мене і авто є і у фінансовому плані усе чудово, за мене точно можете не переживати))
5. Це ви схоже описали себе? Тоді розумію :)
Тобто показати усім майстер-клас і продемонструвати свою «стратегію» на практиці не зможете? Дуже шкода, так хотілось порівняти потім фінансовий результат) Може ви й справді не просто якийсь теоретик, а хоч щось можете на практиці))