Объем государственного долга Украины на конец 2020 года составит 2,045 триллиона в гривневом эквиваленте, или 45,3% прогнозного ВВП. Такой показатель заложили в обновленный проект госбюджета Украины на 2020 год.
5 ноября 2019, 18:45
Читати українською
Объем госдолга на конец 2020 года составит 45% ВВП (проект бюджета)
Сколько предстоит погасить
- Объем платежей по погашению госдолга на 2020 год прогнозируется в сумме 282,1 миллиарда гривен, в том числе 120,3 миллиарда гривен на погашение внешнего долга.
- На платежи по обслуживанию госдолга на 2020 год предусмотрено 141,5 миллиарда гривень.
На каких показателях основан бюджет
- Рост ВВП — 3,7%;
- Курс гривны — 27 гривен/доллар.
Читайте также: Госдолг Украины: секреты и угрозы (видео)
Ранее сообщалось
- Объем государственного и гарантированного государством долга Украины на конец сентября составил 82,95 миллиарда в долларовом эквиваленте, 1,998 триллиона – в гривневом.
- Согласно прогнозам Национального банка, госдолг Украины на конец 2019 года будет ниже 55% ВВП.
- Соотношение государственного долга и ВВП Украины будет постепенно снижаться до 42,4% на конец 2022 года. Об этом говорится в Среднесрочной стратегии управления госдолгом Украины на 2019-2022 годы.
- Как сообщала министр финансов Оксана Маркарова, до конца 2019 года Украине нужно погасить 50 миллиардов гривен государственного долга.
- Также сообщалось, что правительство аккумулировало достаточно средств для того, чтобы рассчитаться со всеми обязательствами по долгу до весны 2020 года.
Источник:
Минфин
Комментарии - 11
Наші беруть під 14%-17% і викуповують старіші ОВДП, що були випущені під 19%-22%. Що там буде разом з ревальвацією ми зможему порахувати тільки тоді, коли мінфін викупить назад ці облігації, тому що ніхто не знає який буде курс в майбутньому.
В ЗВР нічого не кладуть. В ЗВР рахуються ті гроші, що лежать на рахунку НБУ, який відкрито в МВФ, ОВДП і ОЗДП тут ні до чого.
Першопричина боргу - дефіцитний бюджет. Якщо уряд прийме бездефіцитний бюджет, то рахунок поточний операцій теж стане бездефіцитним. Тобто, зменшиться імпорт. А це дуже погано для економіки, тому що той імпорт дозволяє заробляти. Якби не імпорт комп'ютерів чи сільськогосподарської техніки в нульових, то ВВП був би в рази меншим і річний експорт зараз був би на $10-$15 мільярдів меншим.
мінфін: +100 мільрдів активів (гривні), +100 мільярдів пасивів (ОВДП),
нерезиденти: -$4мільярда активів, +100 мільярдів активів (ОВДП),
банки: +$4мільярда пасивів, +$4мільярда активів,
резиденти: -100 мільрдів активів (гривні), +$4мільярда активів.
НБУ: +$4мільярда активів, +100 мільярдів пасивів (гривні),
приблизно так. Може тут є бухгалтери, які поправлять. Мінфін і банки мають додаткові зобов'язання, а резиденти і НБУ мають додаткові резерви. Можливо НБУ теж має додаткові зобов'язання, але я не впевнений як там бухгалтерія зводиться.
Ніякої щедрості немає. Тільки управління ризиками. Наші резиденти і так ризикують, тому що вони резиденти, вони тут живуть, тому їм потрібна страховка, такою страховкою вистувають зобов'язання США, тобто долари. По ним дуже низький ризик. Це найнадійніший фінансовий актив у світі. Але по ним від'ємна дохідність (інфляція долара близько 2% на рік). Нерезиденти не так ризикують, тому вони готові продати свою стабільність за нашу дохідність. Тому вони беруть частину ризиків резидентів на себе, натомість отримують дохід.
Було:
Резиденти:
ризик по резервах,
інші ризики пов'язані з резидентством в країні з таким сусідом і такою політичною системою,
дохід 9% (16% номінал по ОВДП мінус 7% інфляція).
Нерезиденти:
ніякого ризику,
нульова чи від'ємна дохідність по резервах,
Стало:
Резиденти:
відсутній ризик по резервах,
залишаються інші ризики,
нульова чи від'ємна дохідність по резервах,
Нерезиденти:
ризик по резервах,
дохід 9% по резервах.