13 марта в Лондоне Национальный банк Украины получил престижную международную награду Central Banking Transparency Award. Об этом сообщает пресс-служба регулятора на странице в Facebook.
14 марта 2019, 10:50
Читати українською
НБУ получил международную награду за «Прозрачность»
«Украина впервые присоединилась к клубу победителей этого конкурса», - говорится в сообщении.
«От имени всей команды Национального банка Украины я искренне благодарен Central Banking за эту награду. Получить признание и чувствовать поддержку международного сообщества - это чрезвычайная радость», - подчеркнул Яков Смолий во время вручения награды.
Central Banking Awards в категории «Прозрачность»
- Награду Central Banking Awards в категории «Прозрачность» прежде всего получают за достижения центрального банка с точки зрения прозрачности по отношению к широкому кругу стейкхолдеров (заинтересованных групп).
- Для этого центральный банк должен продемонстрировать значительные достижения и/или лидерство, подтвержденное понятной коммуникацией и взаимодействием со стейкхолдерами с использованием каналов внутренней и внешней коммуникации.
- По результатам 2017 года в категории «Прозрачность» был награжден Банк Ирландии, 2016 года - Банк Израиля, в 2015 году - Национальный банк Чехии, в 2014 году - (центральный банк Швеции).
Источник:
Минфин
Комментарии - 4
«Від імені всієї команди Національного банку України я щиро вдячний Central Banking за цю нагороду. Отримати визнання та відчувати підтримку міжнародної спільноти – це надзвичайна втіха»,- наголосив Яків Смолій під час вручення нагороди.
Для Національного банку відкритість і діалог від початку були єдиним шляхом до зміцнення довіри, подолання популізму та збереження незалежності в умовах подолання економічної і фінансової криз, реформування банківського сектору і докорінної внутрішньої трансформації інституції.
«Ми перейняли нову культуру та цінності. Ми стали сучаснішими, відкритішими та прозорішими. Ми розпочали діалог зі стейкхолдерами. Ми пояснюємо громадськості кожен свій крок на обраному шляху. Ми чітко озвучуємо можливості та виклики, які постають перед нашою державою. Ми беремо на себе відповідальність за свої слова та вчинки»,- зауважив Яків Смолій у своїй промові.
Як сучасна інституція Національний банк прагне знаходити спільну мову не лише з вузькими експертними і професійними аудиторіями, а і з широким загалом. Адже адресність комунікації є важливою передумовою її ефективності. Для цього Національний банк вивчає потреби своїх цільових аудиторій та будує прямий діалог з кожною аудиторією зрозумілою для неї мовою на теми, які цікавлять саме її (Детальніше про Стратегію комунікацій НБУ).
«Ми будемо триматись обраного шляху й надалі. Ми відкриті до обміну кращими практиками зі спільнотою центральних банків»,- наголосив Яків Смолій.
Нагадаємо, оголошення переможців Central Banking Awards відбулося 23 січня цього року. Як тоді наголосили у Central Banking Awards, із 2014 року Національний банк зіткнувся із численними проблемами – конфліктом у східних регіонах країни, зростанням інфляції, непрацюючою банківською системою.
Навпаки, Національний банк значно збільшив обсяг інформації, яку він оприлюднює про те, як він виконує свою роботу, і наполегливо працює над тим, щоб ця інформація була доступною у зрозумілій формі і своєчасно для тих, хто її потребує, йдеться у повідомленні Central Banking Awards.
Довідково
Сentral Banking
Англійське видавництво Central Banking було засноване у 1990 році. Воно опікується виданням однойменного профільного журналу, серії книжок та тематичних брошур (whitepapers), а також щорічною нагородою Central Banking Awards. Видавництво також проводить освітні професійні заходи для центробанкірів та учасників фінансового ринку.
Central Banking – топовий міжнародний журнал для центробанкірів, який читають у 130 країнах світу та отримують співробітники 120 центральних банків. До редакційної ради журналу входять ключові фігури міжнародного співтовариства центробанкірів такі як Жан-Клод Тріше, екс-голова Європейського центрального банку та Банку Франції, а також економісти найкращих університетів світу, включаючи Йельський, Гарвардський та Колумбійський.