VIPConsulting
Зарегистрирован:
12 июля 2018

Последний раз был на сайте:
8 августа 2018 в 22:48
Подписчики (1):
ochimovskaya
Татьяна Очимовская
Андрій Русавський — Блог про бізнес, фінанси та право
Старший радник в Групі компаній «V.I.P. Consulting»
12 июля 2018, 17:30

Нові валютні правила. Дозволено все, що не заборонено

У 2017 року Національний банк України зробив низку кроків з пом’якшення валютного регулювання для фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Зокрема, було дозволено розміщувати без індивідуальних ліцензій НБУ на закордонних рахунках іноземну валюту з джерелом походження за межами України, а також здійснювати за рахунок цих коштів інвестиції. Якщо фізична особа бажає відкрити закордонний рахунок та користуватися ним, то ліцензія сьогодні потрібна виключно для здійснення переказу коштів з України на цей рахунок.

З набуттям чинності Закону України «Про валюту» (прийнятий Верховною Радою 21.06.2018) на валютному ринку вводиться принцип «дозволено все, що не заборонено». Зокрема передбачено, що резиденти України мають право без отримання ліцензії придбати валютні цінності за кордоном, здійснювати їх транскордонне переміщення та/або транскордонний переказ за угодами, укладеними із нерезидентами, у т.ч. із банківськими структурами Європейського Союзу.

Відкриття рахунків у банках-нерезидентах за місцем знаходження у країнах ЄС, економічний сенс операції, вибір розміру депозитної ставки – все це є добровільним рішенням фізичної особи і не потребує отримання дозволу (ліцензії) чи наступного повідомлення органу валютного контролю.

Водночас, необхідно розуміти, що «лібералізація» не означає «відсутність контролю». Так, при здійсненні операцій з транскордонного переміщення фізичними особами валютних цінностей у сумі, що дорівнює або перевищує еквівалент €10 тис. за офіційним курсом валют, встановленим НБУ на день переміщення через митний кордон України, підлягає письмовому декларуванню центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку. Транскордонне пересилання валютних цінностей шляхом поштових відправлень дозволено тільки як поштові відправлення з оголошеною вартістю.

Також Національний банк України і банки в Україні матимутьправо вимагати від фізичних осіб документи про проведені валютні операції (фінансовий моніторинг). При цьому закон також наділяє НБУ правом встановлювати обмеження, за наявності ознак погіршення валютного ринку України.

При розміщенні валютних цінностей в іншій країни до відносин між клієнтом і фінансовою установою відповідно до Закону України «Про міжнародне приватне право» буде застосовуватися право держави, у якій фінансова установа має своє місцезнаходження. Таким чином регулювання відносин між вкладником і банком, а також захист прав вкладника відбуватиметься відповідно до права країни, в якій знаходиться банківська установа.

Захист прав вкладників банків-нерезидентів здійснюється у порядку, визначеному законодавством країни місцезнаходження фінансової установи. Як правило, в усіх країнах-членах ЄС діє система фондів гарантування депозитів, участь в якій обов’язково беруть усі фінансові установи, що приймають депозити фізичних осіб, а також система страхування депозитів. Окрім того, вкладники користуються правом звернення до суду країни-нерезидента за захистом своїх прав.

Просмотров: 211, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться