jaglex
Александр Cлободян Блог Александра Слободяна
Зарегистрирован:
18 октября 2011

Последний раз был на сайте:
26 марта 2017 в 11:51
Подписчики (19):
AndreyM
Andrey M
38 лет, Киев
baraibal21
baraibal21
Kiruha
Kiruha
Lemon75
Lemon75
42 года, Киев
pointOFview
pointOFview
sorochan
sorochan
sancho
sancho
киев
Shevchuk
Pavlo Shevchuk
42 года, Київ
stasymoos
stasymoos
mybank
mybank
AllaNovickaya
Алла Новицкая
34 года, Киев
PSheva
Петр Шевченко
Киев
все подписчики
Александр Cлободян — Блог Александра Слободяна  RSS блога
Директор юридической консалтинговой компании «САЛЕКС»
7 ноября 2011, 12:34

Начальник, как писать Облигация или Аблигация?

На запитання із культового кінофільму дасть відповідь державний реєстр випусків цінних паперів, робота над яким ведеться Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Держава разом з емітентами цінних паперів мають використовувати зручні для інвесторів засоби поширення інформації, які здатні забезпечити своєчасний та непов'язаний зі значними фінансовими, часовими затратами доступ до неї. Природна лінь – двигун соціального прогресу. В епоху розвитку інформаційних технологій особливого значення набуває використання сучасних засобів отримання інформації. Тому найближчим часом регулятор планує розмістити державний реєстр випусків цінних паперів для вільного доступу на своєму сайті. Наприклад, інвестора може отримати такий документ як витяг про банкрутство, який засвдічує відсутність справи про банкрутство щодо емітента.

Важко заперечити той факт, що в умовах розвинутої ринкової економіки цінні папери мають бути таким же товаром як продукти харчування чи побутова техніка. Кожен з нас, не виходячи з офісу, може придбати практично все, чого, душа забажає. З часом ми також прийдемо до того, що для придбання цінних паперів пайового чи корпоративного інвестиційного фонду буде достатньо звичайного факсу, як це робиться, наприклад, у Великобританії.

Інформація про цінні папери має бути доступною широкому колу осіб, як й інформація про буд-які інші товари, роботи і послуги. Досвідченим спеціалістам–фондовикам знайомі ситуації, коли акціонерне товариство ліквідоване, а його акції продовжують здійснювати обіг на ринку, з ними вчиняються різноманітні договори. Потім НКЦПФР їх виявляє і виводить з обігу. В свою чергу, покупець таких акцій змушений нести збитки навіть тоді, коли придбав їх як технічні цінні папери. Уникнути подібних казусів можна завдяки високій інформаційній прозорості фондового ринку та вдосконаленню законодавства.Однак і в наш час власникам окремих емітентів вигідніше заплатити штраф за нерозкриття предбаченої законодавством інформації, чим допустити її розголошення.

Повертаючись до державного реєстру випусків цінних паперів, зазначимо, що він буде містити інформацію щодо зареєстрованих НКЦПФР випусків акцій, облігацій підприємств, облігацій місцевих позик, цінних паперів інститутів спільного інвестування, іпотечних сертифікатів, іпотечних облігацій та сертифікатів фондів операцій з нерухомістю. Всі, кому на власний ризик все-таки захочеться прикупити собі українських цінних паперів, згодом зможуть отримати інформацію про них з державного реєстру випусків цінних паперів.

Перепечатка данного материала разрешена исключительно со ссылкой на сайтЮридической консалтинговой компании «САЛЕКС» salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/module-styles-4

Просмотров: 1765, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии (5)

+
0
Александр Камарали
Александр Камарали
7 ноября 2011, 13:18
Киев
#
А нужно ли покупать/продавать бумаги по факсу? По моему большой риск мошенничества.
+
0
Александр Cлободян
Александр Cлободян
7 ноября 2011, 13:32
Київ
#
Операційний ризик тут високий. Ну нинішня процедура придбання цінних паперів ІСІ також ні в «Красную Армию» . Чого б не увести електронний цифровий підпис. Деякі КУА пробують продавати цінні папери ІСІ за допомогою цифрового підпису.
+
0
Александр Камарали
Александр Камарали
7 ноября 2011, 13:57
Киев
#
Тоже по моему не панацея. На кого ложатся затраты по ключу? На инвестора или ИСИ? Ну и для этого обязательно наличие у инвестора дома компьютера и интернета, что сокращает круг потенциальных инвесторов.
+
0
panevelen
panevelen
7 ноября 2011, 22:54
#
Напомнил ты мне, Александр, советский анекдот.
Зовёт секретарь райкома Компартии своего писаря. Говорит: «Во вторник собрание членов партии. Напиши плакат.»
Писарь ему говорит: «Хорошо. Только вопрос:»ВТОРНИК" пишется правильно через «Е» или через «И».
Секретарь: «Не знаю. Посмотри в словаре.»
На следующий день секретарь видит повешеный плакат на доске объявлений: «Товарищи. В среду — собрание членов партии. Всем прийти на день раньше.»
Зовёт он писаря и орёт: «Ты что же, вредитель, написал?!!! Какая среда?!!! Я же сказал, не знаеш как написать — посмотри в словарь!»
Писарь говорит: «Так я смотрел, ФУФЛО есть, ФУФАЙКА есть, а Фторника нету...»

А если по теме — по поводу реестра — всеми руками «За». Что же касается покупок отдельными личностями технических ценных бумаг несуществующих предприятий и предприятий-банкрутов, то я уверен, что в процентах 99% это делается для «отмывания» доходов, полученых преступным путём и для уклонения от уплаты налогов. Хочет узнать про предприятие, ценные буамги которго покупаеш — учи матчасть (Интернет, а именно СМИДА, реестр судовых решений и т.д.) и примерно знаеш что за эмитент, не банкрот ли…

Что касается комента по поводу компьютера и интернета — прошу не забывать про бездокументарную форму ценных бумаг, что априори исключает времена, когда у людей в сервантах и под матрасами были акции (приватсертификаты). 21 столетие на дворе…
+
0
Александр Cлободян
Александр Cлободян
8 ноября 2011, 19:00
Київ
#
Хочет узнать про предприятие, ценные буамги которго покупаеш — учи матчасть (Интернет, а именно СМИДА, реестр судовых решений и т.д.) и примерно знаеш что за эмитент, не банкрот ли…

Чим ринок і займається, замість того, щоб глянути в один нормальний реєстр, якого на даний момент немає.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться