Минфин - Курсы валют Украины

Установить
Huppal
Микита Гуппал Proінвестиції
Зарегистрирован:
7 апреля 2023

Последний раз был на сайте:
28 мая 2024 в 23:15
Подписчики (2):
Alexa1957
Alexa1957
HanaHu
HanaHu
Микита Гуппал — Proінвестиції
Інвестиційний аналітик Freedom Broker, автор телеграм-каналу @pro_invest_ukraine
24 мая 2023, 12:48

(P/FCF) Ціна до вільного грошового потоку : недооцінений індикатор вартості інвестицій

Пошук надійних інвестицій — це постійне прагнення інвесторів. Одним з ключових інструментів, які можуть допомогти в цьому пошуку, є відношення ціни до вільного грошового потоку (P/FCF).

В основі цього коефіцієнта лежить вільний грошовий потік (Free Cash Flow, FCF), який вимірює кількість грошей, які компанія згенерувала і може використовувати на свій розсуд, після того як вона виконала всі необхідні капіталовкладення. Він вимірюється як грошовий потік від операційної діяльності, мінус витрати на капіталовкладення.

Розглянемо гіпотетичний приклад. Припустимо, у нас є компанія з ринковою капіталізацією 1 мільярд доларів і вільним грошовим потоком 100 мільйонів доларів. Тоді P/FCF для цієї компанії становить 10 (1,000,000,000 / 100,000,000).

Це число показує, скільки інвестори готові заплатити за кожен долар вільного грошового потоку компанії. В загальному випадку, нижче значення P/FCF може вказувати на те, що акції компанії є недооціненими, хоча це також може вказувати на високий рівень ризику або низькі очікування ринку.

Незважаючи на його важливість, P/FCF часто ігнорується на користь більш популярних коефіцієнтів, таких як P/E (ціна/прибуток).

Однак P/FCF може бути більш корисним, особливо в індустріях з великими капіталовкладеннями або для компаній, які мають значні нерегулярні витрати, які можуть спотворювати прибуток. Для прикладу:

  1. Індустрія нафти та газу: Наприклад, компанії, такі як Exxon Mobil або Chevron, мають великі капіталовкладення у формі нафтових свердловин. Ці витрати можуть спотворювати прибуток і робити P/E менш точним показником.

  2. Виробнича індустрія: Компанії, такі як Boeing або Caterpillar, мають великі витрати на дослідження та розробку, виробництво, та обслуговування обладнання. Це може призвести до значних коливань у прибутку.

  3. Фармацевтична індустрія: Компанії, такі як Pfizer або Merck, мають значні витрати на дослідження та розробку, що можуть впливати на їх прибуток. P/FCF може бути особливо корисним для визначення їх реальної вартості.

  4. Телекомунікаційна індустрія: Великі оператори, такі як AT&T або Verizon, мають великі витрати на підтримку та оновлення їх мережевої інфраструктури. Це може вплинути на їх прибуток і зробити P/FCF кориснішим показником.

P/FCF також має ту перевагу, що вільним грошовим потоком важко маніпулювати. Прибуток, що визначається за допомогою обліку, може бути суттєво «спотворений» обліковими політиками та іншими прийомами бухгалтерського обліку. З іншого боку, вільний грошовий потік — це чистий грошовий потік, який компанія генерує, і який менш схильний до маніпулювання.

Використання P/FCF як частини інвестиційної стратегії потребує розуміння того, що коефіцієнт ціни до вільного грошового потоку лише один з інструментів в арсеналі інвестора, і він повинен бути використаний разом з іншими показниками та інструментами аналізу.

Як і всі коефіцієнти, P/FCF найкраще використовувати у контексті. Це означає порівняння P/FCF компанії з P/FCF інших компаній в тій же індустрії, а також врахування тенденцій P/FCF компанії протягом часу.

У цілому, P/FCF може слугувати важливим індикатором вартості акцій і має потенціал стати цінним доповненням до арсеналу інвестора.

Просмотров: 251, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться