Нові обличчя
Церемонія FinAwards 2021 — це щорічний конкурс, в якому беруть участь топ-менеджери фінустанов. Вони отримують нагороди за впровадження найкращих продуктів, технологій і сервісів.
Кожного року FinAwards привносить у конкурс щось нове. Не виключенням стала і цьогорічна церемонія. Не дивлячись на нелегкий період, кількість учасників конкурсу стала безпрецедентною — 29 банків, 31 мікрофінансова і 15 страхових компаній.
«За цей рік FinАwards змінився. Ми вирішили піти за трендом і об'єднати не тільки представників банків, а також страхових та мікрофінансових компаній. У 2021 році в премії взяло участь 75 фінансових організацій. За лідерів напрямків голосувало журі з 24 шанованих експертів і тисячі клієнтів», — розповів генеральний директор Treeum (в компанію входять портали «Мінфін» і Finance.ua) Іван Євтушенко.
Переможців обирали незалежне експертне журі і читачі порталів «Мінфін» і Finance.ua шляхом голосування на сайті премії.
Гендиректор Treeum підкреслив, що ключове завдання сайтів «Мінфін» і Finance.ua — допомагати клієнтам знаходити найкращі фінансові рішення серед усіх можливих і доступних для них. «Ви — те золото, що ми шукали!» — підсумував він.
З таким твердженням погодилася Наталія Клевакіна, директор компаній CCloan. «Не дивлячись на всі труднощі, пов’язані з пандемією, локдаунами, тут реально знаходяться лідери, які здатні рухатися вперед за будь-яких турбулентностей. Я бажаю вам всім перемог».
Найкращі з кращих
На церемонії нагородження стали відомі переможці в 21-й конкурсній номінації, включаючи кращого СЕО фінансового сектора і Банкіра року. Крім того, були вручені спеціальні нагороди від «Мінфіну» і Finance.ua у категоріях «Найбільш стійкий банк», «Народний банк», «Найкраща МФО за якістю обслуговування клієнтів» та «Найкращий СРА оффер».
Читайте також: FinAwards 2021: «Мінфін» і Finance.ua нагородили найкращі фінустанови країни
Переможці FinAwards 2021:
-
Народний банк
1-е місце — monobank
2-е місце — А-Банк
3-є місце — sportbank
За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, 40% клієнтського трафіку приходить до них за рекомендацією друзів і знайомих, що говорить про високу довіру. «Нам допомагає наша філософія. Ми вважаємо, що наш продукт повинен залишати у клієнтів досвід, який запам'ятовується. І в нас це не гасло, а повноцінна стратегія. Все — від служби турботи до інтерфейсів нашого додатку — зроблено з величезною любов'ю до клієнтів і надією, що вони будуть відповідати нам взаємністю», — поділився Олег Гороховський.
Читайте також: FinAwards 2021: monobank втретє поспіль отримав звання «народного банку»
-
Найстійкіший банк
1-е місце — Райффайзен Банк Аваль
2-е місце — Креді Агріколь Банк
3-є місце — ОТП Банк
«Незважаючи на економічні наслідки коронакризи, Райф залишається найнадійнішим і другим за прибутковістю банком України. Досягти цього вдалося завдяки професійному управлінню активами і пасивами, ризик-менеджменту і збереженню ринкової частки банку в ключових сегментах. Спільні зусилля команди дозволили зробити успішні кроки в трансформації Райффайзен Банку Аваль з метою поступового поліпшення клієнтського досвіду і підвищення ефективності», — зазначив голова правління Райффайзен Банку Аваль Олександр Писарук.
Читайте також: FinAwards 2021: який із українських банків найстійкіший
-
Банкір року
Банкіром 2021 року став Сергій Черненко, голова правління ПУМБу.
«Дуже приємно отримати ось таку оцінку. По-перше, сама формула визначення переможця дуже цікава. Це мікс експертних і клієнтських думок, а також думок співробітників. І це дуже цінно. По-друге, коло фіналістів, яких оцінювали, дуже професійне. Я багатьох з них знаю, з великою повагою ставлюся до них і вважаю дуже сильними та успішними банкірами», — поділився враженнями з «Мінфіном» Сергій Черненко.
-
Провідні технології та інновації (банки)
1-е місце — Приватбанк
2-е місце — Ощадбанк
3-є місце — Альфа-Банк
-
Найкращий мобільний додаток
1-е місце — monobank
2-е місце — Приватбанк
3-є місце — А-Банк
-
Найкраща програма лояльності
1-е місце — monobank
2-е місце — Альфа-Банк
3-є місце — Таскомбанк
Читайте також: Найкращі картки з кешбеком: скільки можна заробити на програмах лояльності банків
-
Найкращий Private banking
1-е місце — Приватбанк
2-е місце — monobank
3-є місце — ПУМБ
«У цій номінації ми були представлені карткою IT Signature. Це дуже вдалий проєкт для клієнтів, які працюють у сфері ІТ. Протягом 4 місяців ми залучили на обслуговування більше 16 тис. ІТ-спеціалістів. Вважаємо це великим успіхом, особливо враховуючи непростий період карантинів і підвищену вимогливість клієнтів з ІТ-сектору», — поділився із «Мінфіном» керівник дирекції роздрібного бізнесу Приватбанку Дмитро Мусієнко після церемонії нагородження.
-
Найкращий банк для клієнтів МСБ
1-е місце — Приватбанк
2-е місце — Ощадбанк
3-є місце — ПУМБ
-
Найкращий кредит готівкою
1-е місце — Ідея Банк
2-е місце — ОТП Банк
3-є місце — Банк Львів
«У нас було завдання — запропонувати клієнтам такий продукт, щоб їм було цікаво приходити в банк. Так народилася ідея повністю прозорого кредиту, зокрема для залучення нових клієнтів. Наш кредит готівкою саме цим відрізняється від інших: там немає ніяких додаткових комісій, тільки одна процентна ставка. І коли запустили в грудні 2020 року нашу новорічну кампанію, побачили, що як раз такий кредит користується популярністю. В першу чергу клієнти хочуть простоти», — розповів «Мінфіну» член правління, директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий.
Читайте також: FinAwards 2021: У номінації «Найкращий кредит готівкою» переміг Ідея Банк
-
Найкращий депозит
1-е місце — monobank
2-е місце — Банк Альянс
3-є місце — Приватбанк
«Ми дуже піклуємося про наших клієнтів і намагаємося створити умови, які не може запропонувати жоден інший банк. Наша підтримка — народна любов. Клієнти нам довіряють і з задоволенням несуть нам гроші. За підсумками першого кварталу 2021 року monobank — лідер ринку по залученню депозитів. Запорука успіху — репутація, якість, сервіс, команда», — підкреслила заступник голови правління Універсал Банку Юлія Акуленко, отримуючи нагороду.
-
Найкраща кредитна картка
1-е місце — monobank
2-е місце — Приватбанк
3-є місце — ПУМБ
«Основна задача monobank — надавати споживачам звичні для них банківські сервіси зовсім по-новому, щоб це було легко, зручно, комфортно. Не тоді, коли це потрібно банку, а коли цього потребує клієнт. Скажімо, коли в країні відбуваються кризи, ми реагуємо миттєво і, на відміну від інших банків, які понижують ліміти, ми, навпаки, їх збільшуємо. Думаю, клієнти, які користуються нашими картками, відчувають цю турботу від банку», — прокоментував «Мінфіну» член правління, директор департаменту продуктів роздрібного бізнесу та транзакційного банкінгу Універсал Банку Андрій Звізло.
Читайте також: FinAwards 2021: Яка кредитна картка найкраща
-
Найкраща дебетова картка
1-е місце — ПУМБ
2-е місце — monobank
3-є місце — Приватбанк
-
Найкраще дистанційне обслуговування
1-е місце — Альфа-Банк
2-е місце — monobank
3-є місце — Приватбанк
-
Найкраща МФО за якістю обслуговування клієнтів
1-е місце — Moneyveo
2-е місце — MyCredit
3-є місце — Е-гроші
Читайте також: Кому належать і скільки заробляють МФО
-
Найкраща МФО офлайн (серед компаній, які видають мікропозики через офіси/точки продажів)
1-е місце — Швидко гроші
2-е місце — Кредит Маркет
3-є місце — Credit2u
-
Найкраща МФО онлайн (серед компаній, які видають кредити через інтернет, без прив'язки до живого офісу)
1-е місце — Moneyveo
2-е місце — SlonCredit
3-є місце — Ccloan
-
Провідні технології та інновації (МФО)
1-е місце — Moneyveo
2-е місце — CreditKasa
3-є місце — MyCredit
-
Найкращий СРА оффер
Спеціальну нагороду «Найкращий СРА оффер» отримала мікрофінансова компанія CreditPlus.
«Ми завжди намагаємося бути відповідальними партнерами і робити наш оффер привабливим для веб-майстрів, які з нами працюють. І плани на цей рік — відповідати цій нагороді», — поділився керівник маркетингу Credit Plus Підвисоцький Іван.
-
Прорив року (страхові компанії)
1-е місце — Guardian
2-е місце — Інго
3-є місце — Оберіг
-
Провідні технології та інновації (страхові компанії)
1-е місце — Альфа Страхування
2-е місце — Арсенал Страхування
3-є місце — ARX
«Ми намагаємося зробити прорив у страховому ринку як іншуртех компанія. Зокрема, СК „Альфа Страхування“ запровадила нову модель. Клієнти мають змогу купувати страховки онлайн і платити за них по передоплатній моделі. Тобто людині не доводиться купувати річну страховку, платити відразу 100% і відчувати себе зобов’язаним. Вона прив’язує банківську картку, сплачує за страховку щомісяця рівними платежами і в будь-який момент може відмовитися від послуги», — розповів «Мінфіну» директор цифрового бізнесу та маркетингу СК «Альфа Страхування» Анатолій Савін після нагородження.
Читайте також: FinAwards 2021: Названо найтехнологічнішу страхову компанію
-
Найкраща інвест-пропозиція
1-е місце — ICU
2-е місце — Альфа-Банк
3-є місце — Альянс Банк
-
Найкраща рекламна кампанія
1-е місце — monobank
2-е місце — Приватбанк
3-є місце — Ccloan
-
Найкращий керівник маркетингу
1-е місце — Вікторія Губіна, директор з маркетингу Приватбанку
2-е місце — Максим Параска, комерційний директор та керівник департаменту продажу та маркетингу Moneyveo
3-є місце — Анна Мойсеєва, директор з маркетингу Ccloan
-
Найкращий СЕО фінансового сектору
1-е місце — Альона Андронікова, CEO Moneyveo
2-е місце — Андрій Перетяжко, голова правління ARX
3-є місце — Олександр Холод, директор Швидко гроші
«У роботі я люблю експериментувати і не тільки в плані бізнесу — з продуктами, сервісами, але й у плані методів управління. Очевидно, ці експерименти допомагають віднайти найкращі рішення. У планах — вдосконалювати авторську модель управління, де топ-менеджери виконують роль кураторів, які, крім безпосередніх функцій, виконують ролі фасилітаторів і медіаторів. Крім того, цього року ми успішно запустили новий напрям — продакт-орієнтовані команди. У них об'єднані і бізнес, і аналітики, і розробники, і девопси, і ІТ. Завдяки такій взаємодії вдається більш згуртовано виводити сервіси і продукти на ринок», — прокоментувала свою перемогу СЕО компанії Moneyveo.
Читайте також: FinAwards 2021: Найкращим CEO фінсектору стала Альона Андронікова з Moneyveo
-
Найкращий керівник роздрібного бізнесу
1-е місце — Антон Тютюн, заступник голови правління Ощадбанку
2-е місце — Дмитро Мусієнко, керівник дирекції роздрібного бізнесу Приватбанку
3-є місце — Світлана Черкай, директор з продажу та дистрибуції, член правління Альфа-Банку Україна