В Украине с высокой вероятностью легализуют криптовалюту уже в первом квартале 2025 года, но на льготные условия налогообложения рассчитывать не стоит. Об этом рассказал глава налогового комитета
Гетманцев говорит, что Украина легализует криптовалюту в начале 2025 года, но без налоговых льгот
► Читайте телеграм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Что анонсировал Гетманцев
«Если говорить о криптовалюте, то рабочая группа завершает подготовку соответствующего законопроекта к первому чтению. Я думаю, что текст вместе с Нацбанком и МВФ будет после Нового года и в первом квартале примем этот законопроект, легализуем криптовалюту», — рассказал он.
По его словам, льгот на налогообложение криптовалюты не будет. Оно будет применяться по модели ценных бумаг — будут облагать налогом прибыль при выводе активов в валюту.
Читайте: Гетманцев: Мы не сможем через год выйти на полностью «белые» зарплаты. Главное — положительный тренд
«В консультациях с европейскими экспертами и МВФ мы очень осторожно относимся к использованию криптовалют при налоговых льготах как возможности уклонения от налогообложения на традиционных рынках», — пояснил Гетманцев.
Напомним
Ранее «Минфин» писал, что в Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку Украины (НКЦБФР) прокомментировали заявление народного депутата Даниила Гетманцева о легализации криптоактивов в I-II квартале 2025 года. Представитель регулятора Юрий Бойко сказал, что это вполне вероятный сценарий.
Ранее Гетманцев рассказал, что сейчас идет работа над законопроектом.
Комментарии - 16
Крипта не потребує легалізації, бо вона і так легальна
але без податкових пільг
а як раз це крипта потребує, бо стандартне опадаткування кожного продажу по ставці 23% не то що невигідно, воно взагалі вбиває будь який сенс користування криптою.
не можеш, бо крипта не є грошима і нею не можна нічого оплатити
а тепер кажеш вона легальна,
звісно легальна, як і наприклад пиріжки з м’ясом
але те що пиріжки з м’ясом легальні не означає що ти можеш прийти в автосалон і придбати там тойоту королу заплативши за неї пиріжками з м’ясом, як і купити в АТБ пиво Рогань
з криптою така ж сама ситуація: ти не можеш легально оплатити криптою ані автомобіль, ані пиво
Як зможеш розтлумачити самому собі чому пиріжки з м’ясом легальні то відразу заміняй в цьому тлумаченні слова «пиріжки з м’ясом» на слово «криптовалюта» і користуйся.
На цьому дискусію можна завершити
* https://slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9
* https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C
легальність будь чого ніколи і ніде не перетиналась з можливістю використовувати це як аналог грошей
Тому закон фактично лише формалізує поняття криптовалют і дасть змогу добровільно задекларувати доходи з них. Для відносно великих сум (більше 100 тис грн на місяць) скоріш за все причепиться фінмон (але не точно).
фиксируются все транзакции
в крипте и банковские счета
с выписками за любой период…
Наприклад, фіз-особа купила біткоїн, потім поміняла на USDT частину, частину на якусь мемну монету, потім ще зробила декілька транзакцій, частину поклала на 10 днів на Earn рахунок, зробила три перекази і отримала від когось переказ. За цей час варість криптовалют якось змінилась (як і курс гривні). Який прибуток фіз особи? Теоретично по блокчейну це можна відслідкувати. Практично — нереально. Максимум біржа може надати статистику по Earn депозиту.
Ніхто ваші крипто-транзакції не буде моніторити…
Звісно, що деякі наші люди вигадають схеми мінімізації
такого податку, але більшість все ж таки сплатить податок
с доходу від крипти…