В Украине не планируют вводить налог на прирост капитала в криптовалюте, то есть, если биткоин резко вырастет, то не нужно будет сразу же платить за это государству средства. Об этом в интервью «Минфину» рассказал глава комитета Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Данило Гетманцев.
«Налога на прирост капитала в криптовалюте не будет», — Гетманцев
► Подписывайтесь на телеграмм-канал «Минфина»: главные финансовые новости
Как будут платить налоги
Народный депутат отметил, что в Украине действует механизм налогообложения прибыли от операций с ценными бумагами. «Налогообложение криптовалют должно осуществляться по этой же системе: то есть по прибыли и по общей ставке», — подчеркнул Гетманцев.
В то же время он подчеркнул, что никаких льгот не будет, но будет облагаться налогом не доход, а именно прибыль.
«То есть если биткоин значительно вырос, это не значит, что с вас тут же потребуют больше налогов. На обсуждении концепт, по которому вы, скажем, покупаете за деньги крипту, и за деньги ее продаете. Разница, если она плюсовая, облагается налогом, убыток, — конечно, нет», — объяснил Гетманцев.
Кто будет регулировать процесс
Как пояснил народный депутат, большинство экспертов соглашается, что Нацкомиссия по ценным бумагам не является оптимальным вариантом регулятора, учитывая ее низкую институциональную способность. И рабочая группа будет предлагать комитету как регулятору Национальный банк. Это также отражено в меморандуме с МВФ.
Напомним, что ранее Гетманцев заявил, что в Украине с высокой вероятностью легализуют криптовалюту уже в первом квартале 2025 года.
К теме: В НКЦБФР подтвердили, что в начале 2025 года могут окончательно легализовать криптовалюту в Украине
Мониторинг обменников. Выбирайте выгодные курсы и надежные сервисы для обмена криптовалюты из Minfin.com.ua
Комментарии - 18
Це некорректний заголовок. Що має на увазі Гетьманцев — що не буде податку на нереалізований прибуток, тобто unrealized capital gain, але буде податок на реалізований прибуток, тобто capital gain. Тобто все працюватиме так само, як це працює з цінними паперами зараз.
Звучить так, наче тут вже вишикувалася черга з охочих покірно заплатити податок на приріст, а Гетьманцев всіх врятує. Але щось мені підказує, що цей клоун не отримає взагалі жодних податків з крипти з таким підходом. Власне, цим і закінчувались більшість його минулих «ініціатив».
Можливо, із податком у 3% (на рівні комісії обмінок) хтось би й скористався. Та й то навряд. Зараз більшість обмінок беруть комісію лише за купівлю крипти, а за виведення її в кеш навіть доплачують (!). Що як би теж натякає, в який бік зараз попит. Тому, таки да — ніяк.
Пхах, черговий казнокрад™ намагаєтся виправдати несплату податків тим що він ніколи не читав податковий кодекс.
Гроші отримані від продажу крипти ничів не відрізняются від грошей отриманих у вигляді зарплати, від грошей отриманих за продаж старого ксяомі, від грошей отриманих як проценти на депозиту. Податок один, зветься податок на доходи фізичних осіб.
Можливо, із податком у 3% (на рівні комісії обмінок) хтось би й скористався.
Опа-опа, дякую за аргумент. Мені тут купа криптунів розповідають як гарно тримати гроші в стейблах, а ви мені подарували безцінний аргумент чому це невигідно
Податковий кодекс це і є реальність. Як і той факт що ти ухиляєшся від сплати податків.
А реальність така, що з крипти податки ніхто не платить і не платитиме
Ніхто не платить тому що це неможливо за поточними ставками. Купа людей яки хотіли б користуватись криптою — охоче заплятять податки.
Як і з продажу старого ксяомі, до речі) І хоч ви на голові пригайте
Так люди дуже люблять скаржитись що влада краде гроші, в той час як самі такі самі чи навіть гірше.
О! Тут мені точно нема чим крити. Я не психіатр, тож ні в якому разі не збираюся ставити під сумнів вашу реальність. Можу лише поспівчувати