►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Хто продавав золото
Найбільшим продавцем виявився Узбекистан — 10,9 тонни. Істотно, на 9,6 тонни, знизив запаси Таїланд, але це пов'язано з переходом на інший формат звітності із золота. Ще серед основних продавців Йорданія — 3,7 тонни.
Хто скуповував золото
Найбільшими покупцями були Туреччина (14,1 тонн), Індія (5,1 тонн), Китай (5 тонн), Казахстан, Сінгапур (по 4,5 тонн) і росія (3,1 тонн).
Читайте також: ЦБ Монголії купив більше 4 тонн золота з початку року
Також у січні-березні Держнафтофонд Азербайджану (ДНФАР) збільшив запаси золота на 3 тонни. Це не враховується у загальній статистиці, оскільки становить квартальну цифру, але примітно: це єдиний суверенний фонд, який повідомив про закупівлю золота з початку року, зазначає у своєму огляді аналітик WGC Кришан Гопол.
Читайте також: Монети, зливки та «паперове» золото: три варіанти вкласти кошти у благородний метал в Україні
Вартість золота
«Мінфін» писав, що у квітні цього року золото вперше в історії перевищило $2 400 за унцію. Це привернуло загальну увагу і Китаю, який є найбільшим у світі виробником та покупцем золота.
Пізніше, наприкінці квітня, ціни на золото впали нижче за $2 300.
Нагадаємо
Світові центробанки у лютому, за попередніми оцінками World Gold Council (WGC), закупили до золотовалютних резервів 19,1 тонни золота. Це в 2,4 рази менше уточнених результатів січня (45,4 тонни), і все ж таки приріст триває вже 9 місяців поспіль.