skatman1991 1 мая 2014, 10:30
Предложили открыть кредитную карту! я согласился так как очень нужны были деньги! банк потребовал 400 гривен типа за страховку! отдал последние и еще отдолжил! типа надо провести страховку для активации карты! и уже более 3 месяцев кормят что завтра снимут запрет на активацию карт! Все нормальные банки работают в нормальном режиме! а этот решил ограбить украинцев своими страховками и обещаниями!
5 мая 2014, 9:00
Уважаемый skatman1991!
Благодарим Вас за обращение.
Ограничение на совершение операций в рамках кредитных средств — временное решение и Банк уже сейчас пересматривает его. Возобновляются кредитные лимиты клиентам, добросовестно обслуживающим задолженность. В тоже время продолжают действовать ограничения на активацию новых карт.
380984731389 30 апреля 2014, 20:00
Здравствуйте, у меня проблема.У моего мужа имеется кредит, а у меня кредитная карта в банке Русский Стандарт, ни разу не было ни одной просрочки, но в связи с ситуацией в стране, в Крыму не работает ни один банк и терминал самообслуживания, ЧТО ДЕЛАТЬ.Звонили на горячую линию, но там нам твердят, что все в Крыму работает.Угрожают судом, присылают непонятные СМС с номера 931777762.У нас просрочки по кредитам всего 2 недели-это не большой срок, согласитесь? Мы не отказываемся их платить, наоборот хотим закрыть как можно быстрее, но не имеем такую возможность.Даже снимали на камеру терминалы, чтобы доказать, что они не работают.Как нам быть, за пределы Крыма, как нам было предложено на горячей линии, ВЫЕХАТЬ МЫ НЕ МОЖЕМ.
5 мая 2014, 8:57
Уважаемая 380984731389!
Благодарим Вас за обращение.
Для проверки изложенной Вами информации просим Вас дополнить отзыв ФИО (Вашими и мужа) и номерами договора/карты, направив эти сведения и ссылку на этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua.
Обращаем Ваше внимание, что клиенты в Крыму могут обслуживать свою задолженность следующими способами:
1. В отделениях Банка Русский Стандарт на материковой части Украины.
2. Через Интернет-Банк Банка Русский Стандарт.
3. С помощью электронных денег или кошельков через веб-сайты: «Изипэй» (https://easypay.ua), «ГлобалМани» (https://globalmoney.ua).
4. В отделениях других Банков, которые на данный момент функционируют в Крыму, например, Банк «Надра».
5. Через терминалы самообслуживания «Изипэй», «Ситипэй», «24нонстоп».
Оплата задолженности по кредитным картам также возможна при помощи SMS-сервиса «Мобільні гроші» для Абонентов оператора мобильной связи «Киевстар».
Уточнить реквизиты и сумму очередного платежа Вы можете, обратившись в Справочно-информационный центр: 0-800-300-880 (бесплатно со стационарного телефона и с мобильных телефонов для операторов «Киевстар», «МТС», «Билайн», «Лайф», «Диджус» и «Голден Телеком» на территории Украины); 044 390-95-95 (телефон в Киеве). Короткий номер: 583 (звонки бесплатны с мобильных телефонов, 2 грн.– плата за соединение (с НДС, без учета сбора в ПФ)).
Voronz 30 апреля 2014, 15:04
На мой адрес постоянно приходят письма и звонки о погашении кредита, взятого какой то женщиной, которую я даже не знаю, как и откуда они взяли мой адрес тоже. Из этого наверное следует, что проверка указных клиентом данных при взятии кредита, в Ивано-Франковском отделении имеет чисто формальный характер, и чужой кредит могут «повесить» на абсолютно другого человека. Все способы добиться правды не приводят к успеху, поэтому есть подозрение в проф.пригодности работников указанного банка как и то, что это умышленная политика по списыванию «проблемных» кредитов!
30 апреля 2014, 15:23
Уважаемая Voronz!
Благодарим Вас обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв номером телефона, на который поступают звонки, и Вашими ФИО, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua. Полученная информация будет передана в ответственное подразделение Банка с целью изучения и оперативного реагирования.
loluwka 29 апреля 2014, 15:35
Самый кошмарный банк из всех с которыми пришлось столкнуться. Угрозы в хамской форме. Обзывание сумасшедшей, овцой. Мадам которая звонит она обсолютно не хочет ничего слушать. Звонки моим родным и друзьям с угрозами.обращались с заевлением в милиции, следователь который ведёт дело имел возможность общения с неким сотрудником представившийся майором, был в шоке от услышеного. Просто в банке работают гопники.прекратить безобразие, начните идти на контакт с клиентами.читайте внимательно договора. Русский стандарт прописует мошенничеством один каверзный пункт о котором клиенту не сообщает. И клиент на крючке. Уважаемый директор банка вас народ просит в своих отзывах придерживаться все-таки законодательства Украины и не выбирать свои ноги об клеентов. Даже если они должны 170 гривен. А научиться слышать.
29 апреля 2014, 17:33
Уважаемая loluwka!
Благодарим Вас за обращение.
Банк Русский Стандарт работает в соответствии с действующим законодательством Украины и согласно регулятивной политики НБУ.
Полученная информация будет передана в ответственное подразделение Банка с целью изучения и оперативного реагирования. Приносим свои извинения за возможные неудобства.
oksana98710 29 апреля 2014, 15:26
Начальству банка, Вы вообще знаете кого вы нанимаете на работу. К моей маме звонят с номера обзывают ее, грозятся продать и ее и квартиру и ее золото. Мне позвонил, кричит, обзывается, называет бомжихой и это самое безобидное из сказанного, сказал, что продаст меня за долги. Я понимаю, что у меня просрочка, но уже объясняла, что финансовые трудности, но это превосходит мои понимания о работе банковских работниках. Придется все же идти в прокуратуру и писать заявление на этих работников. Звонят с номеров 0672456730 и еще много Киевских номеров этого «банка»
29 апреля 2014, 16:51
Уважаемая oksana98710!
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв Вашими ФИО, номером договора и номерами телефонов, на которые поступают звонки, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua.
Natalisha 28 апреля 2014, 11:09
Уважаемые граждане! это ужас какой-то, у нас маленький ребенок, которого я не всегда могу оставить! звонят сотрудники по кредитной задолженности, отвечаю, что спасибо за информацию, оплачу через 2-3 часа, в связи с тем, что не могу оставить малыша! на что слышу, что я кладу большой и толстый, на ваши проблемы! я в жизни такого ни от кого не слышала! это ужас! постоянные звонки с угрозами, родственникам, предлагают встретиться! якобы забрать деньги за кредит лично! у меня и всех вокруг голова кругом! хотя заметьте, я как платила, так и плачу свой кредит!!! и не отказываюсь от ответственности!!! это унижение!!!
28 апреля 2014, 11:27
Уважаемая Natalisha!
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв Вашими ФИО, номером договора и номерами телефонов, на который и с которого поступают звонки, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua. Полученная информация будет передана в ответственное подразделение Банка с целью изучения и оперативного реагирования.
Aira56 26 апреля 2014, 18:08
Добрый день! Я в ужасе от методов работы сотрудников службы безопасности БРС. Я получила кредитную карту в банке на сумму 100 000 рублей в октябре 2013г. В конце октября на предприятии где я работала было объявлено о закрытии, пришлось уволиться. На первое время были деньги платить по кредитной карте, но в апреле не смогла внести платеж. Дата платежа 11 апреля. И что началось… Начал звонить сотрудник службы безопасности с угрозами, разговаривать по хамски. Я объясняю, что у меня нет на сегодняшний день денег, как будут, так буду платить, но сотрудника мой ответ не устроил, тогда я предложила подать на меня в суд. В ответ услышала кучу гадостей, что мол потратила деньги, теперь плати. Сотрудник стал звонить моей маме, и с ней разговаривал очень грубо. Кто дал право сотруднику службы безопасности разглашать личную информацию и угрожать пожилым людям. У меня такая ситуация впервые, раньше не было просрочек. Я просто в шоке. Если это не прекратится, я буду вынуждена написать заявление в прокуратуру. Номера телефонов с которых были звонки 89170305049, 89170117312, 89179407655, 89171613500, 89198013040 ,89171102696. Всего 25 апреля за 20 минут было более 20 звонков. Прошу принять меры, и оградить от прессинга ваших сотрудников.
Flitree 25 апреля 2014, 17:33
Мне не понятен этот шаг банка с блокировкой денежных средств, остальные банки уже давно отменили это. Вы пишете что разблокируете денежные средства клиентам банка которые не просрочили платежи, я являюсь два года владельцем вашей кредитной карты все время платил по ней и пользовался, и что имею по сей день она заблокирована или по вашему мнению я не являюсь для вас ценным клиентом?
26 апреля 2014, 21:14
Уважаемый Flitree!
Благодарим Вас за обращение.
Банк пересматривает решение относительно снятия ограничений на совершение операций в рамках кредитных средств. Возобновляются кредитные лимиты клиентам, добросовестно обслуживающим задолженность. В тоже время по картам некоторых клиентов продолжают действовать ограничения. Банк принимает решение индивидуально по каждой карте.
Елена Панфилова 24 апреля 2014, 20:29
Мой муж год, как не имеет постоянную работу.Возникли проблемы постоянных платежей по кредиту и карточке.В марте месяце начали звонить и угрожать, в школу где учиться мой 11 летний ребёнок позвонили и сообщили о следственных действиях дома, попросили не пускать ребёнка домой. Звонил некий следователь Слободян Сергей Иванович Т.066 60 94 359.Сотрудник банка предложил заплатить и написать заявление на реструктуризацию. Заявление написали, заплатили. Продолжают звонить и угрожают проблемами «как в прошлом месяце»

Угрозы поступают с номера 0443911951, смс 931777764 наложить арест на имущество
25 апреля 2014, 9:15
Уважаемая Елена Панфилова!
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв ФИО клиента Банка, номером договора и номером телефона, на который поступают звонки и сообщения, направив эти сведения и ссылки на оба Ваших отзыва на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua. Полученная информация будет передана в ответственное подразделение Банка с целью изучения и оперативного реагирования.
colorbin 24 апреля 2014, 18:32
Добрый день, вопрос банку, буде ли вы продолжать или возобновлять обслуживание ваших клиентов в Крыму по кредитным картам?
25 апреля 2014, 15:52
Уважаемый colorbin!
Благодарим Вас за обращение.
Все платежные карты, выпущенные ПАО «Банк Русский Стандарт», являются действительными до истечения их срока действия. Клиенты Банка на территории Крыма могут продолжить обслуживание в других отделениях ПАО «Банк Русский Стандарт» в Украине, а также дистанционно — посредством онлайн-сервиса интернет-банка БРС.
Для дополнительной информации просим обращаться в Справочно-информационный центр Банка:
Телефон: 0800 300 880 (бесплатно со стационарных телефонов в пределах Украины), 044 390 95 95 (телефон в Киеве). Короткий номер: 583 (звонки бесплатны с мобильных телефонов, 2 грн – плата за соединение (с НДС, без учета сбора в ПФ).
irinka4040 24 апреля 2014, 15:12
Читаю отзывы и удивляюсь! Люди берут кредиты бездумно, потом не могут отдать долги, просят войти в положение.Я не имею сейчас в виду Крымчан, там ситуация действительно неоднозначная.Но остальные-то что? Одна дама пишет что-то вроде: Задержала выплату процентов всего-то на 5 дней! Господа, ну вы же берёте деньги по договору, в котором чётко расписаны и сроки погашения и штрафные санкции.Не знаю, у меня никогда ни с одним банком не было проблем.Есть универсальный рецепт-платить надо вовремя или не брать чужие деньги.С «Русским Стандартом» у меня сейчас одна проблема: Заблокированы операции по кредитке.Надеюсь временно.Но даже это не даёт права не вносить хотя бы обязательный платёж на карту.Всех благ банку и его работникам.
24 апреля 2014, 15:45
Уважаемая irinka4040!
Благодарим Вас за отзыв.
Банк уже сейчас пересматривает решение относительно снятия ограничений на совершение операций в рамках кредитных средств. Постепенно возобновляются кредитные лимиты клиентам, добросовестно обслуживающим задолженность. В тоже время по картам некоторых клиентов продолжают действовать ограничения. Банк принимает решение индивидуально по каждой карте.
RSBSUKI 24 апреля 2014, 9:30
Был клиентом разных банков Украины даже в 2008-2009 году к проблемам возникшим тогда не относились так по скотски как это делает Банк Русский Стандарт за просрочку в 2 ДНЯ и недоплату в 50 ГРИВЕН!!! брал в кредит холодильник сказала менеджер для положительного ответа нужно подать заявку на карту, согласился холодильник то нужен, что это за с… ки я понял через месяц холодильник стоил 2600грн нашел деньги через месяц пришел расплатиться отдал 3200!!! Прислали по почте карточку, позвонил в службу поддержки поговорил, лимит в 10000, думаю пусть будет может когда тяжко будет воспользуюсь «хлеба то не просит»!?!? пришло тяжкое времечко решил попользоваться, я на карту а там не хватает 200грн? звоню понеслось-смс сервис, онлайн сервис, обслуживание карты!!! лежала в кошельке кто её обслуживал??? ладно отдал! стал пользоваться- долго расписывать не стану с 2012 года потратил в общей сложности 12000 отдал 11200 и ещё 10250 должен!!! Пользование кредитнами деньгами с 10000-500грн в месяц!!! Это тот минимум который просят ложить на карту в итоге с вас просто снимают эту сумму и вы не чего не отдаёте а просто тупо платите банку!!! Потом звонки и смс всем родным друзьям и близким кого только эти с… ки могут через свою базу к вам привязать-Приедем опишем имущество решение суда на руках!!! ЛЮДИ УБЕДИТЕЛЬНАЯ ПРОСЬБА НЕ СВЯЗЫВАЙТЕСЬ С ЭТИМ БАНКОМ!!! И если этот комментарий поможет хоть кому-нибудь избежать той ямы в которую я попал значит не зря я это писал!!!
24 апреля 2014, 9:34
Уважаемый RSBSUKI!
romanenkoserg 23 апреля 2014, 21:14
Номер договора 110155222, ни когда не отказывался от оплаты кредита по данному договору, платил вовремя и больше чем положено, но в стране кризис, живу в крыму, и оплатить мешает то одно то другое, от не уверености что деньги дойдут до того что привычными способами уже не получается это сделать, меня отсылают ваши работники банка что бы я оплатил кредит за 100км от моего населеного пункта, это считается нормой?
Сейчас начались звонки и угрозы о расторжения кредитного договора, это при том что задолжность только 1 месяц, и по вине я считаю в большей степени сложившейся ситуации…
Приведу текст смс считаю что он ОЧЕНЬ НАГЛЫЙ!!!

Моя ФАмилия, без имени и отчества, без здрасти и до свидания, документы сформированы. Решение о досрочном расторжении договора с банком Русский Стандарт (возврат всей суммы в принудительном порядке/конфискация имужщства), будет принято 23,04,2014 в 10,45. Выезд по адресу работы /факт проживания/регистрация, Оплата — до 10,30 23,04,2014 1208 гр.

считаю грубой смс, и за один месяц просрочки есть наказание в размере 20 гр… я с этим не спорю…
Напоминаю я живу в Крыму. И еще раз подчеркиваю что я не отказываюсь оплачивать кредит…
Высказывание Ваших операторов что вы не будете для меня строить банки в моем городе считаю не лепым, Вы послушайте их разговоры со мной… хамство и невежество!

Ниже читаю и понимаю что мой случай можно отнести к форсмажеру, зарплаты не платят, Банков на территории крыма нет, думаю не нужно угрожать а искать выход как вы будете получать от граждан крыма средства, тут ходят то вообще то Российские рубли и с каждым днем все больше и больше… плюс российское гражданство, в частности у меня российский паспорт…
24 апреля 2014, 9:31
Уважаемый romanenkoserg!
Благодарим Вас за обращение.
Напоминаем, что заемщики в Крыму не освобождаются от выполнения своих обязательств перед ПАО «Банк Русский Стандарт» Украина в соответствии с условиями заключенных договоров и могут обслуживать свои кредиты следующим образом:
1. С помощью онлайн-сервиса интернет-банка ПАО «Банк Русский Стандарт».
2. В отделениях ПАО «Банк Русский Стандарт» в других городах Украины.
3. Через сеть Интернет — globalmoney.ua и/или easypay.ua.
4. С помощью терминальной сети «CityPay».
5. В отделениях других банков: Ощадбанк, ВТБ, РНКБ (РФ), Генбанк (РФ), Крайинвестбанк (РФ).
В случае некорректного обращения со стороны сотрудников Банка просим Вас направлять краткое описание сложившейся ситуации с Вашими ФИО и номером договора на электронную почту: 0800300880@rsb.ua.
gruzin1990 23 апреля 2014, 16:44
Добрый день, ребята вы можете сказать уже когда будет работать кредитние картки? они уже три месяца не работают, достали уже звоню оператору а они говорят перезвоните завтра завтра, достали уже.
скажите уже когда будет работать или что ваш банк банкрот и все не будут люди ждать!!!
23 апреля 2014, 17:50
Добрый день, уважаемый gruzin1990!
Банк Русский Стандарт обладает устойчивым фундаментом для успешной деятельности в Украине и выполняет свои обязательства перед каждым клиентом. Так, касательно кредитования в настоящий момент Банк сфокусировал внимание на потребительских займах и продолжает эффективно работать в этом направлении. Параллельно возобновляются кредитные лимиты клиентам, добросовестно обслуживающим задолженность. В тоже время по картам некоторых клиентов продолжают действовать ограничения. Банк принимает решение индивидуально по каждой карте.
sydnuj 23 апреля 2014, 16:03
Усі дані я вказав у листі і відправив вам на електронку тільки відповіді так і немає. Замітив такуж саму реакцію і в росії, питання є але відповіді немає. Знайшов цікаву статтю про ваш РС в росії вже заведена крим. справа за оте ваше розсилання карток поштою без договору користування, теж саме вас і тут чекає залишилось недовго.
uyriy 23 апреля 2014, 13:58
Сняли с моего счёта 150 грн, говорят мол за выпуск карты, но в договоре это не прописано ни о каком снятии за выпуск карт, карту заблокировали, кредитными деньгами воспользоваться не могу, обратился в отделение на половецкой в киеве. а мне говорят: в связи с ситуацией в стране временно заблокированы кредитные средства, на множество моих вопросов предоставить ответ сотрудники банка не могут, написал письменное заявление, сказали через 30 дней будет ответ, звоню сегодня по истечению уже около 35 дней, а мне говорят ваше заявление рассматривается, так сколько ж оно будет то рассматриватся??? попросил фио руководителя отделения и контактный телефон, но мне ответили что такой информации они не предоставляют. думаю пойти в прокуратуру написать. да надо подавать в суд.
23 апреля 2014, 15:29
Уважаемый uyriy!
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв Вашими полными ФИО, номером договора, и по возможности номером заявления, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua.
Олена Болдирєва 23 апреля 2014, 13:10
В вересні 2013 року уклала з Вами договір (кредитування споживчого кредиту) №109394626 від 30.09.13. Щомісячно вносила в терміни визначені графіком повну суму платежу на місяць.
З якогось дива Ваші шановні працівники вирішили телефонувати з погрозами мені і моєму чоловікові. Запевняти в односторонньому розірванні договору та стягненні суми боргу достроково. Вони у Вас що необізнанні щодо українського законодавства? Цивільним законодавством дуже чітко визначений порядок розірвання договорів у односторонньому порядку. Нехай почитають. Тай в договорі що ми з Вами укладали визначено що спірні ситуації можуть вирішуватись шляхом переговорів. Та якось мало схожі Ваші погрози на переговори. Ві може не страшні СМС пишіть а зателефонуйте, я з радістю назву Вам дати погашень. А поки що напишу (28.11.13,20.12.13 — через ПриватБанк, 15.10.13 -черезБрокбізнесбанк, 28.01.14,28.02.14,14.03.14 через Імексбанк). Щомісяця сума платежу 745,00 грн.
Таким чином Ви отримуєте від мене прибуток і погрожуєте мені???
Чи так ситуація складається на фоні українсько — російських відносин???
Хоч коли Ві згодились його надати свого часу тов чому справа? Схаменіться? Бо інакше мені доведеться звертатись до меліції а не Вам до суду.
23 апреля 2014, 15:44
Шановна Олено Болдирєва!
Дякуємо Вам за звернення.
Звертаємо Вашу увагу, що за Вашим договором мало місце несвоєчасне внесення чергового платежу і як наслідок були нараховані штрафні санкції. Для перевірки наведеної Вами інформації просимо доповнити відгук номерами телефонів, з яких та на які надходять дзвінки та повідомлення, і коротким змістом дзвінків, направивши дані та посилання на цей відгук на електронну пошту Банку: 0800300880@rsb.ua.
Отримана інформація буде передана відповідальному підрозділу Банку для вивчення та оперативного реагування у разі її підтвердження. Приносимо свої вибачення за можливі незручності.
sydnuj 23 апреля 2014, 12:51
Доброго дня! Хочу Вас повідомити!!! Моєму батькові вже Слава Богу 63 роки якщо ще хоч раз до мого Батька подзвонить ваш працівник і почне хамити і погрожувати!!! Повірте на слово Ми збирето сотні однодумців і заставимо вас вибачитись перед всіма і напишемо колективну заяву в прокуратуру записів погроз є предостатньо. №договору 92239810 Якщо є питання дзвоніть так як той номер що закріплений за тим договором вже неіснуючий 0990278457

Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань

1. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, тобто вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання з погрозою насильства над потерпілим або його близькими родичами, пошкодження чи знищення їх майна за відсутності ознак вимагання,-

карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або із погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна,-

карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

3. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене організованою групою або поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або таке, що завдало великої шкоди чи спричинило інші тяжкі наслідки,-

карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років.

1. Основним безпосереднім об'єктом злочину є встановлений порядок виконання цивільно-правових зобов'язань, обов'язковим додатковим — психічна чи тілесна недоторканість, воля, здоров'я людини, право власності (залежно від конкретного змісту погрози, якою супроводжується примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань).

2. З об'єктивної сторони злочин вчиняється у формі примушування потерпілого до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань. Зміст такого примушування складають дві взаємопов'язані дії: 1) вимога виконати чи не виконати договір, угоду чи

інше цивільно-правове зобов'язання; 2) погроза застосувати насильство, пошкодити чи знищити майно.

Цивільно-правові зобов'язання як елемент цивільних правовідносин передбачають наявність у однієї сторони права на вчинення певних дій, в іншої — обов'язку їх вчинення. В силу зобов'язання одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, як-от: передати майно, виконати роботу, сплатити гроші тощо або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Для забезпечення реалізації свого законного права кредитор вправі вимагати від боржника виконання свого обов'язку. Кримінальне караним діянням вимогу виконати чи не виконати цивільно-правове зобов'язання робить протиправний спосіб пливу на потерпілого. Маючи право на пред'явлення вимоги про виконання певного зобов'язання, винний при вчиненні злочину, передбаченого ст. 355, не вправі добиватися задоволення цієї вимоги насильницьким способом.

За ст. 355 відповідальність може наставати лише тоді, коли особа примушується до виконання (невиконання) існуючого зобов'язання, що виникло з підстав, передбачених чинним законодавством. Предметом такого зобов'язання можуть бути гроші, майно, послуги, результати творчості тощо.

Зобов'язання боржника вчинити на користь кредитора певну дію або утриматись від її вчинення виникають з договору або з інших підстав, передбачених цивільним законодавством. Так, цивільні обов'язки (так само як і цивільні права) виникають: а) з угод, передбачених законом, а також з угод, хоч і не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать; б) з адміністративних актів, у т. ч. з актів планування; в) в результаті відкриттів, винаходів, раціоналізаторських пропозицій, створення творів науки, літератури і мистецтва; г) внаслідок заподіяння шкоди іншій особі, а так само внаслідок придбання або збереження майна за рахунок коштів іншої особи без достатніх підстав; д) внаслідок інших дій громадян і організацій; е) внаслідок подій, з якими закон пов'язує настання

цивільно-правових наслідків.

При вчиненні злочину, передбаченого ст 355, особа може примушуватись до виконання цивільно-правових зобов'язань не лише за дійсними, а й за недійсними чи відносно дійсними угодами. До недійсних угод закон відносить, зокрема, уявні, удавані, а також угоди, укладені: з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства; юридичною особою в суперечності зі встановленою метою її діяльності; неповнолітнім, який не досяг п'ятнадцяти років;

громадянином, нездатним розуміти значення своїх дій; внаслідок помилки, обману, насильства, погрози, зловмисної угоди представника однієї сторони з іншої стороною або збігу тяжких обставин. Недійсність цивільно-правової угоди не е перешкодою для кваліфікації діяння за ст. 355, оскільки так само, як і дійсна, недійсна угода породжує певні цивільно-правові зобов'язання для однієї із сторін. Наприклад, у разі визнання угоди недійсною з причин укладення її внаслідок обману потерпілому повертається іншою стороною все одержане нею за угодою, а при неможливості повернення одержаного в натурі — відшкодовується його вартість. Крім того, потерпі-

лому відшкодовуються іншою стороною понесені ним витрати, втрата або пошкодження майна.

Ст. 355 встановлює відповідальність за примушування до виконання чи невиконання лише цивільно-правових, а не будь-яких зобов'язань, обов'язок виконання яких встановлюється іншими нормами права. Так, примушування повнолітніх дітей, на яких законом покладається обов'язок утримувати непрацездатних батьків, які потребують матеріальної допомоги, і піклуватися про них, не утворює складу цього злочину, оскільки за чинним законодавством вказаний обов'язок не є цивільно-правовим зобов'язанням. Примушування до виконання чи невиконання будь-яких інших (крім цивільно-правових) зобов'язань за наявності для того підстав може бути кваліфіковано як самоправство чи інший злочин,

Вимога виконати (не виконати) цивільно-правове зобов'язання означає викладену в рішучій (категоричній) формі пропозицію винного до потерпілого негайно або у визначений час вчинити (не вчинити) певні дії, які становлять предмет зазначеного зобов'язання. Така вимога може висловлюватись у будь-якій формі (усно, письмово), Вона має бути конкретною, зрозумілою для потерпілого. У складі цього злочину вимога може бути як правомірною (найчастіше), так і неправомірною. Правомірною вимога може бути, наприклад, коли винний вимагає повернення боргу, своєчасного виконання обумовленої договором роботи, виплати вартості купленої речі тощо. Неправомірною ж є, скажімо, вимога про негайну передачу всієї обумовленої договором суми коштів, хоча за умовами договору боржник зобов'язаний зробити це частинами, або вимога про заміну розбитого з вини потерпілого автомобіля на новий, хоча розбитий автомобіль може бути відремонтований. При оцінці правомірності вимоги слід мати на увазі, що цивільне законодавство певним чином регулює питання виконання цивільно-правових зобов'язань. Так, відповідно до загальних правил, зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, акта планування, договору, а за відсутності таких вказівок — відповідно до вимог, що звичайно ставляться.

Склад злочину, передбаченого ст. 355, примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань утворює лише у разі, коли воно поєднане з погрозою застосування насильства, пошкодження чи знищення майна щодо потерпілого або його близьких родичів. Погроза повинна бути дійсною і реальною

Про поняття близьких родичів див. коментар до ст. 115

Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань підлягає кваліфікації за ст. 355 за відсутності в діях винної особи ознак вимагання. Відмежовуючи примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань від вимагання, слід виходити з того, що при вчиненні злочину, відповідальність за який передбачена ст. 355, винний не посягає на чуже майно, право на нього, не вимагає від потерпілого вчинення інших дій майнового характеру, які останній не зобов'язаний вчиняти. Він примушує потерпілого виконати свій юридичний обов'язок, який випливає з цивільно-правових зобов'язань, або ж утриматись від

його виконання. При вчиненні цього-злочину посягання на влас-

ність відсутнє, більше того, винний шляхом примушування може прагнути поновити порушені з вини потерпілого відносини власності. Таким чином, вимога при вчиненні злочину, передбаченого ст. 355. як вже зазначалось, може мати правомірний характер. Вимагач же такого права не має навіть в принципі, його вимога завжди позбавлена будь-яких законних підстав. За таких обставин утворюється ще одна відмінність вимагання від примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань: у першому випадку обидві складові злочину (вимога і насильницька дія) мають протиправний характері у другому — вимога може мати правомірний характер.

Злочин, передбачений ст, 355, є спеціальним складом самоправства, тому його слід відмежовувати від самоправства, відповідальність за яке встановлена ст. 356. Ці злочини відрізняє, насамперед, і сфера їх вчинення; перший з них (примушування) може вчинюватися лише у сфері цивільно-правових зобов'язань, тоді як вчинення іншого (самоправства) закон не обмежує якоюсь певною сферою. Відрізняються ці злочини і за способом вчинення — якщо примушуванню (ст. 355) завжди притаманний насильницький спосіб вчинення, то для самоправства (ст. 356) це не є характерним. Самоправні дії, які утворюють склад злочину, передбачений ст. 356, можуть і не заподіювати фізичну чи іншу шкоду конкретній фізичній особі, тоді як для складу примушування наявність конкретного потерпілого є обов'язковою. Обов'язковою ознакою загального складу самоправства є оспорюваність правомірності дій винного, тобто визнання їх такими, що суперечать закону, Відсутність факту такого оспорювання свідчить про відсутність злочину, передбаченого ст. 356. Натомість ст. 355 такої обов'язкової ознаки для примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань не передбачає. Як не визначає вона і заподіяння значної шкоди інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника, що відповідно до ст. 356 є необхідною ознакою об'єктивної сторони самоправства. Слід зазначити, що за правилами конкуренції загальної і спеціальної норм вчинення примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань повністю охоплюється ст. 355 і додаткової кваліфікації за ст. 356 не потребує.

Злочин вважається закінченим з моменту пред'явлення вимоги виконати чи не виконати договір, угоду чи інше цивільно-правове зобов'язання, поєднаної із зазначеною у ч. 1 ст. 355 погрозою, незалежно від досягнення винною особою поставленої мети.

3. Суб'єкт злочину загальний.

4. Його суб'єктивна сторона характеризується прямим умислом. Мотивація дій винного у таких випадках на кваліфікацію вчиненого не впливає. При примушуванні до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань в основі дій винної особи корисливі спонукання можуть бути відсутні. Більше того, винний за допомогою вказаних дій може прагнути повернути майно, належне йому на законних підставах.

Ставлення винної особи до таких наслідків примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, як пошкодження чи знищення майна, велика шкода та' інші тяжкі наслідки, може бути умисним або необережним.

5. Кваліфікуючими ознаками примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань є вчинення його: 1) повторно; 2) за попередньою змовою групою осіб; 3) із погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень; 4) у поєднанні з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я; 5) у поєднанні з пошкодженням чи знищенням майна (ч. 2 ст. 355), а особливо кваліфікуючими — вчинення його; 1) організованою групою; 2) у поєднанні з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я; 3) завдання ним великої шкоди чи спричинення інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 355).

Про поняття повторності див. ст. 32 і коментар до неї.

Велика шкода у складі цього злочину є оціночним поняттям і повинна визначатися судом у кожному окремому випадку з урахуванням конкретних обставин справи. Під великою шкодою тут слід розуміти майнову шкоду — прямі збитки та упущену вигоду. Виходячи із законодавчого визначення значної майнової шкоди, а також шкоди у великих та особливо великих розмірах як кваліфікуючих ознак у деяких суміжних злочинах (зокрема, вимагання), видається, що великою шкода у складі примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань може бути визнана лише тоді, коли цим злочином спричинено матеріальні збитки приблизно на суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

До інших тяжких наслідків, які також є оціночним поняттям, належать, зокрема, заподіяння одній чи декільком особам тяжкого тілесного ушкодження, двом і більшій кількості осіб середньої тяжкості тілесних ушкоджень, вбивство або самогубство особи, банкрутство організації тощо. Заподіяння в результаті примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчиненого способом, що має характер особливого мучення, а також з метою залякування потерпілого, або яке спричинило його смерть, умисне вбивство або вбивство через необережність потерпілого чи його близьких родичів потребують кваліфікації за сукупністю злочинів — за ч. 3 ст. 355 і відповідно за ч. 2 ст. 121, ст. ст. 115 та 119.

Інші кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки цього злочину за своїм змістом збігаються з аналогічними ознаками у складі вимагання.
23 апреля 2014, 15:53
Шановний sydnuj!
Дякуємо Вам за звернення.
Для заміни контактного номеру в анкеті Вам необхідно особисто звернутися до будь-якого відділення Банку. Також просимо доповнити відгук номером телефону Вашого батька, на який надходять дзвінки та номером, з якого здійснюються дзвінки, і короткий опис суті дзвінків, направивши ці дані разом з посиланням на цей відгук на електронну пошту Банку: 0800300880@rsb.ua.
Мария Губская 23 апреля 2014, 8:22
В начале декабря прошлого года через банкомат другого банка я пыталась снять деньги(500 гривен), списание произошло, но деньги так и не вышли! Я позвонила на горячую линию вашего банка, мне посоветовали прийти в отделение банка в городе и написать заявление. Именно так я и поступила, мне сказали что оно будет рассматриваться в течении недели, потом в течении месяца, потом в течении 45-ти дней. Когда прошло месяца 2, то я в очередной раз позвонила на горячую линию, и мне сказали что заявление передано в специальный отдел(так мне отвечали при каждом моем звонке), и якобы в мне готовится письменный ответ, который придет в течении 10-ти дней. На сегодняшний день уже прошел месяц, а с дня подачи заявления и подавно 144 дня, а никак не неделя и не месяц!!! Что мне делать в данной ситуации? Названивать на горячую линию я не вижу никакого смысла!!! Неужели так долго могут рассматриваться заявления???
23 апреля 2014, 9:34
Уважаемая Мария Губская.
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв Вашими полными ФИО, номером договора и, по возможности указав номер заявления, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua.
Max74 22 апреля 2014, 18:36
Сегодня мне позвонил представитель банка Станислав Евгеньевич (моб.: 0674638876) и сообщил о том, что его не устраивает частичное погашение кредита банку, что мой счет заблокирован и я не смогу больше оплачивать частями задолженность, что необходимо сразу внести всю сумму долга. Сказал что примет меры. Через время мне позвонил человек представившись старшим следователем областного управления милиции и сказал что в отношении меня Шевчук Максим Александрович написал заявление об открытии уголовного дела по статье 192 ч. 1 УК Украины. В последствии оказалось что такого следователя нет. Как понимать в данном случае действия банка?
23 апреля 2014, 9:31
Уважаемый Max74!
Благодарим Вас за обращение.
С целью проверки изложенной Вами информации просим дополнить отзыв Вашими ФИО, номером договора и номером телефона, на который поступают звонки, направив эти сведения и ссылку этот отзыв на электронную почту Банка: 0800300880@rsb.ua. Полученная информация будет передана в ответственное подразделение Банка с целью изучения и оперативного реагирования.