Проверяем телефон и сим-карту на совместимость с 4G интернетом

Давным-давно прошел аукцион, на котором были проданы частоты для внедрения 4G-интернета, в котором прогнозируемо приняли участие все три крупных участника рынка мобильной связи Украины: ]]>Киевстар]]>, ]]>Vodafone ]]>и ]]>lifecell]]>.

Каждый из операторов выиграл свой лот (о подробностях аукциона сейчас говорить нет смысла) и все сразу же занялись работами по запуску новинки в своей сети.

Сейчас каждый из трех операторов хвастается своим 4G интернетом. Не смотря на то, что lifecell Vodafone были первыми, сейчас 4G есть в крупнейших городах Украины у каждого из операторов, включая Киевстар.

Тем не менее, многих абонентов сейчас волнует вопрос, как проверить поддерживает ли телефон 4G технологию и нужно ли для этого менять сим-карту?

Как узнать, поддерживает ли телефон 4G

Важно знать, что 4G (еще часто упоминается название LTE) в Украине работает на частотах 1800 МГц и 2600 МГц, а это в международной классификации обозначается такими названиями как Band 3 и Band 7 соответственно (еще могут называть b3 и b7).

Это важно по той причине, что в характеристиках вашего телефона поддержка сети 4G будет указываться именно перечнем диапазонов, в которых может работать мобильное устройство. Все, что вам нужно сделать: найти эту информацию на официальном сайте производителя вашего мобильного устройства или в его документации.

Есть вариант попроще, но он подходит не для всех моделей смартфонов. Чаще всего выбор варианта мобильного интернета производится в разделе «Режим сети» (или аналогичный ему).

Там вы можете встретить такие режимы, как LTE/2G/3G/авто. В данном случае LTE – это и есть 4G. Но в некоторых моделях смартфонов есть поддержка 4G, а вот в настройках его найти не так просто… Потому лучше все-таки найти информацию в документации или в интернете.

Для быстрой проверки своего телефона, можно воспользоваться специальными кодам операторов. Просто введите комбинацию и нажмите кнопку вызов:

Как проверить сим-карту на совместимость с 4G?

В случае с sim-картой все достаточно просто. Каждый из операторов предлагает своим абонентам простой USSD-запрос, по которому вы сможете понять поддерживает ли сим-карта 4G и стоит ее менять если нет.

Коды для проверки 4G

  • для пользователей сети Киевстар нужно ввести код *245*4# и нажать клавишу вызова
  • для абонентов Vodafone (бывший МТС-Украина) запрос *222#
  • для абонетов lifecell: *455#

Надеемся, что теперь вы полностью готовы к мобильному интернету нового поколения.

В Україні запустили довгоочікуваний мобільний інтернет 4G.
Багато користувачів, вже зіткнулися з труднощами.
4G добре працює в околицях Солом'янської площі Києва - трихвилинний ролик найвищої якості на YouTube завантажився моментально і без затримок. Але якщо від'їхати від площі хоча б на одну зупинку, сигнал пропадає.
У столичному районі Троєщина заявляють про швидкість 32 Мбіт/с.
Справжньою проблемою для абонентів стала гостра нестача сім-карт, що підтримують 4G.
У мобільного оператора "Київстар" - заміна картки буде безкоштовною, а нова обійдеться в 25-50 грн, залежно від тарифного плану.
Щоб поміняти сім-карту у мобільного оператора Vodafone необхідно спочатку подати заявку, зателефонувавши на номер 111. Це можна зробити безпосередньо перед зміною карти і потім безкоштовно обміняти свою сімку в будь-якому магазині.
У Lifecell система заміни зовсім інша: нова карта буде коштувати 30 грн, при цьому номер і всі підключені раніше акції збережуться. Також абоненту обіцяють нарахувати 1 Гб інтернету протягом двох діб після заміни.

Ср, 18.04.2018 - 15:00

Замена симки у водафона и Киевстара платная

Пт, 07.09.2018 - 18:57

Незнаю як у Водафон, а в Київстар мені недавно замінили стару карту на нову безкоштовно. Плату брали лише за перенос даних зі старої карти на нову. Без такого переносу карту міняли без будь-яких платежів. Хочу ще замінити карту на Водафон.

Ср, 26.09.2018 - 11:55

Про те, що нова зв'язок може засмутити українців, експерти говорили ще до запуску 4G.
Мобільні оператори країн ЄС можуть будувати 3G / 4G-мережі на "низьких" радіочастотах, а українські мобільні оператори - "Київстар", Vodafone Україна, lifecell - не можуть. В даному випадку "низькими" радіочастотами називають радіочастоти в діапазоні 700-900 МГц, а "високими" - радіочастоти 1800 МГц, 2100 МГц, 2600 МГц.
При цьому підкреслюється, що покривати всю країну мобільним швидкісним інтернетом мобільним операторам економічно вигідно тільки на "низьких" радіочастотах.
Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) в червні 2017 року порахувала, скільки потрібно базових станцій, щоб повністю покрити територію України зв'язком 4G. Вийшло, що на "низьких" частотах знадобиться 4,1 тис. базових станцій. На "високих" частотах - від 31,7 тис. До 97,6 тис. базових станцій, в залежності від частоти.
"Чому у нас немає 3G на 900 МГц ?. Відповідь - радіочастоти в діапазоні 900 МГц" нарізані "трьом українським мобільним операторам вкрай нерівномірно. Частоти" нарізали "під 2G на зорі становлення українського мобільного зв'язку в 90-х - початку 2000-х років ".

Ср, 18.04.2018 - 15:55

Huawei обіцяє випустити свій перший 5G-смартфон в 2019 році.
Компанія Huawei заявляє, що її перший смартфон з підтримкою 5G вийде в третьому кварталі 2019 року.
Швидше за все, це буде Huawei Mate 30 (можлива назва). На цю думку наштовхують терміни виходу Mate 20 (осінь 2018 року).
А ось на якому процесорі буде працювати 5G-смартфон – поки невідомо. Нагадаємо, на виставці MWC 2018 Huawei представила єдиний (поки) в світі 5G 3GPP чіпсет Balong 5G01, який підтримує всі діапазони 5G-частот, включаючи sub-6 ГГц і міліметрові хвилі (MMW). Але для мобільних пристроїв він не підійде через свої розміри.
Швидше за все, з такими термінами Huawei не стане однією з перших по виробництву 5G-смартфонів. У наступному році Qualcomm почне поставляти модем Snapdragon X50 5G для смартфонів (теж поки єдиний), і вже як мінімум 18 компаній заявили про свої наміри використовувати цей модем в своїх пристроях. Huawei в цьому списку немає.
А ZTE обіцяє випустити 5G-смартфон вже до кінця поточного року. Але поки він навряд чи знадобиться, адже оператори почнуть розгортати мережі п’ятого покоління лише в 2019 році.
За прогнозами Huawei, до 2025 року в світі буде близько 1,1 млрд пристроїв з підтримкою 5G, а також близько 200 млн автомобілів з такими модемами.

Ср, 18.04.2018 - 17:15

До “Електронної книги скарг України” написав їх читач Олексій, який скаржиться на те, що йому нав’язують послуги відомі оператори зв’язку.
Ось його скарга:
Чисто випадково вирішив зайти у систему “Мій Київстар”. 04 квітня 2018, о 12:04:59 (згідно хронометражу у системі мійкиївстар), з мого рахунку було знято, що головне БЕЗ МОГО ВІДОМА! 3.19 грн за послугу, яку я не замовляв. Та і тим більше не повідомлено мене про факт зняття ні грошей, ні про підключення.
Досить так паскудно і ницо зроблено... Музичний клуб, що це таке?? І якого милого? У розмові з оператором, мені сказали: - що це я подзвонив за коротким номером чи відправив смс для активації. І прислав смс з інструкціями як я можу відключити дану послугу.
Потім вияснив, що з мого телефону не відбувалося ніяких запитів. (хоча, що досить дивно у системі мійкиївстар чітко написано використано 1 смс. знову прокол) - “Що по припущенню оператора, мабуть, коли я перебував інтернеті на якомусь сайті клацнув на щось і воно мені активувало цю послугу”. Що за маячня??
Хоча такими словами, київстар може собі і більшу могилу викопати…розповсюдження фішингів, шкідливих посилань і т.д., так як не було із моєї сторони підтвердження. Порушення прав споживачів і недобросовісне підприємництво... Цікаво, правда? Хочу повернення МОЇХ грошей”, - написав він.
(Опубліковано: “Електронна книга скарг України” http://www.reaction.org.ua Квітень 18, 2018)

Ср, 18.04.2018 - 17:55

Может ли кто-нибудь помочь- как добиться связи с оператором Киевстар?! У меня сняли 48 гривен, за услугу заказанную, якобы, МНОЙ-"- Экстра деньги". 07.08.2018. Аферисты!!! К, сожалению, не могу отказаться от этого оператора, т.к. только Киевстар работает в зоне, где мы летом живем. Как добиться восстановления справедливости!!! И возврата денег ???

Сб, 25.08.2018 - 13:48

"Київстар" підняв тарифи після запуску 4G-мережі.
Компанія "Київстар" ввела нову лінійку тарифів у зв'язку з запуском 4G-мережі. Найнижчий тариф подорожчав на 10 грн.
Про це заявив президент компанії "Київстар" Петро Чернишов в спільному інтерв'ю "Економічній правді" і "Зе Інтерв'юер".
"Вийшла нова лінійка тарифів. Найнижчий тариф в попередній лінійці був 45 грн на місяць, тепер - 55 грн. Зрозуміло, що інші теж приблизно настільки ж підвищилися. Виходить приблизно на 10 грн. Я не думаю, що це якийсь шалений ріст цін ", - розповів Чернишов.
За словами Чернишова, перейти на нові тарифи доведеться всім абонентам незалежно від того, чи підтримують їх смартфони мережу 4G, адже переваги в результаті відчують усі.
"По-перше, всі ці 4G перейдуть в звичайні голосові дзвінки, ми їх туди переводимо, розвантажуємо мережу. Набагато більше абонентів буде користуватися 4G, не знаючи про це ... Тобто маршрутизація вашого дзвінка піде не за старими GSM-частотах, а частина дзвінків піде в 4G. Буде чіткіше звук ", - пояснює глава компанії.
Крім цього, "від того, що люди підуть в 4G з новими хорошими телефонами, розвантажиться мережу 3G. Відповідно 45% людей, у яких телефони старі, стане краще Інтернет в 3G".

Ср, 18.04.2018 - 22:15

Після 4G: як оператори України поміняють тарифи.
Після появи в Україні мобільного зв'язку "четвертого покоління" (4G) оператори спробують збільшити свої доходи, а для цього доведеться підвищити тарифи. "Обозреватель" звернувся до лідерів ринку і з'ясував, що чекає українців.
Vodafone Україна одним з перших вивів на ринок цінові пропозиції, заточені під 4G.
Оператор вчора оголосив про запуск оновленої лінійки Vodafone RED EXTRA. З урахуванням появи 4G в цих тарифах компанія збільшила включений трафік, до 2-14 ГБ з абонплатою 55-170 грн/міс.
Сьогодні стало відомо, що "Київстар" поміняв тарифи для найприбутковіших своїх клієнтів - контрактників і корпорацій. Оператор це зробив для того, щоб уніфікувати свої цінові пропозиції. Нових 4G-тарифів від компанії можна чекати не раніше літа цього року. У lifecell "Обозревателю" повідомили, що теж не збираються міняти тарифи до літа. А 4,5G-інтернет цей оператор тарифікує так само, як і "старий" 3G +.
Не дарма два з трьох найбільших стільникових оператора України заявили, що не збираються переглядати ціни на свої послуги до літа 2018 року. Саме з липня цього року в Україні очікується поява "справжнього" 4G, яке буде охоплювати повністю всі великі - і навіть не дуже - міста країни.
До цього часу "Київстар", Vodafone і lifecell можуть використовувати мережі в "високому" діапазоні - 2600 мегагерц. Одна базова станція, що працює на цих радіочастотах, може покривати невелику території, радіусом близько півкілометра.
Проте, згідно із заявами операторів, значне число українських стільникових користувачів вже зазнало "четверте покоління". Vodafone Україна повідомив, що близько 700 тисяч його абонентів підключалися до 4G-мережі. lifecell нарахував приблизно 500 тисяч таких "щасливчиків". "Київстар" поки не розкривав дані про свою 4G-абонбазі, але з упевненістю можна сказати, що це - сотні тисяч.

Ср, 18.04.2018 - 22:55

Мне и на*уй не всрался этот 4G! На*ер тариф мне подняли? Буду отказываться от киевстара! Совсем о*цели!

Пнд, 20.08.2018 - 22:30

очень трезвая и разумная мысль, хоть и с эмоциями... а больше ничего не остается...

Вс, 27.09.2020 - 10:40

Юрий, целиком поддерживаю Вашу первую фразу!!! И ещё...Какой "умный" Петр Чернышов!!! Попробовал бы прожить на пенсию в 1880 гр. из которой нужно отдать 110 гр( из бюджета семьи) . Мне ,тоже ,не нужен ни 2G ни 5G. Но мне нужна связь! (уже лишили телевидения).

Сб, 25.08.2018 - 13:59

Верно.киевстар зажрался. 75 грн без предупреждения! Было 35.

Втр, 09.10.2018 - 21:43

4 G очень влияет на головной мозг. Почитайте об этом. Нельзя им пользоваться.

Сб, 16.02.2019 - 07:35

Бачу, на ваш модок вже добряче вплинуло, якщо таке пишете

Сб, 29.02.2020 - 22:23

Это вопрос к "***фону", у Киевстара на такое "жлобство" пока не страдают - там все поддерживается/работает безо всяких пресловутых подмен/замен/подлян.
А теперь по сути:
А каким раком вообще сим-карта к стандарту радиосвязи?! В нее что, радиомодуль встроен? Сомневаюсь...это получается спецом наср..ли, чтоб на ровном месте из воздуха бабло тырить?!

Вс, 27.09.2020 - 10:38

дополню...
Насколько известно, в сим-карте содержится исключительно ИДЕНТИФИКАЦИОННАЯ информация, ну еще немного флеш-памяти. ВСЕ!!! ВСЬО!!!!!!!!!!!!!! Больше нихера там нету и априори быть не должно!

Вс, 27.09.2020 - 10:43

Интересный баг поймал. Купил новую симку, отправляю запрос на 222, а мне приходит сообщение, что телефон поддерживает 4G, а вот сим карта нет. У кого-то такое было? Сим карта точно

Чт, 26.11.2020 - 12:00