Блокують рахунки без попередження, не дають можливості зняти гроші

Bob Cody 9 января 2024, 16:57
Сталася неприємна ситуація, банк с порушенням договору (і в наслідок того с порушенням закону) заблокував рахунок на кшталт як тут пишуть останнім часом, «задля перевірки підозрілих транзакцій» із запитом додаткової інформації по транзакціяїх. Я кліент банка з перших місяців, банк завжди був чудовий, бо жодного разу банк не ліз у мої справи і не чіпав мої кошти. Першим тривожним дзвіночком була поведінка банка у перші дні війни коли було задіяно велика кількість обмежень щодо використання грошей, а теперь вже фінальний сигнал про те що банку не можна довіряти свої гроші.
За законом (та за договором обслуговування), банк може відмовити вам у обслуговуванні і закрити рахунки, або призупинити обслуговування, але заморожувати кошти і не віддавати їх клієнту — такі повноваження має виключний список суб’ектів, і банк до цього переліку не входить. Іншими словами, банк порушив закон і понесе за це відповідальність, тому якщо є інші постраждалі від аналогічних дій зі сторони банку — пишіть у приватні, я додам вас до об'єднаної групи юристів і постраждалих людей де готується колективний судовий позов і на додаток коллективна скарга в НБУ.
Звісно у проекту монобанк є багато сильних сторін, вони перші зробили доволі зручний мобільний додаток, багато операцій стали значно швидші і зручніші, кешбєк (!) такого просто не було, так чи інакше вони перші почали ділитися грошима з інтерчейнджа, та додали багато партнерів до цього сервісу кєшкбеку і усім стало цікавіше.
Не знаю коли це сталося, чи коли Дубілет від них пішов, чи коли схопили зоряну хворобу від популярності і росту клієнтської бази на фоні війни, особливо на фоні росту кількості зборів через банки монобанку, котрих мабуть 90% відсотків волонтерських зборів проходить через них, за що їм велика подяка. Хоча не треба забувати, кому війна, а кому додатковий заробіток і як монобанк виріс у доходах від початку повномаштабки.
То я не знаю коли це сталося, але схоже що після 7го мільйону клієнтів їм стало байдуже на деяких з цих клієнтів і вони почали самостійно вирішувати кому можна знімати гроші, а кому ні. І в цей час вже байдуже який классний в них додаток, чи як мило можно вдягти кота, коли банк не виконує свою основну функцію. Це втрата клієнта для банка і втрата грошей інших клієнтів котрі підуть їх негайно забирати з банку задля безпеки.
Звісно, усім боятися не потрібно, наврядчи вони так само усім можуть заблокувати рахунки, але комусь випадковому можуть. Така собі зворотня лотерея, як у фільмі «голодні ігри», тебе вибирають випадковим чином і ти принижуєся в правах і більше не можешь користуватися послугами банку, бо хтось невідомий вирішив твою долю. Невідомий, бо коли ви спробуєте знайти хоч одну відповідальну особу, а не когось зі служби підтримки яка вам буде відповідати заздалегідь написаними фразами, то в вас нічого не вийде. Вам скажуть «ми з вами зв’яжемося, як тільки питання будет вирішене» і на всі інші запити будуть писати «вибачте, це все що я можу вам сказати».
Проект монобанк проходить весь процесс деградації як і всі нові банки такого типу, наприклад як росіянський «тінькоф» з якого був скопійований монобанк так само пройшов шлях від всесторонньої любові невеликої кількості кліентів, до лютої ненависті і втрати кліентів через маніпулятивні і шахрайські дії.
Будьте обережні довіряючи свої гроші цьому банку, бо це тільки початок.
Ставлю 2 зірочки, тому що за останні 20 років обслуговувався в десятках інших банків, і навіть попри все я бачив гірші банки.
monobank
9 января 2024, 18:00
Нам шкода, що ви отримали негативний досвід і ми прагнемо розібратися в ситуації
Вже залишили вам особисте повідомлення, щоб уточнити деталі

Lolik1837
Lolik1837
9 января 2024, 17:50
« але заморожувати кошти і не віддавати їх клієнту — такі повноваження має виключний список суб’ектів, і банк до цього переліку не входить»

Вы ошибаетесь , если есть признаки «отмыва» денег, нелегального или преступного происхождения , то банк не просто может, А ОБЯЗАН заблокировать ваш счет. Поэтому не пойте тут сказок, как банк не имеет право блокировать счета

" Я кліент банка з перших місяців, «

Меня всегда удивляло вот это выпячивание типа «я клиент банка с первых его месяцев», или «я клиент банка со времен Полтавской битвы»

Вы что? Думаете, что это вам дает какую то индульгенцию ? Или что у вас за это какие то особые права, заслуги или привилегии?

П. С. Простынь «ниАчем» обиженного клиента
9 января 2024, 18:53
Только суд может решить кому отдавать деньги, а кому нет. Почитайте на досуге закон «Про банки і банківську діяльність», а расследовать подобные дела — соответствующие органы, а не банк.

Насчет как вы выразились «выпячивания», это как раз имеет смысл с точки зрения репутации клиента, о которую вытирают ноги блокируя счета не давая должных пояснений. Так что технически — да, чем дольше ваша банковская история - тем больше у вас привелегий как у надежного клиента. Сразу видно человека не обслуживавщегося в банках цивизилованных стран :)

Вас-то как задевает мое негодование?
9 января 2024, 19:02
Об справа Буша передана до суду у банка маюсь з’явитися докажи скоєного вами злочину які він забовʼязаний передати в поліцію чи СБУ після чого буде проведено слідство і вже потім суд.

Зараз справа відноситься лише до закону про фінмон який забравʼязує банк при появі підозри блокувати рахунок і вимагати від клієнта пояснень.
10 января 2024, 0:50
Бачу три літра вже у вас всередині, не зміг осягнути сенс у першому реченні.
10 января 2024, 14:50
Вообще то банк не имеет права делать какие то суждения без оснований, законный оснований конечно же:) И так же проводить расследования не имеет права, молчу уже за блокировки счетов)согласно этого закона только может)Но врядли чел под санкциями или террорист Но для три литра нет смысла обьяснять, там броня, он вдолбил себе правило что банк может проверять терроризм и отмывание без оснований и точка)

Згідно п. п. 1.3.2.14 Умов та правил надання банківських послуг банк має право призупини проведення фінансових операцій або фінансові операції по рахунку у випадку, якщо така операція (операції) містить ознаки операцій, що підлягають фінансовому моніторингу відповідно до законодавства про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинних шляхом, або фінансування тероризму, і зобов’язаний призупинити проведення фінансової операції, якщо її учасником або вигодонабувачем є особа, яка включена до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності або відносно якої застосовані міжнародні санкції.

9 января 2024, 17:53
А мені більше сподобалося, як автор визначив порушення договору та закону, не знаючи тих законів від слова зовсім. Напевне й угоду не читав…

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

Гуглити та уважно читати на ніч
Нажаль, поси лання чогось ламається, якщо додати.

P.S.: а який сенс блокувати рахунки, щоб потім дати вільно забрати гроші?
Це як попередження «увага, через 10 хвилин стріляю!»
afterson
afterson
9 января 2024, 18:16
Одержаний злочинним шляхом)) Скільки вам монобанк башляє?
9 января 2024, 18:22
Ти почитай сам закон, а не лише назву.
9 января 2024, 19:04
Ви хоча б номер статті приведіть до чого ви апелюєте
9 января 2024, 19:34
Бобе, ви пафосно посилались на закони намагаючись симулювати юридичну грамотність.

Але я не полійцейський і не забов’язаний вам називати статті які дають право заблокувати ваш рахунок.

Сідайте і уважно читайте — в майбутньому точно знадобиться.

9 января 2024, 23:07
Не забов’язані, я вас попросив привести хочаб обну сттатю до якої ви апелюєте, бо виглядало так начебто ви хоч щось знаете коли відсилаете до закону. З вами не вийде дискусії коли ви не надасте аргументів.
10 января 2024, 12:10
Вони офісні щури на зарплатні, то гадаю башляє небагато)
9 января 2024, 19:02
А ви договір обслуговування читали? А закон «Про банки і банківську діяльність»? Ви вважаете що закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів»… відміняє інші закони України? Може щей й конституцію відмінє? :)

А щодо гуглити і читати — можу вам наразі вам порекомедувати це зробити, бо ви оперуете ті робите відсилки до документа зміст якого вам наразі невідомий, або ви не змозі його осягнути в повній мірі по якійсь причині.

з.і. сенс блокувати рахунки щоб припинити й запобігти тому правопорушенню яке банк вважає існуючим. Я розумію що може вам хочеться розстрілів за будь-який рух не у тому напрямку як то було у радянському союїзі, але ми знаходимося у правовій державі, і тут так не можна, принайні не всім і не завжди.
9 января 2024, 19:37
Конституция в военное положение не работает, за исключением десятка статей
9 января 2024, 23:11
Не вводите людей в заблуждение, во-первых не десятка, а побольше и не статей, а прав и свобод. Не все статьи конституции это про права и свободы.

Стаття 64. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 цієї Конституції.

9 января 2024, 23:44
Ну смысл то ясен, ну, а в третьих можно добавить что военное положение не равно ограничено, а на усмотрение военной администрации. А по поводу стаией это придирки. Как так права и свободы прописаны в статьях
10 января 2024, 14:52
Згідно п. п. 1.3.2.14 Умов та правил надання банківських послуг банк має право призупини проведення фінансових операцій або фінансові операції по рахунку у випадку, якщо така операція (операції) містить ознаки операцій, що підлягають фінансовому моніторингу відповідно до законодавства про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинних шляхом, або фінансування тероризму, і зобов’язаний призупинити проведення фінансової операції, якщо її учасником або вигодонабувачем є особа, яка включена до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності або відносно якої застосовані міжнародні санкції.

Олексей закончите пожалуйста норму закона раз уж начали
9 января 2024, 18:22
Блокування рахунку не тільки не порушує закон, а навпаки закон забовʼязує банк заблокувати рахунок якщо у банка є підозри
9 января 2024, 19:08
Будь ласка прочитайте уважно що я написав, моя претензія в тому, що банк порушив умови договору в наслідок чого порушив закон заблокувавши рахунок, саме по собі блокування операці і призупинення обслуговування не оскаржуються.

Звісно доволі легко усі відгуки під одну гребінку підгрібати і не розбиратися детально у питанні, але ви спробуйте.
SergeyNina
SergeyNina
9 января 2024, 19:32
Это вообще ненормально. Но увы во всех банках. Блокируют до недели, а потом разблокируют. Хоть бы вам сказали в чем причина, а не блокируют на непонятный срок потом разблокируют счёт и не пойми почему
9 января 2024, 23:22
Конечно не нормально, но есть же репутация клиента, в конце концов UBKI есть, и получается что всем плевать на это. Блокируют — ну допустим, но письменного подтверждения этому не дают, приходится целый квест проходить чтоб зафиксировать документально что счет заблокирован.

Возможно так во всех банках, но есть основные на которые жалуются и монобанк № 1 в этом списке.
10 января 2024, 8:19
Що більше мамчіних бізнесменів, обнальщіків, дропів та решти мотлоху піде на мороз — то чистіші активи банку.
10 января 2024, 12:09
Що робить банк з точки зору показової демонстрації очищення клієнтської бази то зрозуміло, але це тількі більше приверне увагу до брудних справ.

Вірогідно ви не вповноважені знати цих «незначних» деталей :)
11 января 2024, 10:52
Ти таку маячню несеш, я шокований…
9 января 2024, 19:38

Ще раз: в банка є право чи навіть скоріше обов’язок блокувати рахунки. Це право йому дав закон про фінмониторинг.
Оскільки це не є частуною кримінального процеса то ніякиї рішень судів для цього не потрібно.

В договорі прямо записано що банк може заблокувати ваш рахунок. Що свідчить що договір ви не читали.

4.3.18. У разі ненадання Клієнтом документів і відомостей, які витребує Банк з метою виконання вимог законодавства, використовуючи ризик-орієнтований підхід, Банк має право призупинити розрахунки по Карті (заблокувати Картку)
9 января 2024, 23:44
Ще раз уважно прочитайте, я кажу що банк порушив умови договору. В банка є обов’язок проводити первинний фін. моніторінг, і це регулює закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», а не про фін моніторінг.

Банк порушив умови договору щодо строків запиту запиту інформації, бо запросив інформацію щодо транзакцій які датовані значно пізніше ніж +1 день:

4.3.12.4. Банк не пізніше наступного робочого дня з дня надходження Клієнту коштів, що потребують документальної перевірки Банком, направляє Клієнту запит щодо з‘ясування суті та мети операції та/або документального підтвердження джерел походження коштів каналами зв’язку, зазначеними у Договорі, разом з орієнтовним переліком документів, що можуть підтвердити джерело походження коштів, який затверджується внутрішнім документом Банку

Це як приклад, у процесі було порушено більше законів ніж ці, але це окрема тема.
10 января 2024, 5:30
Пхах, спочатку ти казав що банк не має права блокувати рахунки. Тепер ти вже сперечаєшся зі мною про строки початку блокування при чому ігноруєш закон о фінмоне і апелюєш тільки до договору.

Ну-ну, успіхів в суді.
10 января 2024, 14:17
Ну-ну, успіхів в суді.

дякую пане!
Danilich
Danilich
9 января 2024, 23:31
Сколько лет вы клиент банка роли вообще не играет. Шмонобанк это не настоящий банк, а отдельное кредитное мфо, пользующеся лицензией Универсала для оказания «банковских услуг». Официально такого банка нет. Да, как они набрались клиентской массы, им стало плевать одним меньше, одним больше. Дебетовые деньги тут вообще нельзя держать, только кредитные. Сотрудник поддержки обязан вам скопировать кучу извинений, иначе его ждет штраф от зарплаты за отступление от требуемого стиля общения с клиентом. Я думаю что среди тех «7млн аккаунтов» половина мертвых, а количество активных они не афишируют
9 января 2024, 23:50
С точки зрения репутации клиента (относительно закона «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення») роль должно играть, т.к. это один из факторов на которые банк должен опираться строя модель рисков.

Я понимаю что монобанк это карточно-кредитный проект с удобным приложением, но с точки зрения закона спросить как раз можно с Универсалбанка что я и планирую сделать.

Насчет дебетовых денег — чтоб я был такой умный вчера как вы сегодня :) Сколько бы у них не было аккаунтов — теперь точно станет меньше.
10 января 2024, 0:08
Скільки вас таких запитувальників тут ходить, що тільки щоки надувають.
Хоч би один сходив до суду, та розказав, як скуштував соковитого та запашного тунця від юристів банку =)
10 января 2024, 0:23
Сподіваюсь що в банку хоч юристи є, а то виглядає що договори секретарки з допомогою ChatGPT робили)

А вам доплачують за роботу вночі, чи ви у перервах між відповідями у саппорті тут пишете?
10 января 2024, 8:18
Вистачає на квартиру в Стамбулі з вікнами на море. Я не жартую.

P. S.: Це вже стає нудно. Якщо хтось не згоден з дурнуватими відгуками — він автоматично бот монобанку =) Заспокоюйте себе далі
10 января 2024, 11:59
Я б навіть повірив що у монобанку вивезли команду за кордон, але рабів мають тримати в офісі, звідки ті і пишешь.

А щодо відгуків — то в тебе в профайлі є історія відгуків, і все що ти робишь — то ходиш по негативним відгукам до монобанку і накидаєш лайно на незадоволених клієнтів, з точки зору здорового глузду це виглядає як робота в інтересах банку, з якою ти не впорався від слова «зовсім».
10 января 2024, 13:03
Я б на місці НБУ уже б запровадив тимчасову адміністрацію у цей псевдобанк та лишив Універсал ліцензії за те що надає дозвіл користуватися нею усіляким анонімним конторам, які роблять фейкові банки.
Зайдіть навіть на https://www.monobank.ua/contacts — немає ні офіційної юридичної адреси, а відділення банку називають «Точки видачі карток»
10 января 2024, 14:15
Все вірно, але монобанк це просто картковий продукт Універсалбанку, а ось у Універсалбанку все же є і адреси і уповноважені особи котрих можна притягти до відповідальності за законом. І договір ви підписуєте з Універсалбанком, а не монобанком.
10 января 2024, 14:26
Це тільки загальна назва «картковий продукт», насправді Універсал та моно це зовсім різні контори, остання лише користується його ліцензію. Моно це окремий офіс, відокремлена автоматизована банківська система та вазагалі інша організація. Сходіть у відділення Універсалу — вам там скажуть що клієнтів моно не обслуговують, тощо вони тільки дозволили підпісувати договори від його імені
10 января 2024, 14:31
Я розумію ваше зауваження, але в мене є договір с усіма додатками підписаний з Універсал банком, так на багатьох документах логотипи монобанку, але доки договір підписаний з Універсал банком — він буде нести весь тягар юридичної відповідальності.

Щодо відділень Універсалу — раніше ходив коли вони були у моєму місті, нормально обслуговували. З того що ви говорите, зараз виходить вже не обслуговують, мабуть треба спробувати продемонструвати договір у відділенні и подивитись як відмовлять.
10 января 2024, 15:33
він буде нести весь тягар юридичної відповідальності — так, юридично повозити тебе пикою по підлозі в суді це величезна відповідальність
10 января 2024, 15:53
Інтернет воїнє, охолонь.
10 января 2024, 15:31
Я сюди ходжу як на безкоштовний стендап, де коміки хрінові, але щодня нові.
Шкода, що ти сарказму не розумієш та все спримаєш буквально, крім того, що справді істина.
Можу тобі фоточку з вікна зробити так щоб ця сторінка на макбуці попала в кадр.
10 января 2024, 15:57
Виглядає все так, що ви ходите сюди на роботу писати коментарі :)

Ми не зможемо пересвідчитися чи це ви її зробили, я так само можу прислати фоточку з вікна у Нью Йорку і з Берліну одночасно не знаходячись там.
11 января 2024, 10:51
Ти хворий, або траву курив в молодших класах?
Я кажу, що сфоткаю вид з вікна на фоні відкритої стрічки коментарів, а ти мені про підробку.
Можна навіть відео, але тоді ти публічно вибачішся за наклепи
11 января 2024, 11:33
Вибачатися не буду, але я справді здивований що айтішник з епаму пише тісячу комментарів на захист банку. Важко повірити що це можна робити безкоштовно.
Pumbovik
Pumbovik
10 января 2024, 9:37
В стране с более строгим банковским законодательством эта мутная контора уже б попала под ликвидацию за свои методы работы и выходки и затягали б по судам ее, весь интернет кишит ссылками на монобанки аферистов
10 января 2024, 10:30
В країні з більш строгими законами криптани та крутильщіки вже б були в чорному списку більшості банків і мали шанси на кешбек лише у автомати з прийому вторсировини
11 января 2024, 11:08
Це тому що більша частина тутешніх крутильщиків накрутила тільки на 2 чарки, а ті хто розумніше, використувують інші шляхи для крипти і спокійно крутять десятки битків у будь-яких країнах, поки тупі школяри бігають ниють як їм банк блокнув їх копійки
11 января 2024, 11:14
О, ще одна мантра для бідних про «будь-які країни, де спокійно крутять дестяки битків»
Крутять, то хай крутять. А що потім з тим накрученим вдома робити?
Продати за готівку в чорному офлайн обміннику в Києві? Потім ті гроші ні в банк не покладеш, ні через кордон не перевезеш, бо немає джерел походження.
Це за умов, якщо під час наступного продажу в обміннику криптоолігарха не зустрінуть переконливі люди з поганими манерами…
10 января 2024, 12:00
Этим мы и займемся (в смысле затягивания по судам), присоединяйтесь, повеселимся :)
10 января 2024, 15:54
Тримайте нас у курсі, не забувайте рахувати всі витрати на адвокатів та хабарі суддям — буде цікаве повчальне керівництво «як я програв суд банку»
11 января 2024, 11:18
189% що нічого не буде.
Бо звичайно такі «сферичні позивачі в вакуумі» навіть не уявляють, що позов то не скарга — «поганий банк, образив дитину, покарайте банк» — а треба сформулювати не тільки суть порушених прав, а й вимоги.
Ось мені цікаво, чого вимагатиме автор.
11 января 2024, 11:34
Ти не зможешь цього зрозуміти, бо профільна освіта в тебе трохи інша.
11 января 2024, 12:59
Ну ти хоч одному адвокату подзвоним? Чи може заяву до суду відніс?
KotletaDollarov
KotletaDollarov
10 января 2024, 20:30
Сходите откройте счет в нормальном банке с персональным менеджером, а не студентом с телеграмом в руках, сразу копирующие извинения вместо вразумительного ответа. Вас еще и кофе угостят и усадят на кожаный диван, если долго ждать в премиум отделении
10 января 2024, 20:43
Вы безусловно правы, так всегда и делал, но 22й год все сильно усложнил, как-то не до этого было. Теперь конечно сделаю.
10 января 2024, 20:50
Кому шашечки, а кому ехать
11 января 2024, 10:54
Знову мантри про персонального менеджера.
Був в мене «персосальний менджер» та «преміальний пакет» в Укрсібі, ефекту нуль, користі теж.
Приманка для бідних, щоб потішили самооцінку
11 января 2024, 11:00
«персосальний менджер» — ахах. Міспел по Фрейду
11 января 2024, 11:03
Ага, ще впарити карту платінум з якої користі десь так нуль
11 января 2024, 11:07
Ну чого, а як же «премім лаунжі»? =)
Хоча більшість клієнітів літає дай бог раз на рік та тільки перед вильотом читає умови, за яких той лаунж доступний, але вже пізно щось робити і клієнт в прольоті.
Або взагалі не літає, а просто гріє душу преміальними модливостями
11 января 2024, 11:11
Ага, в Борисполі - дуже корисний якщо ти нє киянин чи летиш з Жулян.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Главная / Банки Украины 🏦 / monobank 💰 / Отзывы о monobank 📝 / Блокують рахунки без попередження, не дають можливості зняти гроші