×
Введите ваш E-mail
для оформления подписки:
Подписаться
Подписка оформлена успешно
На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.
Мы рады, что вы с нами!
Уважаемый Андрей!
В дополнение к оформенной подписке
вы можете также получать:
Подписка оформлена успешно
На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.
Мы рады, что вы с нами!
Вернуться на сайт
×
Получайте по E-mail самые главные
финансовые новости Украины и мира:
Подписка оформлена успешно
На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.
Мы рады, что вы с нами!
Вернуться на сайт
новый режим работы отделений банка
Шановні клієнти!
З 14 липня 2014 року встановлено наступний режим роботи відділень банку:
понеділок – п’ятниця: 9:00 – 16:00, без перерви на обід.
Это видимо для того, чтоб хоть как-то имитировать перед НБУ видимость работы. Ведь любые операции в отделениях запрещены. Что работники будут делать даже до 16:00 — глубокий вопрос
Комментарии (8)
НБУ тупо морозится!!!
Надо пикетировать НБУ для введения ВА!!!
Комментарии (1)
тролль SHVEPS на finanse пишет :
СЛЫШИТЕ ОНИ МОЛ УЖЕ ЛАПШУ ПЕРЕСТАЛИ ВЕШАТЬ, А ТОЛЬКО ПРАВДУ НАЧАЛИ ГОВОРИТЬ И «ПРОСИТ» ВСЕХ ПРОЛОНГИРОВАТЬ, МОЛ СИНИЧКУ НЕ ПОЛУЧАТ
Комментарии (1)
не пролонгировать
Я не тролль.Просто какие могут быть разговоры тут на сайте — если руководители банка сказали — что до 5 Августа тишина.Руководители банка сказали — что до 5 Августа ничего не изменится.Руководство банка сказало что после 5 августа будут чтото решать.Либо увеличат уставной фонд — либо нет.Точка.Ну а мы тут еще месяц — може писать шило и писать мыло.Только от нашего шила мыла ничего не изменится.Конечно если не считать — что я проценты получу — а почти все на этом сайте нет.Они не хотели лонгировать и оставили дяде свои деньги просто так.
НБУ их заставляет вести учет не выданных депозитов и не выполненых платежек, если сумарно все это будет составлять больше 10 % тогда банк признают неплатежным и только после этого вводится ВА, так что если кто за ВА ДЕПОЗИТЫ НЕ ПРОЛОНГИРОВАТЬ И ПЛАТЕЖКИ К ОПЛАТЕ ВЫСТАВЛЯТЬ
кто за ???????
Комментарии (3)
С сегодняшнего дня все банки в Украине работают по-новому
Этот закон вступает в силу на следующий день после его опубликования – то есть сегодня, 11 июля, информирует еizvestia.com.
Закон усовершенствует механизм получения финансовой помощи Фондом гарантирования вкладов физических лиц для обеспечения своевременного получения им долгосрочных ресурсов для возмещения средств вкладчикам неплатежеспособных банков. Так, Фонд ежегодно и ежеквартально с помесячной корректировкой проводит оценку наступления риска существенного уменьшения объема своих средств.
В случае наличия риска недостаточности средств Фонда, при условии отсутствия в законе о государственном бюджете Украины на текущий год бюджетных назначений в необходимом размере, Фонд подает Министерству финансов Украины заявку на получение кредита (взноса на безвозвратной основе) за счет государственного бюджета с указанием его размера.
Минфин в месячный срок со дня получения заявки Фонда разрабатывает и подает в Верховную Раду Украины соответствующий законопроект. Кредит или вклад на безвозвратной основе могут быть предоставлены в виде средств или ОВГЗ. На основании госбюджета на соответствующий год Министерство финансов Украины в течение 14 рабочих дней со дня получения заявки обеспечивает предоставление кредита Фонда (взноса на безвозвратной основе).
Порядок предоставления кредита или взноса государства на безвозвратной основе Фонда устанавливается Кабинетом министров Украины.
Также закон предусматривает изменение процедур, осуществляемых при ликвидации банков с целью ускорения реализации ликвидационной массы.
Кроме того, закон предусматривает упрощение процедур, связанные со срочной капитализацией банков и продажей проблемных банков инвесторам, повышает минимальный уставный капитал банков со 120 млн грн до 500 млн грн, расширяет ответственность собственников банков, а также предоставляет НБУ право устанавливать особенности банковского регулирования в случае стремительного ухудшения ситуации на финансовом рынке.
Согласно закону, Национальный банк Украины определяет системно важные банки согласно следующих критериев: размера банка, степени финансовых взаимосвязей, направлений деятельности.
Также закон предусматривает, что в случае уменьшения общего объема вкладов (депозитов) в банковской системе на 5% и более в срок до 6 календарных месяцев по решению НБУ вводится (отменяется) упрощенная процедура регистрации выпуска акций, согласование Нацбанком изменений в устав банка, государственной регистрации изменений в устав банка.
Также расширяется перечень критериев для отнесения банков к категории проблемных или неплатежеспособных, в частности, предусмотрев такой шаг при достижении объема негативно классифицированных активов банка 40% общей суммы активов.
Также предлагается выводить из-под системы гарантирования депозиты в банковских металлах, а также вклады, которые используются вкладчиками в качестве средства обеспечения исполнения других обязательств перед этим банком, и разрешается Фонду гарантирования вкладов выпускать финансовые векселя и облигации, срок которых может превышать 5 лет.
Комментарии (5)
давайте привликать ТВ
Комментарии (2)
Полный произвол!!!!
Написать комментарий
Близкие похороны банка
Комментарии (5)
Как банк будет выплачивать депозиты?
Комментарии (1)
Зустріч з вкладниками Банку 9 липня 2014 р.
На запитання клієнтів представники банку охарактеризували ситуацію в Банку станом на сьогодні як складну. Голова Правління Банку Солнцев І.М. зазначив, що вплив ризиків, що мали місце наприкінці червня, погіршили умови роботи банку та вплинули на терміни досягнення результатів запланованих на липень та серпень.
У зв’язку з цим керівництвом Банку було прийнято ряд рішень по корегуванню плану стабілізації роботи Банку. Таким чином, було переглянуто питання по зменшенню витрат на утримання інфраструктури банку, затверджено пропозицію про скорочення 16 відділень банку та персоналу.
Головна мета прийнятих рішень – це створення оптимальної для кризових умов структури обслуговування клієнтів та підтримки основних банківських процесів.
Найбільш важливою задачею для стабілізації роботи Банку є питання збільшення статутного капіталу та отримання стабілізаційного кредиту від НБУ.
Як повідомлялось раніше, 05 серпня відбудуться збори акціонерів, на яких будуть затверджені наступні джерела збільшення статутного капіталу:
часткове розміщення додаткових акцій за рахунок додаткових внесків на суму 100 млн. грн.;
часткове розміщення привілейованих акцій на суму 137 млн. грн.(за рахунок коштів вкладників);
отримання субординованого займу на суму 150 млн. грн.
Наступна зустріч керівництва Банку з клієнтами відбудеться після зборів акціонерів для оголошення результатів і наступних планів Банку (орієнтовна дата проведення зустрічі 07 серпня).
Комментарии (5)
отделения закрывают
Написать комментарий
Встреча с правлением и акционерами
Теперь сказали нам ждать следующего собрания вкладчиков, которое состоится после собрания акционеров банка 5 августа. До августа типа реанимируют работу одной из двух платежных карточных систем, но какой — не сказали. В общем, мутно все это.Да, еще если депозит заканчивается, у вас 2 пути в этом банке — если автолонгация прописана в договоре, по вашему согласию его лонгируют на тот же срок, если не хотите — перебрасывают на текущий счет. Кстати, встал вопрос о том, попадают ли под ФГВ вклады до востребования, потому что в каком-то ликвидированном банке ФГВ их якобы отказался выплачивать. Солнцев сказал, что уже написал просьбу в НБУ разъяснить этот момент. Я все-таки сделала вывод, что нужно следить, чтоб Ваши деньги все-таки лежали на карточном или текущем счете — в случае чего они первые гарантированно будут погашаться при ФГВ. В следующую очередь — неокончившиеся до даты введения ВА депозиты.То есть обязательно отслеживайте это дело, а не пускайте на самотек.
Да, люди говорят, что завтра в НБУ типа в 10-00 будут принимать жалобы от людей на банки. Но это непроверенная информация. Если кто-то туда пойдет — отпишитесь!
Комментарии (8)
встреча с руководством банка
Встреча с руководством банка состоится сегодня, 9 июля, в 17.00 по адресу ул. Борисоглебская, 3, подъезд №3 (вход расположен справа от главного входа в банк).
Комментарии (8)
Уже кто-то выиграл суд против этого банка в Киеве
Номер провадження 2/754/3752/14
Справа №754/6635/14-ц
13.06.2014 року Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого — судді Смирнової Є.П.,
при секретарі Кузьменко А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Києві
справу за позовом
ОСОБА_1 до
Публічного акціонерного товариства
«Комерційний банк «Актив-Банк», — Про повернення банківського вкладу, — В С Т А Н О В И В:
29.04.2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ПАТ «КБ «Актив-Банк», в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по банківському вкладу в сумі 32.850,23 доларів США та витрати по сплаті судового збору в сумі 3654 грн.
При цьому позивач вказує на те, що 28.03.2013 року між ним та ПАТ «КБ «Актив-Банк» було укладено Договір № ДФО-02-137744 строкового банківського вкладу «Актив прибутковий» у доларах США, на суму 30.000 доларів США. Днем повернення вкладу є 29.03.2014 року.
Як вказує ОСОБА_1, 28.03.2014 року він звернувся у відділення № 1 Банку з письмовою заявою видати йому 31.03.2014 року депозит та нараховані відсотки в сумі 32.850,23 доларів США. Однак, йому було відмовлено у видачі грошей через відсутність коштів. 01.04.2014 року кошти з депозитного рахунку, згідно Договору № РКО-023-559571-14, були переведені на поточний рахунок № НОМЕР_1. 03.04.2014 року з поточного рахунку йому було видано 300 доларів США, в решті — відмовлено.
Позивач також зазначає, що починаючи з 04 квітня по 18 квітня 2014 року він кожен день звертався до Банку з метою повернення внесених коштів, однак, відповідач свої зобов»язання за Договором не виконав, кошти йому не повернув.
Посилаючись на викладені обставини, положення ст.ст. 526,1066,1074 ЦК України, ОСОБА_1 просить задовольнити його позовні вимоги та стягнути з ПАТ «КБ «Актив-Банк» на його користь депозитний вклад разом з нарахованими процентами в сумі 32.850,23 доларів США.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача ПАТ «КБ «Актив-Банк» в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.
В своїх запереченнях на позов від 27.05.2014 року представник Банку Жирик Я.І. просить відмовити позивачу в задоволенні позову, посилаючись на те, що згідно п.10.20 Постанови Правління Національного банку України від 12.11.2003 року № 492 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах» перерахунок вкладу на поточний рахунок Вкладника за документом № 3285 від 01.04.2014 року, сума 30.000 доларів США вважається поверненням вкладу.
Як вказує представник Банку, згідно виписки по вкладному рахунку 01.04.2014 року сума 30.000 доларів США перераховані на поточний рахунок Вкладника за документом № 3285. Посилаючись на вказані обставини, представник відповідача вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними та такими, задоволення яких призведе до подвійного виконання зобов»язання Банком. (а.с.22-27).
Також, в наданих запереченнях представник відповідача Жирик Я.І. просить провести судове засідання без участі представника Банку.
Враховуючи, що ПАТ «КБ «Актив-Банк» про розгляд справи повідомлений належним чином, зі згоди позивача, суд ухвалює заочне рішення, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що 28.03.2013 року між ПАТ «Комерційний Банк «Актив-Банк» та ОСОБА_1 було укладено Договір строкового банківського вкладу «Актив прибутковий» № ДФО-02-137744, згідно якого Банк прийняв від позивача на депозитний рахунок грошові кошти в тимчасове користування у сумі 30.000 доларів США на строк 12 місяців та один день — з 28.03.2013 року по 29.03.2014 року (а.с.5).
Згідно п.1.3 Договору сторони домовились встановити процентну ставку за Депозитним вкладом в розмірі 9,5 процентів на рік.
Відповідно до п.1.4 Банк у день повернення Депозитного вкладу зараховує суму вкладу, а також проценти за користування ним, на вказані Вкладником поточні (карткові), вкладні (депозитні) рахунки, відкрити у Банку, або виплачує їх Вкладнику готівкою через касу Банку.
Пунктом 2.7 Договору передбачено, що у разі неможливості Банком виконати умови, викладені в п.1.4 та/або 2.4 цього Договору (відсутність на день початку депозитного строку вкладу відповідного строку та/або типу вкладу, затвердженого «Умовами залучення вкладів фізичних осіб у ПАТ «КБ «Актив-Банк», тощо), Вкладник доручає Банку самостійно відкрити на його ім»я рахунок для обліку вкладів на вимогу для подальшого перерахунку на нього суми вкладу та нарахованих процентів згідно Договору. За час перебування коштів на рахунку для обліку вкладів на вимогу Банк нараховує проценти за ставкою, що встановлена для вкладів «на вимогу».
Як вбачається з матеріалів справи, 28.03.2014 року ОСОБА_1 звернувся до ПАТ «КБ «Актив-Банк» із заявою про повернення грошових коштів по депозитному вкладу, строк якого мав закінчитися 29.03.2014 року. Кошти позивач просив видати готівкою ОСОБА_3 за дорученням (а.с.7).
Судом також встановлено, що за вказаною заявою позивача гроші він не отримав.
Як встановлено судом, від імені позивача його довірена особа ОСОБА_3 01.04.2014 року уклав з ПАТ «КБ «Актив-Банк» Договір на обслуговування поточного рахунку № РКО-02-559571-14, згідно умов якого Банк відкрив Клієнту поточний рахунок № НОМЕР_1 та здійснює його обслуговування згідно умов ДКБО та тарифів Банку. Договір діє безстроково (а.с.8).
Як вбачається з пояснень позивача ОСОБА_1 та заперечень відповідача, а також наданих ними Виписок по особовим рахункам, з депозитного рахунку ОСОБА_1 на відкритий позивачу поточний рахунок № НОМЕР_1 Банком 01.04.2014 року були перераховані кошти в сумі 30.000 доларів США. Призначення платежу — повернення депозиту згідно Договору № ДФО-02-137744 від 28.03.2013 року (а.с. 9, 24-25, 31-32).
ОСОБА_1 стверджує, що отримати переведені на поточний рахунок гроші він не має можливості, оскільки Банк відмовляє у виплаті готівкою, посилаючись на відсутність коштів. Було виплачено лише частину депозитних коштів з його поточного рахунку 03.04.2014 року в сумі 300 доларів США. Таким чином, обмежуються його права розпоряджатися грошовими коштами на власний розсуд.
Вказані доводи позивача суд вважає обґрунтованими, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 1058 ЦК України, за договором банківського вкладу (депозиту), одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов'язується виплачувати вкладнику таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановленому договором.
Частиною 3 цієї статті передбачено, що до відносин банку та вкладника за рахунком, на який внесений вклад, застосовуються положення про договір банківського рахунку (глава 72 цього Кодексу), якщо інше не встановлено цією главою або не випливає із суті договору банківського вкладу.
Згідно ч.1,2 ст. 1060 ЦК України договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад).
Договором може бути передбачено внесення грошової суми на інших умовах її повернення.
За договором банківського вкладу незалежно від його виду банк зобов»язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, крім вкладів, зроблених юридичними особами на інших умовах повернення, які встановлені договором.
При цьому пунктом 5 ст. 1061 ЦК України передбачено, що проценти на банківський вклад виплачуються вкладникові на його вимогу зі спливом кожного кварталу окремо від суми вкладу, а не витребувані у цей строк проценти збільшують суму вкладу, на яку нараховуються проценти, якщо інше не встановлено договором банківського вкладу.
У разів повернення вкладу виплачуються усі нараховані до цього моменту проценти.
Згідно ст.1 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківськими рахунками виступають рахунки, на яких обліковуються власні кошти, вимоги, зобов»язання банку стосовно його клієнта і контрагентів, та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою банківських платіжних інструментів.
Відповідно до положень цієї статті операції за рахунком — це сукупність банківських операцій по зарахуванню, видачі або перерахуванню грошових коштів. При цьому під видачею розуміється операція по списанню грошових коштів із рахунка клієнта і видача їх готівкою.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні» основними видами рахунків, залежно від їх призначення, є поточні та депозитні (вкладні) рахунки.
Поточним рахунком визнається рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей та для здійснення усіх видів операцій за цим рахунком відповідно до умов договору та вимог законодавства України.
Поточні рахунки відкриваються фізичним особам для зберігання коштів, отримання готівки та проведення безготівкових рахунків у національній валюті з юридичними та іншими фізичними особами.
Вкладний (депозитний) рахунок — це рахунок, що відкривається банком клієнту на договірній основі для зберігання грошей, що передаються клієнтом банку в управління на встановлений строк та під визначений процент відповідно до умов договору.
Як вбачається з положень ст. 1066 ЦК України за договором банківського рахунка банк зобов»язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
При цьому Банк має право використовувати грошові кошти на рахунку клієнта, гарантуючи його право безперешкодно розпоряджатися цими коштами. Банк не має права визначати та контролювати напрямки використання грошових коштів клієнта та встановлювати інші, не передбачені договором або законом, обмеження його права розпоряджатися грошовими коштами на свій розсуд.
Враховуючи наведене та аналізуючи зібрані у справи докази, суд дійшов до висновку, що утримуючи грошові кошти ОСОБА_1 на поточному рахунку без можливості отримати ним кошти готівкою, ПАТ «КБ «Актив-банк» порушує права позивача, передбачені договором строкового банківського вкладу «Актив прибутковий» № ДФО-02-137744 від 28.03.2013 року та положеннями ст.ст. 1066,1068 ЦК України.
Посилання представника Банку на Постанову Правління Національного банку України від 12.11.2003 року № 492 «Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», згідно якої перерахунок вкладу на поточний рахунок Вкладника за документом № 3285 від 01.04.2014 року, сума 30.000 доларів США вважається поверненням вкладу, суд оцінює критично і не приймає до уваги, оскільки відповідачем не надано доказів того, що вкладник ОСОБА_1 має реальну можливість розпоряджатися цими грошовими коштами на свій розсуд.
Навпаки, як вбачається з наданих позивачем заяв до відповідача від 29.05.2014 року, 03.06.2014 року та 12.06.2014 року про видачу коштів з поточного рахунку № НОМЕР_1 станом на 11.06.2014 року позивачу видано з поточного рахунку 03.04.2014 року лише 300 доларів США. Станом на 11.06.2014 року залишок коштів на рахунку становить 32.555,50 доларів США (а.с.28-30,31-32).
Згідно із ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог — відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку, що відповідач ПАТ «Комерційний Банк «Актив-Банк» належним чином не виконує свої зобов'язання відповідно до умов Договору № ДФО-02-137744 строкового банківського вкладу «Актив прибутковий» від 28.03.2013 року та Договору № РКО-02-559571-14 на обслуговування поточного рахунку від 01.04.2014 року, депозитні кошти у встановлений у договорі строк позивачу не повернув, тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 грошові кошти в сумі 32.555,50 доларів США, які знаходяться на поточному рахунку ОСОБА_1 № НОМЕР_1.
Оскільки суд частково задовольняє вимоги ОСОБА_1, то відповідно до ст.ст.79,88 ЦПК України стягує з ПАТ «КБ «Актив-Банк» на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 3.654 грн.
Керуючись ст.ст. 4,10,57-60, 88, 213-214, 218 ЦПК України, ст.ст. 526, 1058, 1061,1074 ЦК України, суд, — В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Актив-Банк» (м.Київ, вул.Борисоглібська,3, ід.код 26253000, код Банк 300852), на користь ОСОБА_1 грошові кошти, внесені відповідно до Договору строкового банківського вкладу «Актив прибутковий» № ДФО-02-137744 від 28.03.2013 року, в сумі 30.000 доларів США, а також нараховані відсотки сумі 2.555,50 доларів США, всього — 32.555,50 доларів США, які перераховані за Договором № ДФО-02-137744 від 28.03.2013 року на поточний рахунок ОСОБА_1 № НОМЕР_1, відкритий у ПАТ «Комерційний банк «Актив-Банк».
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк» Актив-Банк» на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору в сумі 3.654 грн.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя:
Комментарии (5)
КАРАУЛ ГРАБЯТ.....
Комментарии (16)
давайте объединяться!
Предлагаю коллективное обращение в суд. Готова присоединиться.
Написать комментарий
Зустріч 09 липня
Написать комментарий
Ответ НБУ
В от защиты прав потребителя, ответ: «Ой, это банковская тайна и нужно от вас разрешение на использование информации», я прислал им полный пакет документов и уточнил в письме, что прошу разобраться, какое еще разрешение?
Жду суд, результат предвижу. Потом исполнительная служба. Только толку не будет пока НБУ не введет временную, а они рефинансирование/национализацию ну или банкротство.
Или у кого то есть информация, что после собрания акционеров 05.08 ситуация изменится?
Комментарии (10)
Окончились продленные депозиты - деньги не отдают
Написать комментарий
Вернуть депозит
Комментарии (1)