як російський альфа-банк заробляє на українцях під час війни

ctekjiope3 31 августа 2022, 11:45
мій відгук буде складатися із двох частин, котрі, на відміну нормальних банків, у альфа банку не працюють, це: реферальна програма і розрахунки у валюті на закордонних сайтах.
1) не так давно, у липні цього року, я став «щасливим» клієнтом альфа-банку, котрий мені люто рекомендував мій товариш, за посиланням якого я і зареєструвався, активував карту, переводив на неї кошті та витрачав. Пройшов тиждень, два, місяць, а бонус за «запрошення друга» так і не прийшов. Ну то таке, 100 грн наразі не гроші.
2) на днях мав необхідність покупки на солідну суму на ebay ($950), звіривши курси у всіх доступних мені банках, я обрав саме альфа-банк, т.я. у нього був «найкращий» курс (37.30), наступним у пріоритетності був ПриватБанк (із курсом 37.313). Жаба задавила і я переказав кошти на свою картку альфа банку та здійснив покупку. Одразу після оплати мав переписку із продавцем і виявилось, що товар вживаний і продається без оригінальної коробки, що мене засмутило і я попросив його відмінити замовлення і здійснити повернення коштів, що він і зробив (до речі, пошти одразу надійшли у PayPal, але минуло ще 3 годин, поки альфа-банк їх зарахував назад на картку). Після зарахування грошей на картку я помітив, що сума, м’яко кажучі, менша, аніж сума списання (різниця склала 700 гривень), я зв’язався із службою підтримки — вони мені повідомили, що зарахування коштів відбулось по курсу 36.6. Смішно? Не те слово, виходить, що російский банк списує кошти по своєму курсу, а повернення (не переказ, а саме повернення коштів із маркетплейсу) здійснює по вигідному йому курсу, для порівняння, після цієї історії здійснив 2 покупки на AliExpress, сплатив їх картками більш клієнтоорієнтованих банків, через декілька годин відмінив замовлення — кошти повернулись у повному обсязі.

не рекомендую цей банк.
31 августа 2022, 13:06
З приводу реферальної програми, то дійсно були на старті затримки у зарахуванні винагород :( Однак всі, кого запросили вже мали отримати винагороду, однак є важливе правило, щоб ви раніше не були клієнтом банку.

Про операцію в валюті. Коли ви проводите операцію, то сума спочатку тільки блокується і через 2-3 робочі дні (у разі успішності) списується з рахунку за запитом від продавця. Якщо продавець скасує операцію до її списання, то блокування просто зніметься і кошти знову стануть доступні на балансі. Однак у вашому випадку було проведено окрему операцію з повернення коштів, тобто фактично поповнили рахунок, відповідно вони і були зараховані за курсом покупки, витратна операція — за курсом продажу.

З приводу «російського банку». Ми жодним чином не залежимо від Альфа-Банку росія, щоб не було навіть асоціацій з ним скоро буде змінено назву. Також підсанкційні акціонери позбавлені права голосу в раді і не отримують дивіденди з 2014р.

31 августа 2022, 11:50
Инсайдеры говорят, что афтар попытался абузить банк на конвертации валют, в некоторых случаях получается + а не минус в гривне.

Но он не угадал и сел в… укакался.

А вот всякие AliExpress — вообще не поддерживаю — Китай по факту союзник СпидоРушни — и там отовариваться — спонсировать убийц Украинцев…
31 августа 2022, 18:29
Смешно
31 августа 2022, 18:31
И в чем абью банка на валуту заключается? покупать товар, делать возврать и потом получать аналогичную сумму назад? лол
31 августа 2022, 19:14
Есть шанс что получишь назад больше, ну по крайне мере сейчас в 2х банках что-то похожее сейчас есть.
Strelok123
Strelok123
31 августа 2022, 12:00
Писать о том, что в любом банке есть разница между покупкой и продажей валюты смысла не вижу, все равно к вам не дойдет) когда становился «щасливим» клієнтом альфа-банку" не обращал внимание на то, что банк российский, а как потерял денюжку сразу вспомнил шо патриот))))
31 августа 2022, 12:02
Ну банк де-юре Украинский (з/п получают Украинцы, налоги платят Украине), а вот то что афтар в текущих реалиях AliExpress рекламирует — ну совсем уж му;"№к он…

Я принципиально буду отказываться от товаров Китайского производства.
Jokets
Jokets
31 августа 2022, 12:04
Интересно автор первый раз покупает что-то на зарубежном ресурсе? У банка есть всегда курс покупки и продажи валюты. Вы же когда покупаете и возвращаете валюту то делаете это по разным курсам, то мешает понять это и при возврате оплаты в валюте?
31 августа 2022, 18:29
Приват и моно вернули полную сумму, которая была списана
31 августа 2022, 19:20
Списания бывают разные.

Ну хз тут и банк может считать комиссию за конвертацию валюты, в некоторых тарифах такое есть.
31 августа 2022, 18:32
1) ключове слово «майже» всі;
2) чомусь в інших банках такої маячні нема;
3) це не відміняє російского походження і менеджменту.
31 августа 2022, 19:15
Для меня ключевые слова AliExpress — ты там Китаезов кормишь, которые по факту Рашню спонсирует и тут про Рашню пишешь? У самого мор#лицо в чем?
1 сентября 2022, 0:30
Алиэкспресс — если в течении трех дней отмена заказа то просто снимается hold и сумма возвращается назад. Ибей уже подтвердил твой заказ. Возврат товара идёт по немного другому курсу — курсу покупки. Тебе здорово повезло что не столкнулся с таким раньше. Был отзыв подобный как кто-то купил смартфон за 100 баксов и заплатил 3600 гривен, а назад получил 2950 гривен так как заказ отменили и возврат сделали по курсу нбу
1 сентября 2022, 0:31
Попытайся на будущее узнать все о товаре и доставке перед покупкой чтобы не попадать на курсовую разницу
kingcity
kingcity
3 сентября 2022, 10:34
А найкраще — якщо ціна виставлена у доларах, то покупку здійснювати з доларової картки. Тоді ніяких проблем з курсовими різницями не буде.

«Одразу після оплати мав переписку із продавцем…» — а вияснити всі нюанси до оплати товару ніяк не можна було ?
1976ANDREI
1976ANDREI
3 сентября 2022, 10:47
Враги № 1 для Украины и украинского народа.

Курс валют в Сенс Банке

Курс валют в Сенс Банке

Главная / Банки Украины 🏦 / Сенс Банк 💰 / Отзывы о Сенс Банке 📝 / як російський альфа-банк заробляє на українцях під час війни