Півдня переконували мене, що винуватий НБУ)

Illarionov 18 июля 2022, 13:03
Зазвичай я отримую гроші на рахунок інших банків, але через те, що цього разу отримувати гроші прийшлося на долларову валютну карту, вирішила отримати їх на альфа-банк, бо рахунок вже був відкритий. Яким же було моє здивування, коли я побачила, що картковий обмін валют проходить по курсу — 29,50…
Тобто, якщо мені потрібна гривня і я не маю змоги приїхати у банк, то замість адекватних 36 гривень, міняти доведеться по 29,50… Деякий час я чекала змін, бо не можу поїхати до відділення та зняти валюту готівкою. Потім же вирішила дізнатися, чи не буде у них нормального курсу, тому що той же Монобанк і Приват вже днів з 10 як зробили курс вищим. Спочатку 34, потім 35, а сьогодні був аж за 36 гривень.
Поставила запитання у підтримці, на що отримала відповідь, що валютообмін зараз заборонений, тому й курс не оновлювався) Якось так дивно, тому що оновлювався, але ж саме на продаж, що дуже вигідно банку, але зовсім не вигідно клієнтам.
Таким чином підтримка Альфа-банку півдня мене переконувала у тому, що це наказ НБУ, але ж… НБУ заборонив купувати валюту онлайн, продавати її можна (у всякому разі у всіх банках обмін долларів на гривню працює відмінно). І у альфа-банку теж процює, тільки от курс поставили такий, аби заробити на людях гроші. І прикриваються НБУ.
Єдине, що мені порадив банк — приїхати у відділення, зняти валюту і обміняти її на місці по нормальному курсу. Так і хочеться сказати «Ви точно розумієте, що у країні війна?» Ви пропонуєте людині їхати до відділення, а деякі відділення ще й закрили у невеличких містах, то ж і їхати треба далеко, і знімати гроші там, то ж і наражаєте кліентів на небезпеку. Крадуть гроші, звісно, гарно) Показують начебто заморожений курс, а коли діло доходить до зняття готівки, то він через декілька днів розморожується, а потів знову падає і заморожується.
Коли мені набридло спілкуватися зі стіною — подзвонила до банку, де приємний голос на повному серьйозі мені сказав, що нема ніякої різници, буду я міняти у банку гроші чи онлайн, бо курс один і той же. Яким же було здивування менеджера, коли я сказала їй, що у відділені я можу продати доллар по 36, у онлайн по 29,50…
І у всьому винуватий НБУ.
23 июля 2022, 19:53
Згодні з вами, що продавати валюту онлайн набагато зручніше і їхати у відділення, щоб отримати нормальний курс — це не дуже. Проте це дійсно було так чи інакше пов'язано із забороною НБУ на купівлю банками безготівкової валюти. Нам шкода, але в тих обставинах банк прийняв рішення залишити саме такий курс на купівлю долару в додатку. Проте зараз, після того, як НБУ збільшив курс гривні до долара, курс купівлі валюти в додатку не так сильно відрізняється від того, що у відділенні.

18 июля 2022, 13:53
У всьому винувата війна, яку розпочала росія проти України…

Ну, а ви продовжуйте і надалі користуватися банком
з російським акціонерним капіталом, бо попри війну
та російську агресію треба мати атрофовану совість,
щоб продовжувати співпрацю з Альфа-банком…
18 июля 2022, 19:51
У даному випадку банк правий — зарахувати валюту Вам зможуть по курсу 29.54. Це дійсно постанова НБУ. І так само було б у будь-якому банку. Тому є лише два варіанти виходу: знайти час, приїхати у банк, зняти валюту і обміняти її в обмінному пункті по ринковому курсу або чекати, поки НБУ відпустить курс. Дебати з цього приводу ведуться, але коли це буде — невідомо.
18 июля 2022, 20:01
Перепрошую, по курсу 29.50
18 июля 2022, 20:25

У зв’язку з війною РФ проти України
НБУ з 24.02.2022 року «заморозив»
офіційний курс долара на рівні 29,2549

18 июля 2022, 20:38

Я знаю де курс НБУ подивитись, дякую. Але мені здається, що я щось пропустив — існує зараз якась прив`язка карткових курсів до курсу НБУ?
У Привата зараз картковий курс 36,36.
18 июля 2022, 22:31
kingcity

Дійсно — щось пропустили…

Національний банк України з 21 травня 2022 року
скасовує обмеження на встановлення курсу,
за яким уповноважені установи можуть продавати
готівкову іноземну валюту клієнтам.
Також скасовано аналогічні обмеження
на встановлення курсу, за яким банки списують
з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо
клієнти розраховуються гривневими
картками за кордоном.

Детальніше за посиланням:

18 июля 2022, 22:35

«Дійсно — щось пропустили…» — і ви також. Про курс купівлі , за яким банки зараховують перекази у валюті, забули згадати.
18 июля 2022, 22:43
kingcity

Не бачу сенсу дублювати весь текст
з сайту НБУ на Мінфіні.

Копіюйте посилання у адресний рядок
бразера та читайте повний текст новини
на сайті НБУ…
18 июля 2022, 22:57

«Копіюйте посилання у адресний рядок…» — коли я писав свій коментар, то цього посилання у вашому коментарі не було.
18 июля 2022, 21:08
Потратив кілька зайвих хвилин.

Тобто курс купівлі валюти все ж залишається прив`язаним до курсу НБУ і не можу становити вище від нього ніж на 1% (29.54 на сьогоднішній день) . Курс продажу необмежений. Яким тоді чином Приват ставить 36,36 — загадка…
18 июля 2022, 22:46
Ніяких загадок…

18 июля 2022, 22:59

«Ніяких загадок…» — якраз загадка залишається. Про курс купівлі валюти, за яким зараховуються перекази там нічого не йдеться, він залишається прив`язаним до курсу НБУ в межах 1%.
18 июля 2022, 20:13
Хоча дійсно, Приват зараз встановив курс 36.36. Можливо, я пропустив якісь зміни у постановах НБУ.
1976ANDREI
1976ANDREI
18 июля 2022, 19:53
Жулики № 1 в Украине.
Ans
Ans
18 июля 2022, 21:42
Жаль если все действительно так

Курс валют в Сенс Банке

Курс валют в Сенс Банке

Главная / Банки Украины 🏦 / Сенс Банк 💰 / Отзывы о Сенс Банке 📝 / Півдня переконували мене, що винуватий НБУ)