Скарга

Артем Корягин 27 июня 2022, 11:04
Терміново.

Скарга

Щодо дій працівників банку АТ ПУМБ

Я, будучи клієнтом банку ПУМБ, вважаю порушеним моє конституційне право на власність. Звертаюсь з вимогою виправлення неточної, неповної інформації про себе, також із проханням про визнання за собою відповідного статусу та прав, з метою уникнення негативних наслідків.
За часом у моїй ситуації є простий вихід від сьогодні 27 червня по 29 червня 2022 року, згідно моїх фактичних домовленостей та дій із 8-ма представниками банку ПУМБ (від операторів гарячої лінії до директора Департаменту банку), які здійснені 16, 17, 20 та 22 червня п.р. З іншої сторони фактично заважають неправомірні дії у період з 14:50 20 червня по 21 червня п.р. відносно моїх відносин із банком невідомого мені 1-го працівника, який змінив інформацію у внутрішньобанківських операціях, всупереч дій інших працівників ПУМБ.
Як наслідок, дії цього працівника чи працівників банку ПУМБ мають ознаки омани мене як клієнта банку. При цьому, за можливими наслідками дій працівника чи працівників банку ПУМБ я матиму порушення права власності у розмірі 14 тысяч гривень станом на сьогодні, або у розмірі 30 тысяч гривень на кінець дії кредитного договору у 2023 році.
Внаслідок домовленостей із працівниками банка ПУМБ, мною у період з 16 по 22 червня п.р. здійснено певні дії та зібрано 30 тыс. 200 грн для сплати ПУМБ за оговореними та зафіксованими умовами погашення кредитного договору № із повним його закриттям.
Використовую власні права згідно законів України Про звернення громадян та Про доступ до публічної інформації.

У травні 2022 року мені по телефону від працівника ПУМБ надійшла пропозиція скористатися акцією щодо часткового прощення по двох кредитних договорах за умовами оплати визначених сум, із наступним повним закриттям кредитів. Акція за схемою 70/30.
16 червня 2022 року (четвер) я за телефоном на сайті ПУМБ звернувся та уточнив, чи діє акція щодо часткового прощення стосовно мене. Оператор відповіла, що акція відносно мене діє. Пропонувала зафіксувати дату, до якої я зобов’язуюсь сплати за акційними умовами, крайній термін пропонувався 23 червня п.р. Оператор попередила, що акція діє ще кілька днів та має скоро закінчитися. Маючи таку інформацію, я взяв час обдумати та спланувати свої дії щодо підготовки коштів для сплати за акцією.
Наступного дня 17 червня п.р. (п'ятниця) я зателефонував до ПУМБ з метою домовитися про оплату. Перший оператор сказав, що акція відносно мене не діє. Як згодом я дізнався, за телефонами відповідає або певна інформаційна підтримка банку, яка не має повної інформації й не може повідомити додаткову інформацію, або служба гарячої лінії банку ПУМБ, яка має більше інформації та може її повідомити клієнту. Я перетелефонував за наступним телефоном з сайту ПУМБ, і другий оператор повідомила що акція відносно мене ще діє. На моє питання, що акція могла відносно мене закінчитися — оператор повідомила, що відносно індивідуальних клієнтів ПУМБ акція все ще діє та запропонувала зафіксувати кінцеву дату для погашення двох кредитів за акцією 70/30. Ми зафіксували дату 24 червня п.р.
При цьому, я планував сплатити 20 червня п.р. у одному близькому до мого проживання у м. Києві відділенні ПУМБ перший кредит (кредитна картка ВСЕ МОЖУ), де саме я картку оформлював. Також інформую, що у цей же день після погашення першого кредиту у банку та все ще очікуючи надходження гарантійного листа, я відвідував із неповнолітньою дитиною дитячу поліклініку (є запис у медкартці та у додатку HELSI). Другий свій кредит (кредит готівкою 40.000 грн) я планував погасити вже 21 чи 22 червня п.р. в іншому відділенні м. Києва в іншому районі, де я його отримував, попередньо зв’язавшись із тим менеджером ПУМБ, яка мені цей кредит й оформлювала.
20 червня 2022 року у відділені ПУМБ звернувся з метою оплати першого кредиту (кредитна картка), а у процесі оформлення маючи нову для мене інформацію щодо практики отримання гарантійних листів — також забажав їх отримати. Працівник відділення для вирішення питання оплати першого кредиту, а також щодо з’ясування доступних мені як клієнту можливостей погашення за другим кредитом, мала зв’язуватися із працівниками гарячої лінії ПУМБ, при цьому перший телефонний оператор ПУМБ мені детально роз’яснила, що акція відносно мене все ще діє, повідомила номери рахунків IBAN за обома кредитами для їх сплати, підтвердила строк дії домовленості до 24 червня п.р., щодо мого плану сплатити перший кредит сьогодні 20 червня, а другий кредит 21 чи 22 червня, — оператор ніяким чином мене не попередила про неможливість їх сплатити за вказаними наступними датами. Оскільки я завершив розмову, працівник відділення ПУМБ повторно телефонувала один чи два рази на гарячу лінію ПУМБ, оператори підтвердили дію акції відносно мене та акційні суми до сплати 22 тыс. 500 грн та 30 тыс. 200 грн відповідно за кредитами.
До 12:45 20 червня п.р. я здійснив внесення готівки на картковий рахунок у розмірі 22 тыс. 500 грн за першим кредитом, отримав квитанцію. Також, на електронну пошту я отримав на своє ім'я Гарантійний лист від 20.06.2022 року за підписом Директора Департаменту стягнення кредитів про часткове прощення за умови сплати 22 500 грн у строк до 29.06.2022 року з повним закриттям кредиту. У супровідному до Гарантійного листа зі службової адреси ПУМБ …@pumb.ua містився текст: «Добрий день. Гарантійний лист у вкладенні. Також пропозиція часткового прощення діє по договору 1002083625401. Гарного дня. С повагою ПУМБ».
Близько 17:00 21 червня 2022 року (вівторок) я телефонував менеджеру відділення ПУМБ, яка мені оформлювала другий кредит, про візит наступного дня для погашення кредиту, у менеджера був неробочий день, на середу робочий. Потім я здійснив два телефонні дзвінки по телефонах на сайті ПУМБ, оператори повідомили, що бачать зафіксований відносно мене розмір 30 тыс. 200 грн та строк до 24.06.2022 року для його погашення, але уточнюючи інформацію за внутрішніми запитами, — не змогли повідомити що акція часткового прощення мені доступна станом на 21.06.2022 року.
22 червня 2022 року (середа) я офіційно звернувся до відділення банку ПУМБ з метою сплатити другий кредит, але не зміг це зробити, подав на відділенні заяву вх. № від 22.06.2022 року про надання такої можливості за умовами акції та домовленостями із банком ПУМБ.
Підсумовуючи, до 20 червня п.р. включно були мої домовленості із банком ПУМБ про погашення другого кредиту за акційними умовами до 24.06.2022 р., а за аналогією по отриманому гарантійному листу — потенційно існує й граничний строк до 29.06.2022 року. Про що я сьогодні 27 червня 2022 року й аргументую в цій скарзі — надати мені можливість сплатити згідно попередніх домовленостей із банком. Наприклад, у період з 27.06.2022 по 29.06.2022 року, як я здійснив за першим кредитом та гарантійним листом від Директора Департаменту банку.
За переліком всеукраїнських акцій ПУМБ, запропонована мені акція як загальна на сайті відсутня, тобто застосовується для індивідуальних клієнтів ПУМБ. 17 червня п.р., при фіксації строку до 24.06.2022 року мені було повідомлено, що акція відносно мене як індивідуального клієнта все ще діє, незважаючи на термін 16 червня п.р. по цій акції.
За першим кредитом, де я сплатив 22 тыс. 500 грн та очікую його повного закриття за акцією, — я претензій до банку не маю.
За другим кредитом, де банком була зафіксована дата 24.06.2022 року та акційна сума погашення 30 тыс. 200 грн, — я своєчасно звернувся до відділення банку ПУМБ 22.06.2022 року, але не зміг здійснити домовленості, внаслідок дій невідомих мені працівника чи працівників банку або технічних процесів, чим порушено мої права, змінено статус.
Я є не лише приватним клієнтом ПУМБ, у цьому ж банку й лише в ньому я зареєстрував у 2018 році рахунки власного ТОВ, які також використовував тривалий час.

За законами України, я вимагаю:
1) виправити неточну, неповну інформацію про себе за кредитом по договору № 1002083625401;
2) поновити мої права на акційне (за схемою 70/30) погашення кредиту по договору № 1002083625401;
3) у разі неможливості задовільнити мою скаргу, надати мені інформацію щодо посади (посад), ПІБ працівника чи працівників банку ПУМБ, які з 20 по 21 червня п.р. змінили для мене умови погашення другого кредиту в розмірі 30 тыс. 200 грн до 24.06.2022 року;
4) у разі неможливості задовільнити мою скаргу, надати мені письмово підтверджуючий документ про фіксацію у банку ПУМБ строку 24 червня 2022 року для мене як клієнта для погашення другого кредиту № 1002083625401.

Я клопочу:
1) Розглянути дану скаргу терміново та повідомити мене у строк до 29 червня 2022 року з метою реалізації запропонованих у скарзі дій та згідно існуючих із банком ПУМБ домовленостей;
2) визнати за собою відповідний статус індивідуального клієнта та права на акційне погашення другого кредиту за схемою 70/30, як це було неодноразово домовлено зі мною з 16 по 20 червня п.р., реалізовано за першим кредитом 20 червня п.р. (з кінцевим строком до 29.06.2022), фактично порушено 22 червня п.р. за другим кредитом № 1002083625401 при умови надання з боку банку ПУМБ строку до 24.06.2022 року;
3) надати мені у строк до 29.06.2022 року можливість акційного (за схемою 70/30) погашення кредиту по договору № 1002083625401.

Додатки:
1) Гарантійний лист ПУМБ від 20.06.2022 року, на 1 арк.
2) Супровідний лист від ПУМБ із інформаційним повідомленням стосовно пропозиції часткового прощення по договору № 1002083625401, на 1 арк.
ПУМБ
27 июня 2022, 12:41
Вітаємо! Вказаний Вами договір наразі вже не входить у програму прощення. Оскільки, пропозиція прощення є акційною, Банк залишає за собою право надання її окремим клієнтам.

Jokets
Jokets
28 июня 2022, 8:28
Как много хочу, требую и ТД. Только не вам что-то требовать от банка касаемо акций
Артем Корягин
Артем Корягин
28 июня 2022, 16:46
По сути, была достигнута договоренность с банком об операции до 24.06.2022, а по состоянию на 22.06.2022 стала недействительной эта договоренность в одностороннем порядке от банка. … Вымагаю и клопочу — это термины двух законов Украины, упомянутые в моем обращении. Вы лично, Джокетс, прочитали эти два закона, чтобы, например, комментировать ? … Ничего более договоренности с банком и гарантий по законам я не требовал и не предлагал.

Курс валют в ПУМБ

Курс валют в ПУМБ