Війна не в Україні

odisseysparta 7 июня 2024, 17:11
Являюсь військовослужбовцем, доброволець з початку війни, учасник бойових дій. Переведений в тил за станом здоров’я, постійне лікування, проходження ВЛК, зп 20к. Не маю змогу сплачувати кредитні зобов’язання в повному обсязі (20к борг), маю сплачувати аренду житла сім'ї і якось утримувати. Заносив документи в банк що я військовий на службі, та видно їм всеодно, настирно дзвонять нагадуючи про борг, пропонують мені взяти кошти у своєї сім'ї (яку я маю утримувати) аби тільки їм заплатити. Я плачу скільки можу (500−800грн в місяць), але вони кожен день вимагають сплату в повному обсязі. Маю вже підтверджені психічні розлади, адже допомоги від держави нуль (звертався за фін.допомогою у різні органи). Зробив висновок, допоки воюєш — ти красавчик, а потім ти вже списаний матеріал. Нещодавно помітив, сума заборгованості стала більша, хоча руху чи списань будь-яких сум не відбувалось, цифру як намалювали. Мабуть більше нічого платить не буду, а зроблю судовий позов, адже записи всіх цих розмов я маю.
7 июня 2024, 19:41
Вітаємо.
Дякуємо за вашу сміливість та відданість! ПриватБанк цінує та поважає всіх, хто зараз захищає нашу країну. Згідно з п. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» штрафні санкції, пеня за невиконання зобов'язань перед Банком, а також проценти за користування кредитом не нараховуються. При цьому пільгове обслуговування не звільняє від погашення тіла кредиту, обов'язкові платежі, які розраховані по договорам кредитних карток для мобілізованих клієнтів підлягають сплаті. Зі своєї сторони, банк має обов’язки перед вкладниками, а також має підтримувати економіку держави, тому погашення заборгованості за кредитними картками є важливим чинником, який дозволяє банку працювати.
Минфин
Ответ администратора
10 июня 2024, 16:29
Доброго дня.
Пропонуємо ознайомитись з редакційною статтею https://minfin.com.ua/ua/deposits/articles/narodnyy-reyting-bankiv-berezen/, в якій висвітлюються поради НБУ та юристів, як правильно скористатись правом на пільги військовослужбовцям та нюанси колекторської етики при контактах зі споживачами, що належать до захищених категорій.

7 июня 2024, 19:29
Є встановлена процедура який документ треба надати щоб скористатись пільгою по кредитах
7 июня 2024, 21:49
Договір з банком був підписаний без урахування військового стану. Гарантом моєї платоспроможності на даний момент виступає держава. Будь-який фінансово-психологічний тиск на військового і членів його сім'ї недопустимий, адже це змушує військового шукати заробіток на стороні, і нерідко призводить до продажу державних таємниць та продажі іншої цінної інформації ворогу. Тому, раджу вам припинити телефонувати і чинити тиск, або ж, якщо ви не згодні, звернутись у МО для роз’яснення данного положення.
7 июня 2024, 22:28
Просто виконай норму закону і надай банку потрібні документи
8 июня 2024, 9:03
Документи вже давно надані
Arrow186
Arrow186
9 июня 2024, 15:04
Банк не нараховує % але тіло кредиту потрібно повертати, або у випадку КК вносити мінімальний платіж, якщо платіж не внесено то софт з таким клієнтом працює.
9 июня 2024, 15:58
Дякую за пояснення.
Nadrovez
Nadrovez
8 июня 2024, 12:48
Добрий день, надайтебудь ласка інформацію які і куди надат жокумкет щоб не нараховувались % по кредитній карті військовослужбовця УБД, дякую
Консультант порталу «Мінфін»
Консультант порталу «Мінфін»
10 июня 2024, 16:33
Доброго дня. Пропонуємо ознайомитись з редакційною статтею https://minfin.com.ua/ua/deposits/articles/narodnyy-reyting-bankiv-berezen/, зокрема звернути увагу на розділи:
— Хто має право на пільги: погляд НБУ та юристів,
— Як довести право на пільги,
— Як правильно скористатись правом на пільги
12 июня 2024, 14:25
Відповідно до формулювання час самого закону: з ч. 15 ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» Він уже передбачає , що виплати можуть бути несвоєчасними і по тілу кредита в тому числі, адже гарантом виплат військовим є сама держава. Якщо дані гарантії державою не виконуються в повному обсязі , то і військовий не може виконати їх перед банком. Тому розповідати ,що це стосується лише виплат за відсотками буде неправдою, законом допускається сама заборгованість і тіла кредита. Щодо морально-етичної поведінки самого банку, я вже зрозумів, що припинити шантаж та вимагання дієво тільки в судовому порядку.