Відмова від оформленя Chargeback

Андрію Сергійович 3 марта 2024, 23:32
Белицький Андрій Сергійович, що є власником карти з номером 4149********9291, звертаюся до вас зі скаргою на несанкціоновані транзакції, що були здійснені на моєму банківському рахунку. Звернення є стосовно ситуації, коли невідомі особи, ймовірно шахраї, незаконно отримали доступ до моєї картки та здійснили ряд транзакцій без моєї згоди та на мої кошти.
А саме:
22 листопада 6554.31
19 листопада 6568.54
11 грудня -14 981.27
7 грудня 9363.30

Згідно з правилами, встановленими Visa/Mastercard, я, як власник карти, маю право на повернення коштів у разі несанкціонованих транзакцій. Протягом останніх днів, я виявив низку транзакцій на моєму рахунку, які я не авторизував і не здійснював. Докладніше, перелік таких транзакцій додається до цього звернення.

Прошу негайно розпочати процедуру чарджбеку та повернення коштів на мій банківський рахунок у зв’язку з цими несанкціонованими транзакціями. Я також зобов’язуюся співпрацювати з вашим відділом безпеки та надати будь-яку додаткову інформацію чи докази, що можуть бути необхідні для вирішення цього питання.

Хочу нагадати, що згідно з Правилами Visa/Master ви зобов’язані приймати мої заявки на чарджбек та надавати відповідні послуги в рамках встановлених правил і процедур.

Прошу розглянути цю ситуацію як найбільш серйозну та вжити всі необхідні заходи для відшкодування збитків, завданих мені через цей випадок шахрайства.

Надіюсь на ваше оперативне реагування та позитивне вирішення цієї проблеми.
— Лист другий
З повагою повідомляю вас, що, додатково до мого попереднього звернення, я також безпосередньо звертався до мерчанта, що здійснював транзакції на моєму банківському рахунку. Я намагався отримати відповідь та вирішення цієї ситуації з його сторони. Однак, незважаючи на мої зусилля, до цього часу я не отримав від нього відповіді.

Це свідчить про серйозні проблеми у співпраці з цим мерчантом та підтверджує те, що я зробив усе можливе для вирішення цієї ситуації в рамках своїх можливостей. Прошу вас врахувати цю інформацію при подальшому розгляді моєї справи.

З повагою, Белицький Андрій Сергійович
— Відповідь від самого банку
Шановний Андрію Сергійовичу!
Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» (далі — Банк) висловлює Вам
свою повагу. За результатами розгляду Вашого запиту повідомляємо наступне.
Між Клієнтом та Банком укладений договір про надання банківських послуг. Укладання
такого договору здійснюється на підставі анкети-заяви про приєднання до умов та правил
надання банківських послуг та відповідає статтям 633, 634 Цивільного кодексу України.
Підписавши цю анкету-заяву, Клієнт підтвердив свою згоду на те, що підписана заява
разом з «Умовами та правилами надання банківських послуг» (далі — Умови) та «Тарифами
Банку», які викладені на банківському сайті privatbank.ua, складає між ним та Банком Договір,
що підтверджується підписом у заяві.
Пунктом 16, 17 розділу І Положення про порядок емісії та еквайрингу платіжних
інструментів, затверджений Постановою Правління Національного банку України № 164 (далі
— Постанова № 164) від 29.07.2022 року власник рахунку здійснює контроль за рухом і
цільовим використанням коштів за операціями з використанням платіжних інструментів.
Користувач здійснює контроль за використанням платіжного інструменту для
проведення операцій.
Пунктом 140 розділу VІІ Постанови № 164 користувач зобов’язаний не повідомляти та
іншим чином не розголошувати індивідуальну облікову інформацію та/або іншу інформацію,
що дає змогу ініціювати платіжні операції, та негайно після того, як йому стало відомо про
факт втрати такої інформації та/або платіжного інструменту, повідомити про це емітента в спосіб та каналами зв’язку, визначеними договором між емітентом та користувачем
Відповідно до п. 1.1.10.10.1. Умов, Клієнт несе повну відповідальність за всі платіжні
операції з використанням електронного платіжного засобу та/або за несанкціоноване
отримання грошових коштів з рахунку третіми особами, якщо його дії чи бездіяльність
призвели до втрати платіжного інструменту або індивідуальної облікової інформації,
розголошення ПІНу/індивідуальної облікової інформації або іншої інформації, яка дає змогу
ініціювати платіжну операцію з використанням Платіжного інструменту.
Відповідно до п. 2.1.4.5.1. Умов, Клієнт зобов’язаний не передавати Картки, PIN — коди,
постійний пароль, одноразові паролі і контрольну інформацію третім особам, не використовувати Картки або нанесені на них дані в цілях, не передбачених цим Договором,
або що суперечать чинному законодавству.
Відповідно до п. 2.1.4.5.2. Умов, Клієнт зобов’язаний вживати необхідних заходів для
запобігання втрати, пошкодження, викрадення Картки, доступу третіх осіб до Картки, в тому
числі до інформації, нанесеної на неї.
Відповідно до п. 2.1.4.5.2.2. Умов, суми операцій, проведених з використанням всіх
наданих до поточного рахунку Клієнта Карт, будуть списані Банком з цього поточного рахунку
на підставі платіжних повідомлень від торгових точок.
Згідно з п. 2.1.4.52.5. Умов, відповідальність за операції електронної комерції чи мотооперації по Картах, прив’язаним до поточного рахунку Клієнта, покладається на Клієнта.
Згідно п. 2.1.4.1.1. Умов, порядок здійснення операцій з використанням Картки
регулюється чинним законодавством України, нормами Міжнародних платіжних систем Visa
International, MasterCard International, Національної платіжної системи «Український платіжний
простір» (далі — НПС «ПРОСТІР»), UnionPay International Co., Ltd. та цим Договором.
Відповідно до п. 2.1.4.10.1. Умов, Клієнт має право оскаржити в Міжнародних
платіжних системах (VISA, MasterCard та ін.) операцію з використанням Картки або реквізитів
Картки.
Оскарження фінансових операцій, які були проведені з порушенням правил платіжних
систем проводиться за процедурою «CHARGEBACK».
CHARGEBACK — фінансова претензія банку-емітента банку-еквайру на повернення
платежу за проведеною транзакцією.
Порядок вирішення спірних питань між банком-емітентом та банком-еквайром
встановлюється правилами міжнародної платіжної системи.
Згідно правил платіжних систем емітент приймає рішення щодо доцільності
оскарження транзакцій.
Відмовлено у проведенні оскарження, через нетипову активність карток на даному
мерчанті і послідовному їх оскарженні як «шахрайських».
В даному випадку банком прийнято рішення не оскаржувати дані транзакції. Для
повернення коштів рекомендуємо звернутись безпосередньо до надавача послуг.

— Шановні представники банку,

Я з великим розчаруванням звертаюся до вас щодо негативного досвіду, який я отримав під час спроби вирішити питання, пов’язане з незаконним списанням коштів з мого банківського рахунку.

Нещодавно я звернувся до вас з проханням провести процедуру «CHARGEBACK» стосовно незаконних транзакцій, які сталися з мого рахунку. На моє розчарування, ваша відповідь була повністю неприйнятною та неадекватною.

Замість того, щоб взяти на себе відповідальність та надати необхідну підтримку своїм клієнтам, ви відмовилися від проведення процедури «CHARGEBACK» без вагомих обґрунтувань. Це не тільки порушує ваши власні внутрішні правила, але і грубо порушує права клієнтів.

Ваша бездіяльність та відмова допомогти мені в цьому питанні призводить до подальших фінансових втрат і створює серйозний негативний враження про вашу компанію. Я втрачаю довіру до вашої організації та розглядаю можливість перегляду своїх фінансових відносин з вашим банком.

Як клієнт, я вважаю, що така поведінка неприйнятна і навіть шкідлива для репутації вашої компанії. Я маю надію, що ви вживете необхідних заходів для виправлення ситуації та надання мені відшкодування за втрачені кошти.
4 марта 2024, 9:44
Вітаємо.
Ваше питання було детально розглянуто банком та надано зворотній зв'язок. Для
повернення коштів рекомендуємо звернутись безпосередньо до надавача послуг.

SergeyNina
SergeyNina
3 марта 2024, 23:49
Жесть. При первой транзакции вы должны были заблокировать карту и оспорить транзакцию.
У вас это продолжалось месяцами.
И у меня догадка что это было онлайн казино или онлайн сервисы. Возможно подписка.
Банк не сможет ничего сделать. Особенно в случае онлайн казино, ставок на спорт или нелегальной биржевой деятельности.
Транзакции на такие суммы не могли идти без подтверждения. Это либо подписка либо казино. Я не защищаю банк но в таком случае возврат денег невозможен кроме как найти куда списывались деньги и ручной возврат.
3 марта 2024, 23:53
Кто-то что-то не договаривает. 3 месяца и практически каждый день нереально не заметить.
4 марта 2024, 0:09
Ви можете підозрювати кого завгодно та у чому завгодно, але правила — це правила. Незважаючи на ваші можливі сумніви або обставини, важливо дотримуватися встановлених норм та правил.
Щодо вашого зауваження про мою діяльність та умови використання картки, хочу зазначити, що я майже не користуюсь додатком та використовую Пейпас. При цьому на картці завжди є значні кошти, а також постійно здійснюється її поповнення. Такі фактори важливі для уточнення ситуації, проте вони не впливають на те, що банк ігнорує мої запити та проблему, яку я спробував вирішити.
4 марта 2024, 5:23
«Ви можете підозрювати кого завгодно та у чому завгодно, але правила — це правила»

Так и обращайтесь в банк по правилам, а не через частный сайт, которым является этот сайт.

А вообще мутная история — у вас БОЛЕЕ 30 транзакции, как вы говорите, несанкционированных вами и вы ТОЛЬКО СЕЙЧАС это заметили и не предпринимали ничего ранее?

Вообще вся эта история вызывает сомнение в вашей правдивости
4 марта 2024, 10:43
Это лудоман. Поиграл в казино все проиграл. казино наверное нелегальное на територии Украины. Вот и вычитал, а теперь самый умный требует…
4 марта 2024, 12:54
Крадіжка коштів відбувалися платформою Facebook, до чого тут лудоманія? Чи там казино є?
4 марта 2024, 13:18
Там все есть. на главный вопрос вы так и не ответили у вас деньги снимали на протяжении 2 месяцев. Чем вы занимались?
4 марта 2024, 14:33
Необхідно уточнити, що існує певний строк, протягом якого я маю право звернутися в банк з скаргою та запитом на проведення процедури «CHARGEBACK». Згідно з моїми правами як клієнта, у мене є 120 днів з моменту здійснення транзакції, щоб висунути претензію.
4 марта 2024, 14:58
Не увиливай от ответа. Учитывая как ты сейчас отписываешь я с трудом верю что деньги списывались с карты и ты об этом не знал тем более 2 месяца?

Дети, родственники, или биржа которая тебя кинула на деньги. В чем соль?
3 апреля 2024, 16:12
Соль в закладке которую вы возле офиса Привата подобрали
4 марта 2024, 12:59
Адміністрація сайту приняла моє звернення, я залишив відгук про злочинні дії банку. Для того щоб люди могли бачити, що Приват Банк нехтує законами України, своїм внутрішнім правилам та правилами Міжнародних платіжних систем. Якщо ви з чимось не згодні, можете відправити скаргу Адміністрації сайту.
4 марта 2024, 8:43
Платежная система может посчитать это злоупотреблением и отказать
3 марта 2024, 23:59

Якщо банк вважає, що якісь мої дії не типові, вони повинні відповідати на мої запити та надавати конкретні пояснення, а не ігнорувати мої повідомлення та відмовлятися від вирішення проблеми. Я звернувся до банку з повідомленням про те, що у мене були незаконно списані кошти з мого рахунку. Відмова банку у проведенні «CHARGEBACK» на підставі того, що транзакції є не типовими, залишається недостатньо обґрунтованою та незрозумілою. Як клієнт, я маю право на вичерпне пояснення, чому банк вважає транзакції за не типові, і які саме критерії вони застосовують для прийняття таких рішень. Замість того, щоб надавати вичерпні пояснення та допомогти вирішити проблему, банк залишає мене без відповіді та відмовляється від вирішення ситуації, що залишає мене в невизначеному стані та посилює моє розчарування щодо його послуг.Банк порушує не лише мої права, але і стандарти своєї власної діяльності, а також правила міжнародних платіжних систем
4 марта 2024, 11:04
Зі скаргами треба звертатись до банку.

А тут відгуки пишуть.
4 марта 2024, 11:41
Так это что? Автор отзыва проигрался? А теперь требует назад свои деньги?

Однако.

Банк тут каким боком?
4 марта 2024, 13:09
Єдине, у чому я програвся, це в тому, що я вибрав цей «банк». Це вже не приватний банк, менеджери які отримують з бюджету України мільйони гривень на місяць, нічого не роблять. І я як громадянин України (країни яка закликає захищати батьківщину) У мене питання тоді? Правила працюють лише до того часу, поки банку вигідно? поки депозити лежать, та гроші бігають по картках? Що тоді захищати, якщо Банк не те що не може захистити мої гроші, а навіть сприяє розкраданню їх. Нехай люди бачуть, як це працює
4 марта 2024, 13:20

Менеджери отримують гроші не з бюджету, а з грошей які банк заробив.

Правила працюють лише до того часу, поки банку вигідно?

Правила працюють завжди, а ви намагаєтесь подати на черджбек на листопадові транзакції які до того ж скоріш за все взагалі не підпадають під операції що підлягають чарджбеку.
4 марта 2024, 14:23
За правилами МПС 120 днів. Звернувся до банку я ще півтора місяці назад. І досі банк не прийняв до роботи
А якщо банк гроші не заробив? Заробітня плата звідки йтиме?
Я звернувся до банку за фактом Шахрайства. За Правилами МПС він зобов’язаний прийняти та передати до МПС заявки, та почати процедуру Chargeback, що він не зробив та грубо порушив всі правила. І конкретної відповіді якщо ви прочитаете відповідь від банку я не отримав. Так враження що це не Український банк, а Монголія якась. Оператори відповідають у чаті фразами:
«- Ми не можемо прийняти заявку.
— А чому ви не можете?
— Тому що.»
А офіційна відповідь не відповідає нормам і немає ніяких доказів на які банк міг би опиратись.
Що ще раз підкреслює Некомпетентність,шаїрайство,байдужість та порушення закону України та правил МПС.
Не раджу користуватись послуги цим «Банком» або краще назвати Шахрайською установою.
Тим паче під час війни, коли Можливо країна Агрессор могла дістати особисті данні з серверів Банку, та через це я і постраждав.
4 марта 2024, 16:20
А якщо банк гроші не заробив? Заробітня плата звідки йтиме?

Нізвідки, це цілком самостійне підприємство.

Я звернувся до банку за фактом Шахрайства.

через три місяці? дружині ці байки розповідай, нам не треба
4 марта 2024, 17:02
«Я звернувся до банку за фактом Шахрайства.»

Автор, так вы так внятно и не объяснили ситуацию- у вас более ТРИДЦАТИ (Тридцать , Карл!!!) раз в течении ТРЕХ месяцев крали деньги и вы НИ РАЗУ этого не заметили ?

Вам не верят люди , которые просто смотрят на это со стороны и материально НЕ заинтересованы. А вы думаете , что в этот бред поверит банк?
5 марта 2024, 15:33
Скажіть тоді будь ласка, шановний коментатор. На який день я маю звернутися до банку за фактом шахрайства? Краще дружині телефон провірте, або співробітників на детектор брехні.
Олегович Торба
Олегович Торба
5 марта 2024, 14:20
Повністю згоден з коментарями вище, 3 місяці не бачить леві операції це бред. Будь який користувач хочаб раз на місяць заходить в моб додаток і перевіря залишки, телефон поповнює врешті решт. Автор думає що самий розумний, нагріє банк)