Крадуть гроші з карти. Служба безпеки не працює

27.09.2023 у мене з картки Ощадбанку двома транзакціями зняли дуже велику суму грошей. Кожна транзакція перевищувала дозволений ліміт зняття коштів у декілька разів! Операції були здійснені за 1 хв. На гарячій лінії сказали, що переказ коштів відмінити не можливо, та ще й у грубій формі почали розмовляти, мов самі у всьому винні! Де була служба безпеки банку? Чому коли я робила перекази в кілька сот гривень вони надходили до отримувача годинами, а тут транзакція в десятки тисяч була оброблена за 1 хв. На сайті банк пише, що транзакції здійснюються від 3 до 6 год, інколи навіть 24 год аби запобігти шахрайству. А в даному випадку 1 хв… І ніхто не те що не зупинив транзакції які перевищували суму ліміту в рази, навіть не зателефонували, як так? Що це за банк? Де його служба безпеки і чим вона займається? Виникає думка, що в крадіжці задіяні працівники банку

7 октября 2023, 17:12
Так в приложении же можно настроить лимиты, и подтверждение оплаты с помощью сканера пальца или кода для входа в приложение.
Вопрос тут в другом как вы слили свои данные ощада мошенникам?
11 октября 2023, 13:05
Потерпіла не передавала свої дані шахраям. Які можуть буть ліміти, якщо гроші вкрадені? Може потерпілій після вашої поради злітати в минуле і налаштувати ліміти?
11 октября 2023, 14:59
Смотри, схемы крадежа денег: первое кража номера привязанного к банкингу, узнают номер, звонят оператору, если номер не привязан к документам, звонильщик делает запрос как утерянный номер и перенос номера на др симку.
Второй: слитые данные через всяческие ссылки, будь то допомога от ООН, от привата ощада, красного креста и т. д.
Третье: внимательно смотреть на какие ссылки вы переходите, а лучше вообще и всегда использовать только мобильное официальное приложение, не нужно заходить в ощад24 через ПК, можно нарваться на ссылку с картинкой ощад 24, а сайт мошенников для слива инфы, вы даже не заметите как ввели свои данные не в ощад24. Особенно если человек пенсионер.
Никогда не тыкать ни какие ссылки для ввода логина\пароля в банк
Никому не сообщать приватный номер привязанный к банку, не делать на него вайберы телеграмы ватсапы, а если делать то привязать через оператора водафон, к сож у киевстар это пока нормально сделать нельзя.
OkeyDoki
OkeyDoki
7 октября 2023, 22:07
Помошь в телеграме или вайбере 100 проц)
19036256
19036256
8 октября 2023, 6:01

Destiny17
Без витоку інформації з Вашої сторони гроші не могли самі по собі переказатися.Згадуйде, де Ви могли розголосити секретну інформацію?
11 октября 2023, 13:08
Не треба брехати. Працівники банку мають доступ до всієї інформації про користувача, і можуть цією інформацією торгувати. Або на комп’ютер працівника банка потрапила шкідлива програма, яка і скопіювала всі дані. Потерпіла нічого не передавала шахраям. Не треба писати брехню в коментраях.

Ваш коментар — ніяк не допоможе повернути гроші. Ви не спитали, чи потерпіла написала заяву в поліцію, чи написала скаргу до НБУ на те, що Ощадбанк вкрав в неї гроші, і не порадили написати скаргу в Visa або в Mastercard на бездіяльність Ощадбанку.

Ви написали сміття, а не коментар.
11 октября 2023, 15:04
Скажу как бывший клиент ощада, мне мошенники с украденного банк счёта закинули на мой приличные суммы, счёт мне заблок, мошенники остались чисты так как операция была через криптовалюту. Банк заблок мне счёт, 5 мес я ждал, после начал жаловатся в главное отделение ощад банка через страницу в фейсбуке, деньги потерпевшему врядли вернут, полиция так же ничего не будет делать, она не власна над банками (они скажут вы подадим запрос, банк скажет это банк тайна идите в суд), подавать в суд 425 грн подать в суд+ адвокат выйдет дороже и не факт что суд будет выигран так как банк предоставит всю инфу что клиент сам сделал перевод.
12 октября 2023, 0:27
Добрий вечір, Іване, на жаль, співробітникам банку не відображається вся детальна інформація по картках клієнтів, вхід у додаток здійснюється лише за допомогою коду, який надходить клієнту на телефон, якщо ви, звичайно, в змозі розібратися з процедурою реєстрації у додатку, якщо клієнт не здатен зрозуміти що банк це комерційна установа, яка працює для того, щоб отримувати дохід, а не роздавати гроші «допомога ВПО», ОСОБЛИВО ЧЕРЕЗ МЕСЕНДЖЕРИ. У розумної людини не виникне думки, що у месенджері можуть допомогти, запропонувавши велику суму грошей. Також номери телефонів можна спокійно взяти де завгодно, у того ж оператора мобільного зв’язку…
Звертаю увагу на те, що не так важко вгадати банк, яким користується людина, оскільки в нашій країні не так багато банків, якими користується більшість населення. Тому треба не лише скаржитись на співробітників, але й мати власну голову на плечах. Те, що ви будете скаржитись або ще щось ні до чого не приведе. Додатково інформую вас про те, що в нашій державі є такий орган як «правоохоронні органи» куди людина звертається і пише заяву, і спеціально навчені люди ведуть справу по розшуку всіх, хто причетний до цих дій і потім вся компенсація стягується саме з них. Нагадую, що списання коштів, особливо кредитних, невигідно банку!(!!!) оскільки в такому випадку це великі втрати.
13 октября 2023, 16:19
Ви — брешете. Ви бачите ПІП клієнта і його номер телефону. Це і є детальна інформація.

В додаток клієнта клієнт не входив. Відбувся переказ без використання додатку. Щоб увійти в додаток після викрадення номера зловмисникам потрібно змінити пароль до додатку. Клієнт не міг ніяк дозволити зміну пароля невідомими особами.

Ви прийшли брехати в коментарях, бо ви працюєте платним коментатором Ощадбанку, як кацапи за гроші від уряду через «фабрики тролів» публікують роками мільйони антиукраїнських коментарів.

Якби це було не так, ви б не займались відбілюванням шахрайських дій працівників Ощадбанку, а задавли б питання: «Де і коли ви отримали сповіщення про переказ?», «Які ще повідомлення вам надходили?», «Чи написали ви заяву в поліцію?», «В НБУ», «У Visa»?

Ні, ви прийшли брехати і переконувати, що скарги не працюють.

Якщо потерпіла має хочь трішки мозку, то вона напише заяву і в поліцію, і скаргу в НБУ на шахрайство Ощадбанку, і скаргу у Visa про те, що банк замість виконання інструкцій і правил Visa шле свого клієнта під три чорти. А потім разом з друзями почне публікувати щодня десятки публікацій у Facebook в групах веиких українських міст, закликаючи забирати гроші з шахрайського банку, де чхати хотіли і на закони України, і на правила Visa, і на свою репутацію, і закривати рахунки.

А також, розповість про це всім газетам, напише у всі телеканали та у всі інтернет-видання.

13 октября 2023, 8:06
Щиро дякую за поради та підтримку. Не знаю чому, та чомусь усі заступаються за банк та обвинувачують «простого смертного», от всі потерпілі винні, тільки не банк і не система. Моя донька проживае в Канаді, у неї було два випадки повязані із шахраями: 1. Зателефонував працівник банку і запитав чи дійсно вона переказує гроші прямо зараз на певний рахунок? Пояснили, що було багато скарг повязаних з даним рахунком, після того як вона підтвердила, що не виконує жодної операції з переказу коштів транзакцію відмінили і її гроші залишились цілими. 2. Поцупили гроші з карти зробивши декілька покупок в різних магазинах. Була написана заява до банку, проведене розслідування смлужбою безпеки банку та повернені гроші власнику протягом двох діб. А в нашій країні ні закон , ні правда не працює, і співвітчизники рідко коли порадять та підтримають. Як правило живуть за правилом «бий свого щоб чужий боявся». Ще раз дякую вам за допомогу Іване
13 октября 2023, 16:12
Підкажіть, ви написали заяву в поліцію, чи ні?
28 октября 2023, 7:17
Іван Петренко, откуда у вас информация и такая большая уверенность что «пострадавшая не передавала данные третьим лицам». Возможно она указала данные по своей карте на фишинговом сайте — захотела бесплатного сыра в виде помощи в 6500.

Destiny17, если операции проводяться на ресурсах Ощадбанка — сроки проведения операции моментально (максимум до 2 банковских дней)

Поэтому, вспоминайте где могли оставить или рассказать свои данные по карте и ображайтесь в полицию для написания заявления про мошеннические действия.
28 октября 2023, 12:21
А чаще всего так и бывает, у меня мать сама чуть не слила данные, чуть не попалась на такую ссылку (аля допомога), вовремя мне позвонила и сразу сменили пароль)
30 октября 2023, 12:40
Понятное дело, что для пенсионеров это очень большие деньги. Соотвественно для мошенников это легкая добыча в виде пенсионеров, которые ведуться на помощь.
11 октября 2023, 14:02
Коментар 1 з 7-ти.

Працівники Ощадбанку вам брешуть і приховують від вас інформацію. Всі без винятку банки України випускають банківські картки не на свій розсуд і за своїми правилами, а зобов’язані дотримуватись законів України, інструкцій НБУ та правил платіжної системи Visa або Mastercard, якщо ваша картка відноситься до однієї з цих платіжних систем. Інакше б картки Ощадбанку обслуговувались лише в банкоматах Ощадбанку і в магазинах де є термінал Ощадбанку. І переказати гроші можна було б лише між картками Ощадбанку, а не на картку будь-якого банку в світі в будь-якій валюті.

Політика нульової відповідальності Visa означає, що несанкціоновані транзакції - це проблема банку, а не ваша. Ощадбанк навмисне вам бреше про те, що транзакцію не можна відмінити. Так, транзакцію не можна відмінити, коли ви її робили. А в даному випадку робили її не ви.

Що робити в цій ситуації?

1. Подзвонити в 102 і викликати наряд поліції додому, чи на роботу, чи в парк, де ви знаходитесь і сказати: «Я виявила, що з моєї банківської картки вкрали гроші. Я хочу написати заяву».

Якщо поліцейський по телефону скаже, що вони не можуть знайти шахрая, кажіть: «Добре, назвіть ваше прізвище, ім'я, по-батькові і посаду. Я зараз запишу цю інформацію, і подам скаргу в центральний офіс МВС України на те, що ви відмовились приймати заяву від потерпілого, в якого вкрали гроші. Якщо ви відмовитесь надавати свої дані, я всеодно подам скаргу в центральний офіс».

11 октября 2023, 14:03
Коментар 2 з 7-ми.

2. Коли приїде наряд, пишіть в заяві все як було:

— почули сповіщення на смартфоні
— відкрили додаток Ощад
— побачили два списання
— негайно подзвонили в Ощадбанк 7 жовтня 2023 року о 11:05 з номера телефона: 067 1234567. Відповіла жінка, ім'я якої ви не запам’ятали. Вона вас вислухала і в грубій формі відповіла, що це ваші проблеми і не треба було шахраям передавати свої дані, і яка повідомила, що транзакції не відміняються, що є завідомо брехливою інформацією.

На питання поліцейських, чому відразу не подзвонили в поліцію — кажіть, «Бо мене працівниця банку по телефону переконувала, що гроші вже не повернуть, і тому ви їй повірили, і не стали звертатись в поліцію. Але потім зрозуміли, що в цій шахрайській схемі замішані працівники Ощадбанку і вирішили викликати наряд поліції і написати заяву».

Якщо наряд поліції не приїде — телефонуйте за безкоштовним номером служби довіри МВС: 1536 і кажіть, що хочете залишити скаргу на працівників поліції, які відмовились приїжджати на виклик. Треба буде повідомити всю інформацію: ПІП та адреса проживання.

Якщо номер 1536 буде ввесь час зайнятий — телефонуйте в урядовий контактний центр: 1545, і кажіть: «Хочу по телефону подати дві скарги: на працівників поліції, і на Ощадбанк». Оператор урядового контакт-центру по телефону запише суть скарги. Попросіть оператора записати в скарзі: «Згідно статті 7 закону про звернення громадян заборонено передавати скаргу до розгляду в ту установу чи тій посадовій особі чиї дії оскаржуються».

11 октября 2023, 14:12
Коментар 7 з 7-ми.

І так і зробіть: відкривайте кожну вашу публікацію і пишіть коментар: «Дзвонили з номеру 067 1112233, і чоловік, який сказав, що він працівник Ощадбанку запропонував повернути мені гроші в обмін на видалення всіх публікацій. Я сказала, що після повернення грошей я не буду видаляти публікації, а лише відредагую їх, написавши, що Ощадбанк запропонував мені повернути гроші і повернув їх. На що працівник сказав, раз ви не хочете брати на себе зобов’язання видаляти публікації, то і гроші ми не повернемо без рішення суду».

Щоб всі читачі дізнались, хто такий Ощадбанк і чим він займається.

Дякую за увагу.
11 октября 2023, 14:05
Коментар 3 з 7-ми.
Якщо і номер 1545 буде зайнятий, то ви можете набрати текст обох скарг в Word, вказавши в шапці кому скаржитесь:

1. НБУ (не вказуйте ПІП голови НБУ, просто пишіть:

НБУ
Шевченко Тетяни Іванівни
Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 25, кв. 11

Скарга

7 жовтня 2023 року з моєї картки Ощадбанку 1234 5678 9012 3456 невідомі вкрали 34098 грн. Про це я дізналась зі сповіщень в додатку Ощад. Я зателефонувала з номера 067 1234567 на номер підтримки ощадбанку 0 800 … о 11:05 і там мені жінка, ім'я якої я не запам’ятала сказала наступне:…

Вимагаю: зобов’язати Ощадбанк відмінити транзакції та повернути мені готівкові кошти в сумі 34098 грн. в касі Ощадбанку у відділенні за адресою: м. Бориспіль, …

Зберігаєте файл і завантажуєте через форму для скарг на сайті урядового контактного центру. Цей сайт ви легко знайдете в гуглі за запитом: «Урядовий контактний центр». Ніякі електронні підписи згідно статті 5 закону про звернення громадян не потрібні, коли скарга подається по телефону чи засобами мережі інтернет. Тому відправляйте просто файл Word зі скаргою.

Ви також можете роздрукувати скаргу і відправити її в Кабмін по Укрпошті (поштову адресу ви теж легко знайдете в гуглі). Але в цьому випадку на папері треба буде поставити ручкою свій підпис.

11 октября 2023, 14:07
Коментар 4 з 7-ми.

Термін відповіді на заяву, скаргу, клопотання згідно статті 20 закону про звернення громадян — 30 днів. Якщо в цей строк скласти відповідь неможливо, то відповідач зобов’язаний повідомити автора скарги про причини, чому відповідь не готова, і продовжити термін розгляду, але не більше ніж на 15 днів. Таким чином, сумарний строк розгляду скарги не може перевищувати 45 днів.

Скаржитись в Кабмін (Урядовий контактний центр) краще, ніж в центральний офіс МВС чи в НБУ, оскільки Кабмін буде вимагати від МВС і НБУ звіт про те, що було зроблено для вирішення питання.

Можна паралельно подати скаргу в НБУ: по безкоштовному телефону 0 800 505 240 або написавши електронного листа на nbu@bank.gov.ua.

Далі. Треба поскаржитись в офіс Visa, якщо у вас картка системи Visa, або Mastercard, якщо у вас Mastercard. Написати можна лист на e-mail chargeback@visa.com . Можна прикріпити той же файл Word зі скаргою, тільки замінити «НБУ» на «Visa», і текст перекласти в автоматичному перекладачі Google з української на англійську. Зараз перекладач перекладає майже без помилок.

Якщо у вас карта системи MasterCard, то пишіть листа на chargeback@mastercard.com

Що треба зробити крім подання заяви в поліцію, скарги в НБУ на бездіяльність Ощадбанку і в Visa або MasterCard на бездіяльність Ощадбанку?

Розголос. Потрібно у весь вільний час, після роботи, писати свою історію:

11 октября 2023, 14:10
Коментар 5 з 7-ми.

1) на всіх сайтах, які ви зможете знайти в інтернет за запитом: «Відгуки про банки», «Відгуки про Ощадбанк». Пишіть якомога більше підробиць, але не вказуйте нічого крім імені. Вказуйте дату і вкрадену суму.

2) у Facebook знайдіть пошуком групи по слову «Банк», «Банки», «Ощадбанк», і створіть там публікації з вашою історією.

Також знайдіть групи Facebook за словами: «Шахрайство», «Шахрай», і напишіть туди публікації.

Текст публікацій про крадіжку робіть таким, щоб він відрізнявся хоча б на одне слово. Можна якісь сусідні слова поміняти місцями чи переписати якесь речення. Це щоб автоматичний спам-фільтр Facebook не вирішив, що ви — програма, яка публікує спам.

3) далі, знаходьте пошуком групи Facebook всіх великих міст, обласних центрів України: Полтава, Рівне, Івано-Франківськ (в кожного міста є 10−20 груп Facebook), і планомірно, одне за одним пишіть свою історію там, в кожній групі без виключення. Кожну публікацію прочитають сотні людей

Можна попросити ваших друзів і родичів публікувати в Facebook в групах українських міст історію, як Ощадбанк вкрав ваші гроші, склавши заздалегідь список груп, і розділивши його на частини: ти пишеш в групі з першої по десяту, а я з одинадцятої по двадцяту.

Чим більше розголосу буде — тим більше шансів, що Ощадбанк вирішить повернути гроші вам, бо ці кілька десятків тисяч гривень вийдуть Ощадбанку — боком.

В кожній публікації просіть читачів в коментарях повідомити про те, як Ощадбанк їм відмовив у обслуговуванні чи вкрав гроші.
11 октября 2023, 14:11
Коментар 6 з 7-ми.

Пишіть, що шукаєте тих, хто хоче боротись зі свавіллям Ощадбанку і що готові надати інструкції куди скаржитись.

4) потрібно написати всім журналістам у всі видання, які тільки знайдете:

— у всі телеканали України, які знайдете в гуглі за запитом: «Телеканали України»

— у всі газети та інтернет-видання, які знайдете за запитом «Новини України».

Всім журналістам треба писати на e-mail або на сайті шукати посилання: «Прислати новину», «Зворотній зв’язок» тощо.

— у всі Telegram-канали, які публікують новини, на які ви підписані, і в яких в описі написано: «Присилайте новини сюди».

Це все не за один день робиться. Але ж краще місяць попрацювати, і отримати гроші назад, ніж нічого не робити і не отримати нічого.

На пропозицію Ощадбанку «Давайте ми вам повернемо гроші, а ви приберете всі публікації» — треба відповідати: «Коли мені в касі банку видадуть готівку, до копійки, закриють всі мої рахунки в Ощадбанку і видадуть довідку про закриття рахунків і відсутність заборгованості, то я можу лише відредагувати кожну публікацію, дописавши, що 23 жовтня банк повернув всі гроші, закрив рахунки і видав на моє прохання довідку, що рахунки закриті. Це все, що я можу зробити для повернення грошей».

Якщо працівник банку скаже: «А, ну якщо ви не хочете прибирати всі публікації, то ми вам і гроші не повернемо. Чекайте поки поліція знайде шахрая і суд винесе рішення», то кажіть: «Про те, що ви мені висунули такий ультиматум — я напишу у кожній публікації».

Главная / Банки Украины 🏦 / Ощадбанк 💰 / Отзывы о Ощадбанке 📝 / Крадуть гроші з карти. Служба безпеки не працює