3 місяці немає зарахування SWIFT платежу

Доброго дня!
Хочу поділитись своїм досвідом.

Послугами Ощадбанку користуються батьки. Я відправляв доларовий платіж своєму батькові, це було ще 9 лютого 2023 року. Пройшло 3 місяці, платіж так і не надійшов в Ощадбанк.

До цього я відправляв гроші, по одному й тому ж самому шаблону, на цей самий рахунок, гроші зараховувались на наступний робочий день. А тут після відправки чекаємо декілька днів — грошей немає… чекаємо тиждень — грошей немає. Батько йде у відділення, там кажуть: ми не бачимо платіж, рекомендуємо чекати 2 тижні, потім гроші можуть автоматично повернутись відправнику.

Чекаємо 2 тижні… грошей немає ні у отримувача, ні у відправника.
Звертаюсь до свого банку з проханням повернути гроші назад. Вони мені надали документ (Proof of payment), що підтверджує платіж та рекомендували з ним піти знову в Ощадбанк та шукати гроші там. Документ було надано в Ощадбанк, для того щоб допомогти відслідкувати платіж, але Ощад не взявся за цей пошук, сказали що грошей ніяких не отримували, треба йти знов до відправника.

Я знов пішов до свого банку з проханням повернути гроші, вони просять надати довідки та виписки з банку по рахунку, щоб підтвердити що не було зарахувань. Батько йде за виписками в банк, щоб було на англ мові, виявилось — вони теж платні. В той час коли більшість банків зараз через мобільний додаток може безкоштовно на декількох мовах вам надати виписку по рахунку. Але це вже інша тема.

Заплатили 200 грн за виписку з банку, відправили до банку відправника, вони почали досліджувати та шукати платіж. Напротязі 2х місяців я писав їм листи, скаржився та намагався повернути гроші. Після 2х місяців (а в сумі вже повних 3 місяці) мій банк повідомив, що від них платіж пішов успішно, і від їх банку-кореспонденту платіж теж пішов. На їх стороні грошей нема. Кажуть, що прослідкували платіж та він був призупинений банком-кореспондентом на стороні Ощадбанку.

Ну і як так? 3 місяці, хлопці та дівчата. За цей термін Ощадбанк майже 5 разів мене футболив назад до відправника та казав шукати гроші там, а виявляється що Ощад разом зі своїм банком кореспондентом просто прикарманили гроші собі та й сидять собі мовчки, нікому нічого не кажуть та не намагаються якось розібратись, кому ці гроші треба далі відправляти? Назад відправнику чи все ж таки вперед до отримувача? Як так можна? І що далі, ті гроші там будуть лежати стільки, скільки вам заманеться?

Якщо це ваш банк кореспондент, партнер, посередник, чому на протязі тривалого часу ніхто не повідомив моєму батьку про те, що до нього йде платіж, але він був призупинений по якійсь причині. Гроші зараз просто загублені, та ніхто нічого робити не хоче.

Я знов звертався до ощадбанку, кажу що мій банк (відправник) мені повідомив що гроші на стороні банку-кореспонденту Ощадбанку. На що мені знов кажуть «Якщо б гроші були, вони б були зараховані, а так ми нічого не можемо зробити.» Дуже цікава позиція. Якщо гроші застрягли у вашого банку-партнера, чи не варто б розібратись зі своїм партнером? Чому ви не можете звернутись до них? Всі ж документи були надані.

Далі, мені кажуть, що можна написати заяву про уточнення чи пошук платежу. Але ця процедура платна, 1% від платежу. Це що, знущання чи що? Ви загубили гроші і я ще повинен доплатити, щоб ви пошукали мої гроші? Душе цікаво. А чи багато клієнтів захочуть користуватись Ощадбанком, який просто десь губить гроші клієнтів? А потім ще й не хоче йти на зустріч клієнтам та не хоче їх шукати? А якщо б батько взагалі не знав про цей платіж, як би він здогадався, що хтось йому відправив гроші? Що це за гра у мовчанку. 3 місяці Ощадбанк зі своїм банком кореспондентом не може отримати Свіфт платіж.

Далі. Минулого тижня, 10 травня я відправив тепер вже своїй мамі доларовий платіж. Зазвичай гроші доходили за 1 робочий день. Тут пройшло вже 4 робочі дні, знову загубили гроші?
Зараз важкі часи, йде війна, люди гублять свої роботи, батько вже майже на пенсії. Я відправляю їм допомогу на життя, і вони не можуть дочекатись свої гроші. Будь ласка, прошу допомогти у вирішенні цього питання.

Я дуже не рекомендую відправляти SWIFT перекази на Ощад, бо вони просто мовчки загублять ваші гроші і нічого вам про це не скажуть. Як я можу в майбутньому бути впевнений, що батьки отримають гроші? Кожен раз відправляти гроші та сидіти кусати нігті в очікуванні, що батьки скажуть: «Фух, гроші зараховані» — якось вже не хочеться. Прохання до представників банку, звʼязатись зі мною якнайшвидше, я вже достатньо чекав. Всю необхідну інформацію про платежі я надам додатково.

Гарного дня!

SergeyNina
SergeyNina
15 мая 2023, 20:17
У вас просто некомпетентные работники попались которых в ощадбанке куча. Пробуйте найти компетентного спеца в ощадбанке который вам сможет реально помочь. Без вариантов. Да, банк отправитель видит где застрял перевод. Пробуйте обратиться в банк корреспондент на английском
Валерка Котовский
Валерка Котовский
25 мая 2023, 11:15
Ощад банк поделён на сотрудников банка и руководство которое не связывается с простыми холопами, особенно если это касается блокировок счетов, так что специалисты в отделениях ничем не помогут)
vadymbanker
vadymbanker
16 мая 2023, 15:39
Скопируйте данный текст и напишите под постом в Facebook Ощада, с Вами свяжутся.
sanyco
sanyco
1 июня 2023, 14:33
Спасибо Вадиму за помощь. Со мной связались, как оказалось деньги зависли из-за финансового мониторинга, хотя сумма была небольшая. Предоставил документы, деньги зачислились через 2 недели после подачи документов. Всего лишь 4 месяца ожидания)

Главная / Банки Украины 🏦 / Ощадбанк 💰 / Отзывы о Ощадбанке 📝 / 3 місяці немає зарахування SWIFT платежу