mittsel 21 января 2024, 13:51
4 січня 2024 року відбулося списання грошей з моєї картки без мого відома. Протягом неповних 5 хвилин було проведено 16 транзакцій поспіль без будь-яких підтверджень з мого боку. З картки шахраї тупо списали 43000 грн. Особливо дивує, що Монобанк «віддуплився» лише після 17-ї спроби списання грошей і зупинив операцію. З виписок банку я побачив, що списання відбулося через термінал торгово-сервісної точки з Південно Африканської республіки Woza Woza bricks and blocks.З виписки можна зрозуміти, що дана торгова точка займається продажем лісо-будівельних матеріалів.
Я звернувся в техпідтримку Монобанку банку з проханням провести чарджбек по транзакціях, які я не санкціонував. Хочу додати, що я також не порушував правил безпечного використання картки. Але банк відмовляється розслідувати інцидент і всіляко знімає з себе відповідальність, направляючи мене в кіберполіцію.
Хочеться нагадати «необанку», що в Україні діє Закон «Про платіжні послуги», згідно якого банк, як надавач платіжних послуг, зобов’язаний отримати згоду платника на виконання кожної платіжної операції. Платіжна операція вважається акцептованою після надання платником згоди на її виконання. Відповідно приписів цього Закону, саме надавач платіжних послуг (банк) несе відповідальність за виконання неакцептованих платіжних операцій.
Відчуваю, що без суду не обійтись у даній ситуації.
monobank
21 января 2024, 15:40
Дозвольте, будь ласка, детально все перевірити та допомогти у вирішенні питання
Написали вам в особистих повідомленнях, для уточнення інформації

aliwka3
aliwka3
21 января 2024, 15:28
Так, а как мошенники смогли провести транзакцию, они угадали данные вашей карты что ль?) скорее всего была подвязка на каком-то ресурсе мошенническом, может по ссылке в переписке ОЛХ переходили. Если чарджбек вам отказываются проводить — значит тип оплаты это не позволяет сделать, банку без разницы оспаривать оплату или нет.

По поводу закона это тоже какой-то бред. Огромное количество операций не требуют никакого подтверждения во всех банках. К примеру оплаты по paypass суммы в 200−300 грн, или когда вы заказываете такси, разве оплату нужно как-то подтверждать?)
Danilich
Danilich
21 января 2024, 17:07
Требуйте оформления чарджбека по транзакциям, по правилам визы/мастеркарда у вас есть право оспорить операции, которые не проведены с вашего согласия (фрод) Сотрудники ленятся и не хотят оформлять заявление. Если и дальше будет игнор, сделайте скриншоты и изложите свою историю как можно больше везде на паблик- фейсбук, твиттер, ютуб и т. д. В нормальных банках сотрудники вам вообще сразу печататают заяву на чарджбек
21 января 2024, 17:29
То ти напевне ніколи не подавав тих заявок, Даніліч.
В укр банках є навіть внутрішні інструкції, відбрикуваться від почаку діспуту як тільки можна.
Моно хоча б чесно вніс програш в тарифи
SergeyNina
SergeyNina
22 января 2024, 0:10
Чарджбек невозможен если клиент сам подтвердил действие или appl pay googl pay оплата была это ограничение платёжной системы. Судя по отзыву клиент сам слил данные карты перейдя по ссылке и введя данные и теперь возврат невозможен
21 января 2024, 17:30
Хочу додати, що я також не порушував правил безпечного використання картки.

Хто ж в такому зізнається. Тут на мінфіні може один з десяти визнає, що власноруч скомпрометував картку. Але факт є факт, все найчастіше починається з операції на фішінг сайті, та ще й з 2dsecure підтвердженням, яке забезпечує потім вільне списання грошей для скамерів.
ch777
ch777
22 января 2024, 16:37
Полистайте тут відгуки — гроші крадуть з карток в астрономічних розмірах, служба турботи тільки розводить руками, що не може нічого зробити. Куди поклали гроші - така і надійність їх зберігання. Вважайте що ви їх тут поклали у «задній карман» та пішли з ними на вокзал чи метро. У надійних банках транзакція одразу попадає на перевірку якщо клієнт за декілька годин змінює країну чи континент де проходить оплата
Валерка Котовский
Валерка Котовский
25 января 2024, 15:41
Говорят что через аккаунт гугл, который взломали, там привязаны ваши карты, и таким макаром воруют через терминал, любой страны.

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Главная / Банки Украины 🏦 / monobank 💰 / Отзывы о monobank 📝 / У Монобанку крадуть клієнтські гроші шахраї з Південно Африканської республіки. Банк усіляко «морозиться»