Монобанк в односторонньому порядку закриває мій рахунок

Сергій Посоветнюк 8 декабря 2023, 14:49
Монобанк! Закрили рахунок!

Трішки про себе.
Офіційно працевлаштований, відповідно — офіційна заробітна плата.
Ніяких кредитних історій не маю, ніяких підозрілих переказів чи чогось подібного не маю. З криптою не працюю.

Рахунок більше, як накопичувальний, який відкритий з січня цього року. Якщо памʼять не зраджує за весь час було зроблено 4 операції:
1 Поповнення картки;
2 Купівля валюти с депозитом на 3 місяці;
3 Отримання переказу в валюті (від колишнього роботодавця);
4 Одноразова оплата квартири через Booking (син оплачував моєю карткою).

Я майже не користуюся цим банком (важко, розбиратися в додатку), коли потрібно (що буває вкрай рідко), мені допомагає син.
Після того як я втратив доступ до свого старого номера тлф, подзвонив в банк і попросив змінити на актуальний.
Звʼязався з банком через відео звʼязок. Банк почав задавати різні питання…
Одне із питать про останню операцію, про яку я знав (тільки не знав про дату та суму операції), так як син здійснив оплату, з мого попереднього дозволу.
Син допоміг з відповіддю на питання банку. На що працівник банку зробив мені зауваження: «Ви маєте самостійно відповідати на всі наші питання, ніхто інший не має право говорити».
Після мене запитали: «Ви погоджуєтеся з тим, що даєте згоду третім особам користуватися вашим рахунком, операціями і відповідно банк не несе за це відповідальність?»
На що я, поспішно, не обдумавши, відповів: «Так».
А син збоку казав: «Тату ти що, не погоджуйся на таке…»
Після моєї згоди банк відправив повідомлення про зміну номеру тлф.
А ще через хвилин 20−30, ще одне повідомлення про закриття рахунку.

Подальше наше листування, пряма мова:

« — Доброго дня!
На жаль, ми не можемо продовжити ваше подальше обслуговування в нашому банку. На основі накопиченої інформації з різних джерел банк прийняв рішення про закриття вашого карткового рахунку та відмову в подальшому обслуговуванні.
З повагою, команда monobank

— Доброго вечора!
Ви можете, будь ласка, поясните ваші дії? Через яку інформацію? Що сталося?
Я нічого не розумію!
І де тепер всі мої кошти?
Що мені робити?

-Вітаю, Сергію Анатолійовичу!
Мене звуть Юлія, служба турботи
monobank

Розуміємо, що ви мали інші очікування.

Банк приймає зважене рішення щодо можливості обслуговування, аналізуючи інформацію із різних перевірених джерел. На сьогодні було прийнято рішення відмовити вам у користуванні карткою
monobank.

Повідомити вам точну причину відмови не можемо через політику банку.

— Яка причина? Що я не так зробив?
Змінив номер тлф? | через це?
Де мої кошти?

— Повідомити вам точну причину відмови не можемо через політику банку.
Для виведення коштів буде необхідно підписати заяву на переказ. Підписання відбувається у вашому мобільному застосунку monobank…

— І ще одне питання. Коли я отримаю пояснення від банку про причини закриття мого рахунку, в письмовій формі?

— Розумію вас, але повідомити точну причину відмови не можемо через політику банку
Бажаємо звернути вашу увагу, що банк діє відповідно до Умов та правил, з якими ви ознайомлювались та погоджувалися під час відкриття картки.

10. Заключні положення
10.4.1. Договір може бути розірвано за ініціативою однієї із Сторін.

Якщо банк змінить рішення — ми вам обов’язково повідомимо.

Я вам повідомила актуальну інформацію, що немає можливості отримати точну причину відмови …"

Банк просить, щоб я надав всі свої дані для переказу.
Оскільки всі кошти в валюті, для переказу, банк конвертує все в грн.

Я не згоден з одностороннім рішенням банку і не хочу закривати свій рахунок, а також виводити гроші в інший банк!
Банк всіляко ухиляється від надання причин з приводу закриття мого рахунку, посилаючись на політику банку, і наш договір.

Думаю, що робити в даному випадку. Як правильно діяти? Як вирішити питання?
Писати заяву, в НБУ? Подавати до суду?
monobank
8 декабря 2023, 16:17
Розуміємо, що ситуація неприємна
Дійсно, банк може ухвалити рішення про відмову в обслуговуванні, спираючись на інформацію із різних джерел

Ми діємо відповідно до Умов та правил банку:

10. Заключні положення
10.4.1. Договір може бути розірвано за ініціативою однієї із Сторін

Якщо рішення зміниться – ми вам обов'язково повідомимо

aliwka3
aliwka3
8 декабря 2023, 14:55
А что вы будете писать в заявлении в НБУ или суд? Что банк действует по договору который вы с ним подписали? Если вы с ним не согласны — то сообщать об этом надо перед подписанием же, и не подписывать соответственно, а сейчас какие могут быть претензии?
8 декабря 2023, 15:07
ніяких підозрілих переказів чи чогось подібного не маю

3 Отримання переказу в валюті (від колишнього роботодавця);

Ці два твердження протирічать одне одному.

4 Одноразова оплата квартири через Booking (син оплачував моєю карткою).

Це не має значення згодні ви чи ні. Банк має право:
— закрити рахунок клієнта якщо дії клієнта порушують правила користування рахуноком, а ви самі підтвердили що ви їх порушили
— не пояснювати клієнту через що саме був закрити рахунок, ані письмово, ані у спілкуванні в чаті чи будь де.

Писати заяву, в НБУ? Подавати до суду?

Щоб писати заяву до суду треба знати закони. У вас, пане, зі знанням законів та інших документів — дуже і дуже погано. Але спробуйте звернутись до суду — їм же треба заробляти на чомусь, от ви їх підтримаєте своєю гривнею. Може потім це нарешті змусить вас думати.
8 декабря 2023, 16:21
4 Одноразова оплата квартири через Booking (син оплачував моєю карткою). … Одне із питать про останню операцію, про яку я знав (тільки не знав про дату та суму операції), Це ще одна підозріла операція про яку ви самі ж нам розповідаєте. Дякуємо вашій наївності :D А в чому саме підозріла операція? І тим паче, якщо я погодив її для сина. Тобто я не маю права, дозволити своїй рідній дитині, оплатити моєю карткою квартиру? Це як? Де це прописано в договорі? Чи мені потрібно генеральну довіреність робити. Ви вважаєте це причиною для закриття рахунку? Цікаво… А те що моя дружина, користується моєю карткою іншого банку, для купівлі продуктів харчування, за це також потрібно закрити рахунок. Чи мені потрібно кожного разу переказувати кошти спочатку дружині на її власний рахунок, і тільки потім йти в магазин і відповідно оплачувати виключно своєю карткою? Я певен, що це є в кожній родині. То як бути з цим , закрити всім рахунки? Не дуже зрозумів вашу відповідь.
8 декабря 2023, 16:46
А в чому саме підозріла операція?

Бо ви дали сину картку для оплати в чому самі і зізнались. Тож вашим рахунком користується інша людина, а ви є лише формальним власником. Вам скільки років що треба пояснювати банальні речі?

Так, не можете.
Прочитайте договор. Ви його жодного разу не читали і зараз заперечуєте так ніби вам пʼять років і ви кажете що то не ви розбили мамину вазу.

Так. Бо це загальне правило у всіх банках. Абсолютно всіх.

А ви вважаєте що переказувати гроші дружині це щось погане? Чи що саме викликає ваш сумнів?

Я певен, що це є в кожній родині.

Ви дуже сильно помиляєтесь.
8 декабря 2023, 16:52
8 декабря 2023, 17:09
Ну якщо ви профі в банківському праву, то скажіть будь ласка, де написано в договорі, про не надання причин зі сторони банку, коли це потребує клієнт?

Ваше питання будується на тому припущені що в договорі написано що клієнт має право дізнатись причину, а банк забовʼязаний її повідомити.

Але в договорі немає нічого про це.

Ви доросла людина, а продовжуєте поводитись як пʼятирічна дитина: вигадуєте несінитниці замість того щоб прочитати договір.

Ваш син, судячи з його слів під час дзвінка, набагато краще розбирається — тож спитайте його чи хай він прочитає вам договір і знайде відповіді на всі ваші дурні питання.
8 декабря 2023, 17:24
Якщо я правильно розумію, ви вважаєте, що банк діє відповідно закону і договору. Але питання звучить по іншому. Чи є в мене законні підстави оскаржити рішення банку і залишитися клієнтом? Аналізуючи коментарі - виходить шансів 0. Те, що договір діє виключно на користь банку, я розумію.
MorningSunshine
MorningSunshine
8 декабря 2023, 20:47
6.1. Клієнт має право: 6.1.1. Самостійно розпоряджатися коштами на своїх рахунках, дотримуючись вимог чинного законодавства України та Договору. 6.2. Клієнт зобов’язується 6.2.7. Не передавати Платіжну картку та / або номер мобільного телефону та / або мобільний телефон… 6.3 Банк має право: 6.3.6. Блокувати дію Платіжної картки, надати розпорядження… ● в разі невиконання або неналежного виконання клієнтом зобов’язань, передбачених Договором; От і маєте) Ви порушили 6.2 шось там і за 6.3 шось там вас заблокували)
8 декабря 2023, 17:13
«Ну якщо ви профі в банківському праву, то скажіть будь ласка, де написано в договорі, про не надання причин зі сторони банку, коли це потребує клієнт? Я шукав і нічого такого не знайшов… Мабуть погано шукав…»

Тут скорее у ВАС неправильная постановка вопроса. В договоре как раз НЕ ПРОПИСАНО ОБЯЗАННОСТИ банка отчитываться о причинах прекращения обслуживания.

А вот О ПРАВЕ банка разорвать обслуживание клиента в любой момент в договоре прописано
8 декабря 2023, 17:16
Кстати, автор . У вас ТОЖЕ ЕСТЬ ПРАВО разорвать отношения с банком в одностороннем порядке. ПРИЧЕМ ТОЖЕ БЕЗ ОБЪЯСНЕНИЯ ПРИЧИН.

Так, что в этом праве вы равны с банком
8 декабря 2023, 17:28
Помню не так давно , тут был отзыв- жалоба где автор жаловалась, что ей заблокировали карту за то, что торговала криптой.
Но это делала не она, а ее сынок и автор требовала у банка восстановить ей допуск к карте, что дескать она больше «так» не будет.

Тут что-то подобное же. Ну как дети, ей Богу. Детский сад. Честное слово)))
8 декабря 2023, 17:47
Вы так ничего и не сказали про способы или возможности решения данной проблемы… Все мои ошибки я осознал, только вот на решение банка это никак не влияет. И что самое интересное, все только и говорят о причинах, но никак о решениях…
Oleksii Ch
Oleksii Ch
8 декабря 2023, 18:01
Так банк вже все вирішив.
В договірних стосунках не можна вибачитись із слоьзами на очах, щоб все минулось.
Тут є відповідальність сторін. Ви понесли відповідальність у вигляді розірвання стосунків з боку банку.
Подякуйте, що відгук не в розділі А-банку, там такий кейс коштує 30% залишків на рахунку
8 декабря 2023, 18:10
«Вы так ничего и не сказали про способы или возможности решения данной проблемы…»

Увы. Я вам сочувствую , но в вашем случае решение проблемы одно- искать другой банк для обслуживания .
8 декабря 2023, 21:40
9 декабря 2023, 6:40
«Зрозумів, ніхто не знає шляхів вирішення подібного питання. Доведеться йти до адвоката.»

Правильно.

Один раз глупость сотворили — теперь еще вторую сделайте -отнесите деньги адвокату
Danilich
Danilich
9 декабря 2023, 11:38
Забудьте про эту контору и все, оно того не стоит ни нервов ни адвокатов, куча банков с аналогичными условиями — пумб, абанк и т. д. Тут просто непонравившимся клиентов дают отказ и все. Купить валюту на депозит по более выгодному курсу можно в ряде банков тоже
Аа Аа
Аа Аа
11 декабря 2023, 13:31
Автор , а особисті кошти вам повернули ?

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Главная / Банки Украины 🏦 / monobank 💰 / Отзывы о monobank 📝 / Монобанк в односторонньому порядку закриває мій рахунок