Монобанк, не повернення комісії при ОЛХ та UAPAY

vadim1408 23 июля 2021, 13:25
Всі ви знаєте такий сайт як ОЛХ, я часто купую там різні речі і інколи продаю.
Сьогодні я зіткнувся з не дуже приємною ситуацією при оплаті ОЛХ доставки карткою Монобанку.
Я знайшов своїй сестрі велотренажер, це було не дуже легко бо вона інвалід і їй підходить дуже мала кількість горизонтальних тренажерів.
Отже я оплатив ОЛХ доставку і гроші списалися с карти без попереджень і підтверджень, як в інтернет-магазині через UAPAY (це така платіжна система, яка резервує гроші у себе на той час покі товар їде від продавця до покупця, і відсилає гроші тільки після того як ви оглянете і заберете товар).
Нажаль продавець не зміг відіслати товар бо він не проходив по лімітам\габартам олх доставки до 30 кг, фактична вага була 32. Отже Він відмінив угоду і гроші повернулись назад, але не вся сумма.
Монобанк не вертає комісію за кредитний ліміт (хоча я їм не скористався, транзакція і товар були відмінненими, товар я не отримав, послугу також).

Монобанк мотивує це тим що мовляв «термінал торгової точки зареєстрований як п2п переказ» софістика класна, але я платив гроші олх-у і uapay — не фізичним особам і не банкам, по суті я платив інтернет магазину. Якщо це якись онлайн п2п термінал будь ласкаві попереджуйте про неповерненні комісії в мобільній аплікації, вспливаючим вікном з підтвердження (нагадаю такого небуло), хоча сума не маленька, на інших сайтах такі вікна з«являються часто. І червоними буквами в договорі напишить шо ми не вертаємо комісію при поверненні за олх доставку і uapay, нам на Вас наплювати, і всі наші рюшечкі це лиш маркетинг — а Ви користувачі, це незахищенні дурні вівці.

В договорі вказано «Платіж на рахунок єдиних реквізитів будь-якого українського банку або на рахунок фізичної особи будь-якого українського банку» — комісія 4% за рахунок кредитних коштів". 4% процента саме на рахунок фізособи. А платіж через ОЛХ проходить на рахунок сторонньої компанії (UAPAY), а тільки потім після успішної угоди на карту фізособи, банк показує це як інтернет оплату. В моєму випадку гроші не поступили на карту клієнта, так як угода була відміненна. Ніяких згадувань про p2p чи щось схоже в умовах немає.

Мені подобався монобанк, я поповняв картку регулярно кожного місяця, ніколи не прострочував кредит, але нажаль цей модерний банк втратив мою довіру, весь модерн розбився вщент об таку елементарну проблему.
Я нагадаю що я не перший хто стикнувся з такою ситуацією і зі сторони монобанку видно систематичне ігнорування цієї ситуації яка склалася з багатомільйонним популярним сайстом ОЛХ.

Я звертався в підтримку до того як писати цей відгук, але мене елегантно послали.

А тепер цифри
товар коштує 6900
олх доставка 74
UAPAY 97
комісія монобанку 252.78

на рахунку було 20000 кредитний ліміт і своїх 751.43

після відміни олх доставки і продажу товару мені повернули

за товар + доставку 6974
і
UAPAY 97

252.78 за кредитний ліміт не повернули, хоча сама сумма кредиту була поверненна в повному обсязі і я фактично ним не користався.
комісію взяли з моїх власних грошей, бо на рахунку в мене стало
20000 + 498.65

Цей весь опус я лишаю для інших людей, щоб вони були попредженні на чужому досвіді.
monobank
monobankua 23 июля 2021, 19:57
Ми згодні з вами, що ситуація з оплатою вийшла не приємна.
Оплата в інтернеті в рахунок кредитних коштів проходить без комісії в тому випадку, якщо це оплата в інтернет магазині.
При цьому, якщо інтернет магазин завів свій термінал, як переказ коштів між картами або ви купуєте віртуальну валюту (квазі-кеш), то такі платежі в рахунок кредитних проходять з комісією 4% від суми.

В налаштуваннях по карті можна включити функцію відхиляти такі платежі
Оплата не пройде, якщо по карті відключена можливість проводити операції, при яких буде списана комісія за оплату в рахунок кредитних коштів. Якщо термінал точки, в якій ви намагаєтесь провести оплату буде закодований як переказ з картки на картку.
Якщо ви захочете оплатити з комісією — достатньо дозвольте це в повідомленні або в налаштуваннях: Головний екран — свайп вліво — Переказ на карту за межами програми в рахунок кредитних коштів.

Сума комісії не повертається автоматично, якщо одержувач зробив повернення. Так як послуга переказу коштів була банком надана.

Але ми завжди індивідуально розглядаємо кожну ситуацію і звернення клієнта.
За вашого запитання колеги передали запит і надали вам зворотний зв'язок

23 июля 2021, 13:44
— Банк не знает МСС код оплаты до факта оплаты

— В настройках есть тумблер для таких случаев P2P физлицу в счет кредитных средств. По дефолту он выключен. Вы либо включили его, либо подтвердили врезку что согласны с комиссией. Вопрос, зачем?

— Комиссия 4% за p2p перевод, банк совершил перевод успешно, почему он должен возвращать комиссию?
Сделайте перевод на карту другого банка и потом сделайте обратный перевод, комиссия вернется?
23 июля 2021, 14:35
===але я платив гроші олх-у і uapay — не фізичним особам і не банкам, по суті я платив інтернет магазину

Это совершенно не означает что платеж не мог быть оформлен как перевод с карты на карту.
23 июля 2021, 14:37
====але нажаль цей модерний банк втратив мою довіру

Интересно получается: мутки мутит ОЛХ и UAPAY, а крайним оказывается банк который просто обслужил платеж по требованию клиента.
triniarin
triniarin
14 августа 2021, 17:02
Та це багато магазинів, замість відміни транзакції (щоправда я не певен в термінах коли вони можуть відмінити її і за яких умов) роблять переказ назад. Так і уапей. Повернення таких коштів відобразиться як доход рахунку, а не як відміна.
Toxa David
Toxa David
23 июля 2021, 16:26
Монобанк не вертає комісію за кредитний ліміт (хоча я їм не скористався, транзакція і товар були відмінненими, товар я не отримав, послугу також). vadim1408
Да, товаром, договором, услугой доставки товара вы действительно не воспользовались по различным причинам, но услугой «кредитного лимита» от банка вы воспользовались в момент перевода денег на сайт интернет-магазина через UAPAY, так как у вас отсутствовала необходимая сумма (из своих) для осуществления платежа. Почему банк должен возвращать вам комиссию если услуга «кредитный лимит» была вам оказана. То что у вас по договору не срослось виноват отнюдь не банк.
Володимир ІТ
Володимир ІТ
23 июля 2021, 18:28
Тут не банк мутит, а ОЛХ с Юапеем. Вместо отмены транзакции, они просто отсылают деньги обратно, ту сумму которую они получили. Банк же видит просто две разные транзакции, одну на списание, и вторую с поступлением, вот и все. Так будет у абсолютно любого банка. Пишите в поддержку ОЛХ, но тут законодательно надо что-то делать, к сожалению.
23 июля 2021, 19:31
Я когда-то так попался на промОплата, но чисто из-за своей невнимательности. Они указывают, что это может быть перевод с карты на карту с соответствующей комиссией.

«Банк-емітент платіжної картки може стягувати комісію, розмір якої залежить від
умов обслуговування платіжної карти (можлива комісія банку від 0,5% до 4%)»

Теперь для промОплаты использую только личные средства
vadim1408
vadim1408
23 июля 2021, 21:12
Дякую Монобанку, Вони повернули комісію. На рахунок оплати коммісій: я згоден платити їх якщо мене на перед попередили і я прийняв згоду на це, але має бути якась процедура повернення комісій при помилкових транзакціях. Я розумію коли це якась ноунейм точка яка щось там мутить, але це ОЛХ і UAPAY не перший день в інтернеті. Можливо я «наївний» і всім це вигідно, але я думаю в довгостроковій перпективі якщо Монобанк буде захищати своїх користувачів, це окупиться для нього, — в плані притоку нових клієнтів. До цього я радив монобанк всім знайомим, і надіюсь не дарма.
23 июля 2021, 21:40
Так, а что насчет тумблера P2P физлицу в счет кредитных средств? там и есть предупреждение
23 июля 2021, 22:29
Вот вернули вам комиссию, но не понятно зачем ибо вы урока так и не сделали для себя
23 июля 2021, 22:38
Бажаю позбутись «наївності» якнайшвидше
OldJew
OldJew
24 июля 2021, 15:30
Вообще не понимаю зачем банк прогнулся и пошёл на уступки. А как же быть со всеми остальными, кто не получит деньги назад? Их вина в том, что они просто не знают об этом сайте?
24 июля 2021, 16:34
Так оно и есть)).
karlradl
karlradl
26 июля 2021, 15:21
Пошли на встречу клиенту — плохо. Ничего не сделали — тоже плохо, «банку на клиентов начхать, отвечают роботы ctrl c — ctrl -v»
25 июля 2021, 17:47
Когда сумму набираешь — там пишется — комиссия такая-то… Разве нет?
l2x8
l2x8
26 июля 2021, 10:19
Нет, не так. Т.к. инициируется не из мобильного приложения банка, а со стороны стороннего ресурса и т.о. не видно, что это будет п2п перевод до факта его проведения.
AlexShevchenko
AlexShevchenko
26 июля 2021, 14:10
Такая же ситуация сегодня — продавец отменил заказ, и 190 грн. комиссии за кредитные средства ушло в никуда :(
26 июля 2021, 15:45
Поэтому если и брать что вот так — только наложенным. С распаковкрй в отделении НП и проверкой качества. Да, чуть дороже, зато гарантировано.
27 июля 2021, 10:39
Вопрос тогда к моно, чем автор лучше всех остальных которые так же могли попасть на комиссию? Это не индивидуальный подход, а потакание хотелки клиента (сядут на шею, сами увидите). Правила для всех едины если делать исключение тогда зачем было составлять УиП и тарифы. Я считаю либо возврат делать всем кто был такой же ситуации либо никому ибо это лишь не внимательность автора
27 июля 2021, 12:27
Ну так когда банк будет уже терять прибыль. Тогда начнут отказывать. Так как банк на 1 этапе развития. То они будут уступать клиентам. Даже если клиент виноват 100%. Может через годик уже начнут.)

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Главная / Банки Украины 🏦 / monobank 💰 / Отзывы о monobank 📝 / Монобанк, не повернення комісії при ОЛХ та UAPAY