Ідея ок, виконання шкандибає

bringoff 1 сентября 2021, 22:40
Дисклеймер: я працював над Android-додатком певного українського «класичного» банку, реєструвався в деяких необанках зокрема щоб зацінити «конкурентів». Далі описую мої претензії як клієнта, без спроби дискредитувати, просто спостереження. Тим більше, з сам з банку я досить швидко звільнився, в тому числі через те, власне, що це банк. Я певною мірою розумію джерела вказаних нижче проблем, уявляю запарку в процесах, спроби вгнатися за комплаєнсом, особливо якщо команда невелика. Та все ж монобанку справлятися вдається якось, і якщо вже робити йому конкурента, то хоча б не гірше. На жаль, виконання поки що на трієчку. І якщо «класичним» банкам це можна пробачити, враховуючи, що мобільний додаток — далеко не єдине місце перетину з клієнтом, то для необанка це недопустимо.

За місяць плюс-мінус активного користування зіткнувся вже з двома серйозними косяками.

— Перша проблема виникла ще при реєстрації. Програма вперто не хотіла пускати мене далі перевірки документів. Разів три спілкувався з підтримкою (яка, до речі, відповідає в рази повільніше, ніж у моно, хоча клієнтів у моно пропорційно більше), але нічим, крім видалення анкети і заповненням всієї бюрократії спочатку (підтримки «Дії» не завезли ще) вони допомогти не змогли.

Добитися реальної допомоги вдалося, тільки знайшовши знайомого знайомих розробника, працюючого в Izibank, на LinkedIn (до речі, цей спосіб дійсно працює, з Новою поштою у свій час одну проблему вдалося вирішити теж тільки так — мабуть, ще допомагає адекватний профіль там). Описав проблему, таким чином пробився через першу лінію підтримки, і вже наступного дня подзвонив хтось петраючий і повідомив, що при авторизації через BankId їм приходить мій старий паспорт, який я нещодавно змінив на id-картку. Тільки оновивши паспортні дані в іншому банку, вдалося завершити реєстрацію.

З одного боку, це не дуже частий кейс, допускаю, що про нього навіть не подумали. Але хоча б екран «невідома помилка» на такий випадок мав би бути, підтримка ж бачила, що щось у процесі зламалося. Додаток же впевнено рапортував, що мої документи перевіряються, і я добу чекав, вірячи в це, а потім вбив ще 3 дні, з’ясовуючи, хто там так довго читає мою анкету. Хто його зна, скільки клієнтів вони прогавили через такий затик при реєстрації. Навряд чи всі, як я, вирішували пробитися до кінця.

— Другий косяк більш абстрактний — стабільність роботи. За місяць використання я встиг застати і дводенну проблему поповнення картки переказом з монобанку (про що турботливо повідомили push-нотифікацією), і, що найсумніше, неможливість відкрити додаток на телефоні протягом кількох годин.

Про це детальніше. Спробував зайти в додаток десь в 19:30 (невідомо, скільки до того вхід не працював). Повисів секунд 30 на крутилці прогресу (десь тут мав би спрацювати локальний тайм-аут), кілька разів прибив додаток і відкрив заново. Безуспішно. AppStore підказав, що додаток оновився саме сьогодні. Ну явно десь накосячили. Перевстановлювати з нуля не став, бо ж телефон з сімкою, яку я використовую для банків, був не зі мною, авторизуватися все одно не зміг би. Записав відео, відправив у підтримку, яка підтвердила проблему і порадила… Спробувати після 22:00. По факту, не збрехали, — в 21:50 додаток все ще не пускав далі вводу пін-коду. Тобто більше 2 годин доступу до своїх коштів я не мав. На щастя, я хотів увійти, просто щоб перевірити рахунок, але якби треба було реально щось зробити з коштами, я б цього не зміг.

Після 22:00 про всяк випадок заглянув ще раз в AppStore, і моя здогадка підтвердилася — з’явилося ще одне оновлення. Після встановлення якого я увійти вже зміг. Так що цілком вірогідно, що справа таки була у міграції даних. Яку не завадило би протестувати, до речі, тим більше що з iOS набагато менше, ніж у Android, можливих варіацій софту і заліза. Претензія і до підтримки знову — здається, без оновлення «спробувати після 22:00» не допомогло б. Могли би і чесно сказати, що, мовляв, ми вже працюємо над виправленням, слідкуйте за оновленнями, скоро має бути. Автоматично воно могло встановитися не дуже і оперативно.

Як бонус, мені не схвалили кредитний ліміт, взагалі ніякий. Мені він не треба, справляюся поки і так, але той же Sportbank, в якому я теж з цікавості реєструвався, 5000грн ліміту виділив.

Висновок: ідея ок. Виконання шкандибає. Як основним банком користуватися я б не став. Як додатковим — ну, як одяг і взуття беруть дітям «на виріст», так і Izibank можна собі завести і поки що просто спостерігати да розвитком.

2 сентября 2021, 8:28
Ох, как тут на сайте не хватает таких вот отзывов где все по делу, без соплей и эмоций.
5 сентября 2021, 12:31
Одну штуковину заметил, пообщался об этом с поддержкой. Но пока поддержка морозится и делает вид что всё ОК.

При выполнении операций в приложении Изибанка используется свой собственный стиль для кнопки: она не нажимается, а выполнена в виде ползунка который надо потянуть вверх. И такая кнопка вместо традиционной занимает примерно треть экрана. Что уже само по себе слегка неудобно особенно когда только начинаешь пользоваться банком и не понимаешь что же от тебя хотят (как выполнить операцию) и потому что кнопка отъедает большую часть экрана.

Но теперь какой-то нехороший человек придумал при переводах с карты на карту показывать внизу экрана ещё и список контактов у которых есть карты в изибанке. При том что выбор из своих карт реализован как пролистываемый список, а выбор из сохранённых карт реализован как всплывающее окно со списком. Тоесть для одного и того же действия сделано аж ТРИ (мать твою!) способа выбора получателя.

Но это ещё не всё. Этот новый элемент внизу экрана почти полностью перекрывает кнопку выполнения операции. Выглядит это так
Убрать вниз эту штуку нельзя не смотря на серую риску которая намекает что элемент должен выдвигаться и задвигаться.

Даже после того как карта получателя выбрана и сумма перевода набрана — этот дурацкий элемент продолжает закрывать кнопку и надо очень изловчиться чтобы потянуть ползунок и выполнить перевод.
Zenick
Zenick
21 ноября 2021, 14:14
Підкажіть, хто знає. Чи можна подивитися ПІБ отримувача через мобільний додаток. Сьогодні стикнувся із проханням «надіслати грошей» на картку Izibank. Зі зламаного акаунту FB

Курс валют в izibank

Курс валют в izibank

Главная / Банки Украины 🏦 / izibank 💰 / Отзывы о izibank 📝 / Ідея ок, виконання шкандибає