Банк відмовляє у видачі успадкованих коштів

serge1488 3 октября 2023, 18:50
Жахливе ставлення до клієнтів. Успадкував від матері грошові кошти на рахунку Райффайзен банку, знаходжуся за кордоном, тому правдами і неправдами у величезній черзі зробив довіреність на довірену особу в Україні із правом отримання будь-яких належних мені коштів та представництва моїх інтересів у А Т Райффайзен Банк. На гарячій лініі кажуть, що можна отримати гроші на свій рахунок, в чаті кажуть те ж саме, raif.help@raiffaisen.ua каже що тільки готівкою у відділенні, співробітники банку у особистому спілкуванні також кажуть що можна зарахувати на мій поточний рахунок. На тому ж почтовому ящику raif.help, коли мною було надіслано скан доручення, сказали що можна представнику йти та отримувати кошти із цим дорученням. Тепер, ігноруючи всі законодавчі норми та на власний розсуд трактуючи ст. 1003 ЦКУ, банк не видає успадковані кошти, вимагаючи внести зміни в доручення, а саме вказати право на отримання успадкованих коштів. Навіть Приват та Ощад прийняли цю ж довіреність. Черга в Консульстві України дуже велика, чекати запису на довіреність можна місяцями, видача доручення коштує 78 Євро + кошти на відправку його до України. Я письмово надавав підтвердження банку повноважень довіреної особи на отримання в тому числі і успадкованих коштів, проте банк це не цікавить, він трактує сформульовані мною повноваження і закон на власний розсуд, жодним чином не ідучи на зустріч і за формальним приводом відмовляє у видачі коштів. Юридичний відділ, на який усі посилаються, на контакт не виходить, шосткинське відділення каже що не має повноважень. Скарги на сайті не дають свого ефекту. Цей коментар це крик душі і остання спроба перед безпосереднім зверненням до особисто Генерального директора, звернення зі скаргою до НБУ та до материнської компанії.
Райффайзен Банк
3 октября 2023, 18:58
Добрий день.

Нам дуже шкода, що у Вас склалось таке враження про наш банк. Та хочемо висловити наші щирі співчуття стосовно смерті Вашої мами.

Та хочемо зауважити, що довірена особа може проводити з рахунком будь-які банківські операції, право на здійснення яких описано в довіреності. Це означає, що в документі повинно бути чітко зазначено, які операції може здійснювати довірена особа: закриття, поповнення, тощо. Визначення типу «всі дії», на жаль, не підходить.

Тобто, якщо довірена особа звернеться до відділення для отримання спадщини — для того, щоб співробітники відділення могли видати кошти, це має бути чітко прописане в довіреності.

Ми дуже хочемо проаналізувати ситуацію, тому просимо уточнити в особистих повідомленнях Ваші дані (ідентифікаційний код або номер телефону).

З повагою та турботою,
@RaifHelp

9 октября 2023, 0:30
Оновлюю інформацію щодо статусу мого питання.

3.10, через годину після публікації мною моєї проблеми тут, мені зателефонувала менеджер, ми поспілкувалися, я виклав їй суть питання, вона обіцяла зібрати всю наявну в банку і зателефонувати мені наступного дня.

Пишу 8.10, мені ніхто більше не дзвонив, питання завмерло, менеджер обіцянки не дотримав, за цією ж довіреністю були отримані успадковані кошти в Приват Банку та Ощадбанку.

Конструктивним цей підхід не назвеш аж ніяк.

З повагою та згасаючою вірою у адекватність Райффайзен Банку,
Сергій
11 октября 2023, 19:08
Оновлюю інформацію. Банк оперативно відреагував на попередній коментар, питання було вирішене позитивно, відділ клієнтського сервісу спрацював на відмінно. Оцінюю роботу відділу клієнтського сервісу на відмінно, відчувалося що дівчата справді хочуть саме вирішити мою нетипову проблему. Дякую!

Главная / Банки Украины 🏦 / Райффайзен Банк 💰 / Отзывы о Райффайзен Банке 📝 / Банк відмовляє у видачі успадкованих коштів