Затримка SWIFT-платежу для ФОП

dmytroukraine 12 апреля 2022, 15:05
З 31 березня 2022 р. все ще очікую на доларовий SWIFT-переказ на свій ФОП-рахунок з-за кордону. Банк-посередник — JP Morgan Chase. Протягом останніх 12 місяців всі платежі надходили протягом 3−5 робочих днів після надсилання переказу. Жодних змін банк-відправник не вносив, завжди надсилає кошти по шаблону, зазначаючи лише IBAN та SWIFT. На моє звернення Альфа-банк запропонував звернутись до відправника, перевірити, чи були запити на його банк, перевірити GPI і т.п. Банк-відправник надіслав підтвердження платежу, який я направив у Альфа-банк, а також підтвердив списання коштів зі свого рахунку. Кожен день я намагаюся дізнатися, де кошти, але у відповідь від Альфа-банку отримую тільки «платіж не знайдено».
12 апреля 2022, 16:31
Дмитро, ми зараховуємо всі платежі SWIFT які нам надходять, за умови, що співпадають реквізити та валюта. У випадку коли ми подавали запит на розшук SWIFT і його не знашли, це означає, що переказ до нас не надходив взагалі. В такому випадку вам потрібно дійсно звертатись у банк відправник та уточнювати деталі переказу.

1976ANDREI
1976ANDREI
12 апреля 2022, 15:44
Это очередная провокация от банка. Они считают, что украинцы не являются людьми.
12 апреля 2022, 17:14
Я звернувся до банка-відправника та уточнив деталі переказу, навіть підтвердження вам надіслав. Де кошти?
Antonio54
Antonio54
13 апреля 2022, 1:02
Была такая ерунда, заблочил бану-корреспондент в США, но потом прошло.
13 апреля 2022, 11:40
Скільки часу на це пішло? На який день кошти до Вас дійшли?
13 апреля 2022, 16:17
Добрий день. Та сама історія. Кілька платежів USD не доходять (один вже з тиждень). Банк корреспондент New — York Mellon. Від платника отримати SWIFT MT103 ціла мука. Раніше за день доходили платежі. Чи не блокує Mellon bank Альфу Україна? В мене в одного з платників писали у відділ Compliance щоб розблокувати платіж на мене, бо СФІТ Альфи України вони теж спочатку внесли в чорний перелік.
evgd
evgd
15 апреля 2022, 13:58
Такая же история. Деньги по SWIFT просто не доходят на Альфу. Альфе бы стоило что-то с этим делать, проявить инициативу и дать разъяснение банкам партнерам. По сути, банк хочешь не хочешь по списку подсанкционных попадет в совпадение и все, название банка сыграло злую шутку. Никакой банк не будет делать это за них, спрашивать что и как. Я не смог решить проблему перевода. Вопрос сотрудничества с Альфой под вопросом, как бы не было это печально.
Отправитель говорит, у него деньги ушли, Альфа говорит денег не видно. Альфа говорит, спрашивайте у банка отправителя. Банк отправителя говорит, спрашивайте у Альфы. Вот такой вот круговорот.
20 апреля 2022, 23:48
Ось чому блокують. В переліку санкцій — є точне співпадання по імені

a.k.a.strong ALFA-BANK

Також ось інформація від OFAC:

Financial institutions often stop to investigate and release, reject, or block transactions or accounts pursuant to U.S. sanctions regulations. These investigations often happen when a party to the transaction has a name that matches or is similar to a blocked person, such as a Specially Designated National (SDN).

Одиному з замовників платіж вже повернувся, решта ще десь вісить.

Курс валют в Сенс Банке

Курс валют в Сенс Банке