lostapiv
Любомир Остапів Сімейний Бюджет
Зарегистрирован:
25 марта 2017

Последний раз был на сайте:
20 сентября 2019 в 17:30
Любомир Остапів — Сімейний Бюджет
допомагаю українцям приймати розумні фінансові рішення завдяки соціальному проекту Сімейний Бюджет
22 мая 2018, 17:21

Приватні школи Києва

Проект iPlan Kids «Скільки коштує виростити дитину для українських батьків». Стаття 2.1: Приватні школи Києва

Пенал, біла сорочка, щоденник, альбом…Підготовку до школи часто асоціюється із канцелярським приладдям та формою. Ми так ретельно вибираємо ранець із зображенням улюбленого героя нашого сина чи білу в зелену крапочку папку для зошитів доньки, що вибір школи покладаємо на свою «прописку», сусіда або інтуїцію.

У деяких батьків вибір зводиться до правила вибору місця під супермаркет: локація, локація, локація. Тим більше що з 2018 МОН розробило порядок згідно «Закону про освіту», яким дитині гарантовано навчання в школі за місцем проживання.

Та чи не є вибір навчального закладу найважливішим у підготовці до школи?

Молодша школа – це не стіни з червоним дерев’яним паркетом, молодша школа – це можливості та територія розвитку, на якій ваша дитина проведе найближчі чотири роки. Саме вам обирати, за що платити наступні чотири роки: щомісячний ремонт класу та харчування за схемою «держстандарт для всіх» чи “soft skills та персональний розвиток для дитини?

Останнє сьогодні пропонують приватні школи, в цій статті ми зібрали для вас інформацію про приватні школи Києва.

Тож, якщо ви ви думаєте не лише про колір пеналу, то куди піде вчитися ваша дитина? Можна звичайно орієнтуватися на рейтинг шкіл Києва за результатами ЗНО 2017 року, але ж це тільки одна дуже обмежена методологія. Було добре подумати про такі фактори:

  • логістика в школу і назад, можливість подовженого дня
  • міжнародні та національні рейтинги
  • ціна
  • філософія школи та навчальна програма
  • ремонт та технічне обладнання
приватні школи Києва - як обратиЗоя Литвин, засновниця громадської спілки «Освіторія»

Якихось уніфікованих міжнародних винагород для приватних шкіл Києва не існує. Як правило, такі нагороди є національними і в кожній країні свої. Наприклад, цікаві нагороди видає Британська шкільна інспекція або Дубайська. Мені сподобалось, що вони перевіряють не бали учнів, а їхній рівень задоволеності школою та багато інших більш репрезентативних показників.

Якщо говорити про українські школи, мабуть, єдиною міжнародною винагородою є рейтинг Microsoft ShowCase School, і в Україні вже є декілька шкіл, які увійшли в сотню найіноваційніших шкіл світу. Приємно, що Новопечерська також до них входить, а також приємно, що це не лише київські школи. Наприклад, в останній рейтинг увійшов чудовий технічний ліцей з Дніпропетровська.

Взагалі було б чудово, якби було більше міжнародних рейтингів, спрямованих скоріше на цікавість, результативність та заловолення від навчального процесу для дітей в школах і менше – на оцінки цих дітей.

Поки що українські школи не настільки розвинуті, щоб мати мережі. Хіба що є кілька шкіл, що мають дві локації, але це не зовсім мережа. Скоріше, це окремі будівлі для початкової та старшої шкіл.

Нещодавно почати з’являтися перші приклади мереж. Наприклад, школа КСДШ є у Львові та Києві. Справжньою мережею за кількістю відкритих шкіл поки що можна назвати лише Think Global. Сама ідея непогана, але при цьому, оскільки це франшиза, одна школа дуже відрізняється від іншої. І було кілька випадків, коли я радила заклад знайомим і виявлялося, що школа, яка у них ближче біля дому, зовсім неякісна та не відповідає глобальній ідеї школи. Але сподіваюся, що з часом це налагодиться.

Мережа, яка мені справді подобається за якістю і кожна школа в кожному місті прагне до загального стандарту, то це Kid IT. Але ж це не школа повного дня, а позашкільні курси цифрової грамотності. Школам, які хотіли б переходити до формату мережі або франшизи, варто у них по навчатися.

Подивимось на приватні школи Києва на карті, адже місце має значення!

Приватні школи Києва – порівняльна таблиця (ось лінк на повний файл)

Думка матері: Марина (син йде в школу в Києві у 2018 році)

“Школы делятся на 4 класса, имхо:
1. Премиум. Обучение 14-15К в год.

2. Солидные нормальные школы для мидл класса. С нормальной материально-технической базой, в своем школьном здании, со спортивным залом, актовым залом, спорт площадкой на улице, столовкой. С нормальным педсоставом и нормально построенным учебным процессом. Полноценно сформированными классами по 20-25 детей. Я таких знаю 3 из хороших: Афины, Лико-школа, Академия А. Кстати Академия А самая крупная и единственная на левом берегу. В этом году 5 1 классов набирает.. Обучение тут 5-7К в год.

3. Альтернативные школы, например Дикси. Самая крупная «франчайзинговую сеть» Think Global, у них по Киеву штук 8-9 школ. Как по мне это риск под 90 процентов огромных пробелов у ребенка в базовых знаниях, при пройденных курсах, например, телеведущего в 3 классе. Тут обучение 1-3К в год.

4. Мини-школы. В садиках, офисных помещениях, каких-то домиках. Домашняя атмосфера, но недокомплектованные классы по 6-8 детей. Кстати 3 группа тоже этим страдает. 3-4 группу я б назвала «частная школа с вопросами». Как по мне средняя государственная – лучше для ребенка. Да еще и почти бесплатно для родителей, если конечно не считать оплаты на материалы для ремонта класса и т.д.”

P.S Сімейний Бюджет висловлює вдячність журналістці Ользі Кириленко за допомогу, ми разом шукали і порівнювали приватні школи Києва. Ілюстрації: дизайнер Вікторія Бардо.

Ця стаття є другою в циклі статей iPlan Kids. Першою була «Как родители могут написать жизненный сценарий для своих детей»

Ми досліджуємо тему скільки коштує виростити дитину для українських батьків, далі буде…

Просмотров: 2216, сегодня — 0
Следить за новыми комментариями

Комментарии - 7

+
0
denismobil
denismobil
23 мая 2018, 12:27
#
Добавте в обзор Міжнародна школа ГЛОБУС (Cambridge English Schools,) на троещине — хорошая частная школа с отдельным зданием.
+
0
Любомир Остапів
Любомир Остапів
24 мая 2018, 11:12
#
Денис,
дякую, беру в роботу!
+
0
ballistic
ballistic
23 мая 2018, 14:26
#
Ось ще нова і цікава альтернатива, але там поки що тільки 2 класи — finkaschool.com
+
0
Любомир Остапів
Любомир Остапів
24 мая 2018, 11:12
#
2 класи — малувато, але гляну
+
0
ballistic
ballistic
24 мая 2018, 11:44
#
Школу тільки но відкрили, більше як альтернативу для власних дітей, ніж як бізнес.
+
0
eastpakk
eastpakk
25 мая 2018, 8:09
#
Какой-то сыроватый материал.
Ко 2му классу частных школ вы отнесли: «Лико-школа и Академия А. Кстати Академия А самая крупная и единственная на левом берегу.»
Но ни той ни другой школы нет ни на карте ни в сравнительной таблице.
По Триумфу у вас стоимости нет. Могу сказать, что если заключить контракт до конца марта цена была бы 16600 грн/мес. Платить за 10 мес. в году. Вступительный единоразовый взнос — $1000 + каждый год дополнительные деньги на учебники.
+
0
Любомир Остапів
Любомир Остапів
26 мая 2018, 10:52
#
Потрібна допомога волонтерів, щоб всі Школи покрити, це багато роботи)
Тріумф — дякую, додаю в табличку!
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться