Мета досліджень

Вона пояснила, що метою поточних досліджень є визначення потенціалу цифрового долара, його переваг і недоліків.

Местер зазначила, що пандемія коронавірусу привела до серйозних збоїв в «найважливішій інфраструктурі» США — платіжному секторі, також це викликало серйозні зміни в структуру та обсяг внутрішніх переказів.

Читайте також: Цифрова валюта «забере» у населення банківські кредити — аналітики

Наприклад, підвищилася залежність підприємств і приватних осіб від цифрових послуг і отримання до них миттєвого доступу, багато співробітників перейшли на віддалену роботу, значно зросла частка операцій, що здійснюються через інтернет. Це підкреслює важливість здійснення інвестицій, спрямованих на забезпечення стійкості платіжної системи країни.

Глава банку уточнила, що проведення досліджень в області цифрового долара не означає, що ФРС США прийняла рішення про його випуск. Але так як це стосується фінансової стабільності країни, безпеки ринку, конфіденційності та грошово-кредитної політики, необхідно ретельно вивчити питання, перш ніж діяти.

Читайте також: Група зі створення цифрового долара випустила перший проектний документ

Нагадаємо

У лютому член Ради керуючих ФРС Лаель Брейнард повідомила, що відомство розглядає можливості і перспективи запуску власної цифрової валюти, її майбутній дизайн і потенційні юридичні ускладнення.

Брейнард уточнила, що цифровізація платіжної системи підвищить її цінність і ефективність при менших витратах.

Читайте також: В Конгресі США задумалися над випуском цифрового долара

При цьому в грудні міністр фінансів США Стівен Мнучін стверджував, що в країні не ведеться розробка власної цифрової валюти, а її випуск не відбудеться як найближчим часом, так і протягом п'яти років.

Цифрова валюта стає популярною

  • 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% поки не вивчали питання.
  • Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.

Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну влітку 2020 року почав тестувати центробанк Японії.

Читайте також: Mastercard запустила платформу для тестування національних криптовалют

НБУ працює над цифровою гривнею

Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.

У 2018 році Нацбанк уже проводив пілотний проект і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір».

В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні – трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.