Про що говорять

«Діалог іде з Національним банком, з Мінфіном. Це діалог про необхідність покрити капіталом ці резерви, які ми формуємо. І друга частина — необхідність нашого розвитку. (...) Думаю, що мова йде про додатковий капітал в районі 10 млрд грн. Діалог вже на фінішній стадії», — сказав він.

Читайте також: Укрексімбанк потребує докапіталізації на $1 мільярд через великий портфель NPL — Мецгер

Мецгер підкреслив, що докапіталізація необхідна банку через збиток, що виник на тлі формування резервів по кейсам, історія деяких з них досягає 10-12 років.

«Ми зараз починаємо гостро і жорстко працювати за ними, будемо намагатися їх повернути, але поки змушені дорезервовувати, в результаті чого банк виглядає в рейтингах не дуже», — додав він.

Нагадаємо

За підсумками січня-квітня 2020 року Укрексімбанк зафіксував збиток — 1,659 млрд грн.

Читайте також: НБУ допоможе економіці «стати на ноги». Банкам розширять програму кредитів рефінансування

Раніше глава банку Євген Мецгер заявив: «Не секрет, що в банку досить великий проблемний кредитний портфель. Дуже багато кредитних кейсів — в стані реструктуризації. Частина з них носить формат відкладених проблем. Підсилює цей ефект пандемія і коронавірус, плюс пережиті кілька криз. Кожна з них дала певний виток проблемності», — пояснив Мецгер.

За його словами, на сьогодні NPL (непрацюючі кредити — ред.) банку перевищують 70 млрд грн.

Нацбанк встановив для банків вимоги щодо організації процесу управління проблемними активами, висока частка яких визначена одним із системних ризиків для фінстабільності України.

Читайте також: Кабмін надав держбанкам рекомендації щодо управління проблемними активами

Рейтинг стійкості банків: Вкладники не довіряють щедрим