Що відбувається
По всьому Китаю і в інших країнах Азії багатії скуповують першокласне житло, щоб захистити свої гроші від очікуваної інфляції і ослаблення юаня.
Ажіотажний попит знову привів до стрибка цін на елітне житло в Китаї, одночасно надавши деяку підтримку азіатським ринкам нерухомості, які сильно постраждали від пандемії.
«Це дуже просто», — зазначила засновниця австралійської компанії Black Diamondz Моніка Ту, яка обслуговує китайських покупців елітної нерухомості.
Читайте також: Інвестувати за кордон стане вигідніше. Податкових протиріч більше немає — юрист
Скільки продано нерухомості
З березня вона продала елітної нерухомості на $55 млн, причому приблизно половина угод була укладена під час пандемії. Це на 25% більше, ніж на початку року.
За її словами, іноді досить віртуальних турів і фотографій, щоб укласти багатомільйонну угоду.
Ситуація на ринку нерухомості
Таке зростання в Азії, однак, нетипове для Заходу. Наприклад, в Лондоні і Нью-Йорку нерухомість продається дуже слабо.
Читайте також: Будиночок у моря: чи варто вкладати зараз в курортну нерухомість
Запити китайських покупців на південнокорейську нерухомість зросли на 180% у першому кварталі 2020 року порівняно з четвертим кварталом 2019 року. Разом з цим запити впали на 32% у Великобританії і 18% у США.
Високий попит сприяє зростанню цін в Китаї і зниженню темпів зростання на інших ринках. Ціни на елітні будинки в чотирьох найбільших китайських містах у квітні виросли на 1%. Але великий попит залишається і у Сінгапура.
Читайте також: Пік падіння цін на нерухомість буде ближче до осені, в середньому на 10-20%
«Вони розглядають ринок нерухомості Сінгапуру як „безпечний притулок“ через стабільність у країні. Це більш регульований ринок порівняно, наприклад, з Гонконгом», — сказав експерт з ERA.