Скільки в банку проблемних кредитів
«Не секрет, що в банку досить великий проблемний кредитний портфель. Дуже багато кредитних кейсів у стані реструктуризації. Частина з них носить формат відкладених проблем. Підсилює цей ефект пандемія і коронавірус, плюс пережиті кілька криз. Кожен з них давав певний виток проблемності», — пояснив Мецгер.
За його словами, на сьогодні NPL (непрацюючі кредити — ред.) банку перевищують 70 млрд грн.
Серед проблемних позичальників банку — «мало не увесь український бомонд», каже Мецгер.
Читайте також: Бахматюк знову просить реструктурувати борги своїх банків-банкрутів
За словами Мецгера, у бюджеті коштів на докапіталізацію банку не передбачено, але Укрексімбанк веде діалог з Мінфіном та НБУ.
«Дійсно, додатковий капітал банку необхідний. Необхідний для того, щоб дати банку можливість розвиватися. При цьому в період пандемії нам необхідно надати підтримку ряду наших клієнтів і ключовим секторам економіки. Без додаткового капіталу ми цього зробити не зможемо», — наголосив Мецгер.
Читайте також: Як зберегти заощадження у кризу — експерт Укрексімбанку
Він заявив, що докапіталізація — це питання цього року.
«Формально, менеджмент спочатку обговорить ситуацію, що склалася, і прогноз діяльності з Наглядовою радою, а потім попросить її звернутися по докапіталізацію до уряду. На весь цикл, припускаємо, нам буде потрібно час до кінця 2 кварталу», — пояснив голова правління банку.
Читайте також: НБУ допоможе економіці «стати на ноги». Банкам розширять програму кредитів рефінансування
Про інші плани банку
Крім цього, за словами Мецгера, у банку є багато напрацювань для покращення операційної ефективності.
Зокрема, як один із робочих сценаріїв розглядають викуп своїх облігацій з ринку, ставка за якими складає до 10% у доларах, та заміщення їх більш дешевими й довгостроковими ресурсами від МФО.
Підвищити дохідність депозиту можна завдяки бонусам від «Мінфіну»
Раніше повідомлялося
- Нацбанк встановив для банків вимоги щодо організації процесу управління проблемними активами, висока частка яких визначена одним із системних ризиків для фінстабільності України.
Читайте також: Кабмін надав держбанкам рекомендації щодо управління проблемними активами