Незаконне блокування картки на отримання заробітної платі

AlexiiDem 17 мая 2022, 20:57
Постійно та офіцiйно працюю у державному муніципальному підприємстві м. Одеса з 2010 р. Маю у Укргазбанку зарплатну картку з 2018 р. на яку мені з того часу нараховується заробітна плата (ніколи жодні сторонні кошти на картку не надходили).

З 2006 року я є резидентом України, постійно проживаю в Україні з 1999 р та маю безстрокову посвідку на постійне проживання в Україні з постійною регістрацією та всі передбачені законом чинні документі які були пред’явленні співробітникам банку під час оформлення картки у 2018 р. (зарплатний проєкт), при заміні картки у зв’язку з закінченням строку дії у жовтні 2021р, та під час звернення у відділення 16.05.2022р.

13.05.2022 р при спробі оплатити купівлю продуктів зазначеною карткою отримав відмову у застосунку з повідомленням «недостатньо коштів», при тому що залишок на карті значно перевищував необхідну до сплати суму. Вирішивши що сталася якась помилка звернувся спочатку на гарячу лінію, де замість роз’яснень отримав відповідь «звернутися у відділення банку».

Оскільки вже був кінець робочого тижня, дочекався понеділка 16.05.2022 р та особисто, з пред’явленням всіх належних чинних документів звернувся до відділення № 255/15 у м. Одеса за роз’ясненням та отримав відповідь що кошти на карті дійсно є, заробітна плата на карту поступає, та я неможну ЇЇ отримати бо карту було заблоковано банком.

На моє питання про причину отримав відповідь — потрібно провести перевірку та через 1−2 дня рахунок буде разблоковано. Але час сплинув, а блокування карти продовжується. Ніякої офіційної відповіді, жодного законодавчого обгрунтування про підстави блокування та строки розблокування картки від банку немає. А тим часом виживай як хочеш, бо для моєї сім'ї моя заробітна плата є єдиним джерелом існування.

До ситуації ще можна було б поставитись з розумінням у березні та лютому, але зараз, коли НБУ змінами до Постанови № 18 від 24.02.2022р були скасовані обмеження для рахунків з заробітною платою навіть для нерезидентів Украйни. Та офіційно опубліковані листи НАБУ з роз’ясненнями Стосовно питань щодо визначення резидентності (від 18.04.22 р, та 12.04.22 р., та Про виплату заробітної плати (від 11.03.22 р.) — блокування зарплатної картки мені як резиденту України має всі ознаки неправомірності і зловживання.

Звертаюся сюди оскільки звернення в банк були безрезультатні. Маю надію отримати офіційні пояснення від Укргазбанку стосовно ситуацій та відповідь відносно строків розблокування моєї заробітної плати.
Укргазбанк
19 мая 2022, 18:09
Добрий день, Олексію! 19.05.2022 під час Вашого візиту у відділення Вам було надано інформацію щодо затвердженої в Банку процедури по розблокуванню Вашого рахунку.

19 мая 2022, 18:30
Добрий день! Будь ласка надішліть мені у письмовому вигляді інформацію щодо затвердженої в Банку процедури по розблокуванню мого рахунку. Також за результатами розмови із працівниками відділення я не отримав зромілої відповіді стосовно причини блокування та строків розблокування рахунку з посиланням на законодавство, тому також хотів би отримати їх у письмовому вигляді.
19 мая 2022, 18:49
Також сподіваюсь отримати письмово інформацію стосовно того на підставі якого законодавчого акту затверджена Банком процедура по розблокуванню мого рахунку і яким чином вона може бути застосована до мене як до резидента України. Електронну поштову адресу для відповіді я надіслав у особистому повідомленні Укргазбанку на цьому сайти. З повагою.
Ukrgasbank
Ukrgasbank
25 мая 2022, 19:23
Добрий день! Відповідь Банку надіслана Вам на електронну адресу листом від 25.05.2022 № 124/9748/2022.
TamaraIvanivna
TamaraIvanivna
21 мая 2022, 15:44
Доброго дня! Аналогічна ситуація. З перших днів травня обмежена в доступі до заробітної плати, хоча є резидентом України. Три тижні намагаюсь вирішити ситуацію та на даний момент безрезультатно. Спочатку пробувала отримати відповідь через відділення, але зрозуміла, що це марно. 13.05 вже подала письмове офіційне звернення для отримання офіційної відповіді щодо позиції Укргазбанку в своїх діях. Поки чекаю. Нажаль, відповідь можуть надавати до 30 днів. А якщо в ній буде якась маячня, то , звісно, буду подавати повторні. А я поки майже місяць лишаюсь без доступу до заробітної плати, не можу сплатити комунальні послуги та забезпечити інші свої витрати. Сподіваюсь, Вам пощастить більше та скоріше зможете отримати відповідь, вирішити ситуацію.
21 мая 2022, 16:27
Дуже сумно це чути( Спасибі за відповідь і підтримку! У мене теж складається таке неприємне враження! Я кілька разів їздив до відділення і звертався по телефону, написав письмове звернення, сподіваючись отримати пряму та законодавчу обґрунтовану відповідь. Задані мною на сайті питання просто проігнорували, повідомивши про якусь невідому досі «затверджену в Банку процедуру розблокування мого рахунку». 9 днів вже минуло, а це єдиний результат!( На мої прохання відповіді на основі якого законодавчого акту таку процедуру було затверджено та застосовано щодо моєї заробітної плати — досі суцільна тиша и тут, и у приватні повідомлення, і на електронній пошті.

Справді, дивна якась «затверджена процедура». Мої питання ігнорують, а вам про неї за 17 днів постійних звернень до Укргазбанку так і не розповіли. Вперше таке зустрічаю! Укргазбанк фінансова установа, його діяльність чітко регламентована законодавством, всі внутрішні документи банку повинні розроблятися на його підставі, то в чому ж складність нас повідомити на підставі якого законодавчого акту розробили положення щодо проведення банком цієї «затвердженої процедури»?!
10 декабря 2022, 14:02
Маю таку ситуацію як написано в коментарях зверху, незаконне блокування моїх рахунків заробітних, і чомусь банк досих пір не надає ніякою інформації, Украгазбанк надайте будь ласка відповідь чому Ви шановні блокуєте рахунки не зважаючи що люди є резидентами України, звертався в відділення відповіді не надають, як жити і що робити. Надав офіційне звернення, де сказали чекати 25 днів, але знаючи Ваш банк ви знову напишете якусь маячню, в кращому випадку, тому що ви не надсилаєте ні листи на електронну адресу ні телефонуєте і також не попереджаєте. І Блокування відбулось згідно постанови 18, але яким чином я відношусь до цієї постанови ніхто відповідь не надає, Ви самий гірший банк, чекаю на вашу відповідь і розблокування моїх рахунків на протязі двох діб.
10 декабря 2022, 15:23
Заблокували рахунки, а відповідь ніхто не надає, хто блокує ,по якій причині, схиляються на постанову яка взагалі немає до мене ніякого відношення, відношення Банку просто жахливе,чекаю відповіді від Укргазбанку всі свої дані надав дуже давно,відповіді немає рахунки заблоковані.просто жахливішого Банку я не бачив.

Курс валют в Укргазбанке

Курс валют в Укргазбанке

Главная / Банки Украины 🏦 / Укргазбанк 💰 / Отзывы о Укргазбанке 📝 / Незаконне блокування картки на отримання заробітної платі