Ганебна ситуація із загиблим військовослужбовцем

iirinam 21 марта 2024, 12:26
Мій чоловік, був діючим військовослужбовцем ЗСУ з 2015 року. Мав статус УБД.
У Приватбанку отримував грошове забезпечення. Тобто, банку було ДОБРЕ ВІДОМО, що мій чоловік військовослужбовець і РЕГУЛЯРНО, всупереч законам, знімав проценти за користування ВСІМА кредитами, які чоловік мав в цьому банку. За нашими підрахунками, процентів, знятих банком незаконно, можна було перекрити тіло кредиту на картці Універсальна, ще й залишиться банку якась сума
З листопада 2021 року чоловік неодноразово подавав — заяву та пакет документів, до яких входили не тільки форма, А 5, але й копії військового квитка та послужного списку з 2006 року. Також ми направляли такий же самий пакет документів, листом із описом і рекомендованим повідомленням до НБУ із проханням втрутитися в цю ситуацію, але почалася війна.
Замість того, щоб зробити перерахунок у повному об'ємі, ПриватБанк обмежився лише останніми трьома місяцями, які передували заяві. Ба, більше — після того, як з боку чоловіка, було припинено продовжувати розбиратися із цим, оскільки він знаходився на захисті України, банк на власний розсуд, почав перераховувати кошти на кредитку, із ГЗ, яке надходило.
Довелося змінити банк і готовити позов, але, у вересні 2022 року чоловік загинув на війні.
Майже наприкінці 2023 року юрист Приватбанк подав до суду ПОЗОВ до мого загиблого чоловіка. Коли я про це дізналася, в березні, 2024 року, сповістила суд про загибель відповідача по справі, надіславши відповідні документи, також зазначивши, що банк незаконно знімав проценти.
Вишенькою на торті БУВ ТЕЛЕФОННИЙ ДЗВІНОК ДО МЕНЕ ВІД ЮРИСТА БАНКУ, Олексія Сергійовича, З ПРИВОДУ БОРГУ МОГО ЗАГИБЛОГО ЧОЛОВІКА. (Як будемо вирішувати?) Юридичних підстав для звернення до мене — юрист банку не мав! Я не є правонаступницею свого загиблого чоловіка.
Я дуже вибачаюсь, ПриватБанк, у ваших робітників, взагалі, є якесь поняття про:
1. Належне виконання своїх обов’язків та законів та приписів Верховного Суду України що до нарахування та списання процентів з діючих військовослужбовців;
2 Тактовність та людське горе.
Як можна було так поступати із людиною, яка стояла на захисті України з 2015 року, а потім ще і турбувати дружину, яка, пів року, як поховала чоловіка, загиблого на війні?
Взагалі, є розуміння, що йде війна і не варто турбувати сім'ї, які поховали рідних, у зв’язку із війною? Чи до ваших юристів треба висувати позови про моральні збитки?
Я зараз ДУЖЕ ПРОШУ, знайти усі заяви із копіями документів мого загиблого чоловіка, зробити перерахунок і ЗАКРИТИ ЦИМИ КОШТАМИ ТІЛО КРЕДИТУ І ЗАБРАТИ ВАШ ПОЗОВ. Тим більше, що подібну ситуацію вже розглядав Верховний Суд України, де ваш банк був стороною по справі, і програв, оскільки (як і в наший ситуації) вочевидь не хотів бачити подані копії військового квитка позичальника.
Я вважаю, що цією ситуацією ваш банк ганьбить себе і знижує свою репутацію ще більше.
Вирішуйте.
21 марта 2024, 14:13
Доброго дня. Ми дуже занепокоєні ситуацією, що склалася з вами в цей непростий час. Написали вам в приватні повідомлення, щоб уточнити деякі деталі та допомогти у вирішенні питання.
Минфин
Ответ администратора
17 апреля 2024, 16:38
Даний відгук став учасником редакційного огляду: https://minfin.com.ua/ua/deposits/articles/narodnyy-reyting-bankiv-berezen/

21 марта 2024, 12:46
Банк должен был принять во внимание , что клиент военнослужащий. Но есть ещё такой момент, что если наследники хотят получить наследство , то они обязаны и оплатить его долги . Так, что тут надо хорошо обдумать вопрос , проконсультироваться с юристом
21 марта 2024, 13:00
Я дякую за коментар, але я в курсі як все працює. Тим більше, що заяву на отримання спадщини мною подано не було. І справа тут не в правонаступництві, а в тому, що банк не тільки незаконно знімав проценти, попре наявності наданих копій документів, ігнорував заяви, але й дозволив собі, не маючи жодної юридичної підстави, турбувати сім'ю загиблого, зателефонувавши на особистий номер дружини із спробами морального тиску (вийшло в них не дуже, оскільки я обізнана людина). Я вважаю, що для банку державного рівня це неприпустимо. Тим більше, що сьогодні я опинилася в такий ситуації, а завтра може опинитися людина, яка не може дати собі ради, оскільки втрата рідної людини під час бойових дій і очікування тесту ДНК протягом року, дає дуже сильну психо — емоційну травму. Ще раз, дякую.
21 марта 2024, 13:27
Ирина, я думаю, что все кто прочитал ваш пост находятся на вашей стороне. Хочу выразить соболезнования, от души, по-честному. Потерять близкого это очень больно и я знаю о чем пишу.

Конкретно Приватбанк уже давно и системно ведет себя очень некрасиво по отношению к людям. Блочит счета на которые приходят выплаты за погибших людей, мол, нарушения финмона, разрывает отношения без возможности обьясниться и так далее, о чем все пользователи Минфина знают хорошо.

Я думаю, что возможно это так же и потому, что глава Приватбанка это гражданин Австрии, Герхард Бьеш, и господину Герхарду, так сказать, мало интересны проблемы каких-то украинцев.

К слову, мои адвокаты писали на его имя запросы в ноябре и январе по поводу закрытия счетов людям и взыскания кредитов по погибшим. Первый запрос проигнорировали, на второй ответили «читайте законодавство, там все написано».

Ирина, прошу вас не оставлять это просто так, нужно готовиться к судебному спору, и кстати, я вам скажу, что закон разрешает привлечь как свидетеля и господина Герхарда, чтоб он на процессе дал ответ на предмет внутренних политик Приватбанка и отношения к погибшим людям. Если вдруг ваши адвокаты захотят узнать детали правовой работы — напишите в личку, расскажу все что знаю, и что уже прошел. Давайте не оставлять это просто так
21 марта 2024, 13:34
Благодарю за поддержку. Написала в личку
Pumbovik
Pumbovik
21 марта 2024, 15:41
Просто жесть, соболезную. Примат издавна отличался этим. Напишете хотя бы жалобу в НБУ https://bank.gov.ua/ua/consumer-protection/citizens-appeals
Может проучат банковское хамье
21 марта 2024, 18:12
В НБУ мы писали ещё в 22 году. Жалобу приняли, но ответ мы не получили и тело кредита не изменилось. Увы. Сейчас сам Приват зашевелился. Слава Богу, специалист Вероника — вникает в документы, полученные ранее и изучает каждую букву в документах. Надеюсь, что , в этот раз, ПриватБанк исправит свой ляп.
21 марта 2024, 15:58
Так что хотел юрист от вас?
21 марта 2024, 16:11
Походу ваш отзыв и правда недорогой, Приватбанк оценил.

С поста ясно, что юрист Алексей Сергеевич, это коллектор от Привата, который хотел надавить на жену погибшего военного, чтобы она его задолженность гасила. Такие действия прямо запрещены Законом «Про потребительский кредит», п 6−2 переходных положений, но Приватбанку как бы плевать
21 марта 2024, 18:09
Благодарю за внимание к моему отзыву. Алексей Сергеевич нарушил не только закон про потребительский кредит, но и Пунктом 6−2 розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про споживче кредитування» врегульовано питання простроченої заборгованості на період дії воєнного стану в Україні. Так, на період дії воєнного стану та упродовж трьох місяців після його припинення або скасування банки, небанківські фінансові установи та колекторські компанії під час врегулювання простроченої заборгованості зобов’язані дотримуватися додаткових вимог щодо етичної поведінки, зокрема не взаємодіяти за власною ініціативою зі споживачем, що належить до захищеної категорії, та з його близькими особами. До категорії захищених осіб віднесено і сім'ї загиблих та без вісті зниклих військовочлужбовців Пока верстался номер, сотрудники банка, зашевелились. Как оказалось, есть среди них адекватные, вникающие в каждую букву в документах, поданных банку. Чего раньше, не замечалось. Работа была на уровне приняли и как-то отписались :) Не знаю, чем все закончится, но пока что банк работает над ситуацией.
21 марта 2024, 18:25
..работает над ситуацией… это как-то звучит «смешно», опускаем моральную сторону вопроса и смотрим на ДЕШЕВОЕ желание ряда сотрудников позаботится о своем будущем… а по факту избежать в будущем обычной расправы со стороны граждан.
Вот и вся «работа». Только публичность и наказание в рамках Закона может быть в данном случае … работа над ситуацией.
С уважением!
21 марта 2024, 18:16
Про телефонного террориста понял, но как он это своё требование оправдал? Каким-то пунктом договора?
21 марта 2024, 18:24
Нет. Все было очень прозаично. Я ж написала в суд заявление о гибели ответчика :) Скорее всего, он решил себе, что я наследница, коей я не являюсь.
21 марта 2024, 18:22
Ну как-то он должен был аргументировать «муж нам должен был денег, теперь это ваш долг», не так же?
21 марта 2024, 16:46
Але ж борги віддавати потрібно, банк і працює заробляючи відсотки з коштів які в одних бере, а іншим віддає та сплачуючи з отриманих відсотків податок. Тим паче якщо борг від 2014 року його можна було закрито до 2022 року,
21 марта 2024, 17:40
Але ж борги віддавати потрібно, «

Не подскажите — а в каком законе родственники умершего обязаны платить за него долги , если они не претендуют на наследство умершего?
21 марта 2024, 18:19
Не обращайте внимания на диванных экспертов, которым нужно сходить на службу в армию на тройку — пятерку лет, из которых от 3 до 6 месяцев в год вставать в пол пятого утра, приезжать домой в 8 вечера и валиться от усталости, а следующие от 6 до 9 месяцев в год, побывать в зоне боевых действий, с отрывом от семьи и без отпуска…(И это до февраля 22 года. А про сейчас я вообще молчу) На диване, где тепло и уютно, без отрыва от дома и семьи так легко говорить о сроках и о выплате уже выплаченного процентами кредита :) Благодарю, что Вы со мной
21 марта 2024, 18:48
Так мова не йде про сплату боргів родичами після смерті а про те що людина 6 років не вирішувала свої фінансові проблеми, а зараз крайній банк виходить. Цікаво банк також примушував користуватись кредитним лімітом ?
21 марта 2024, 18:53
Зарабатываешь у банка «+»? Что «оплату частями» не открывают? Понимаю. продолжай. может и денжат подкинут…

27 грудня 2022, 10:11
Дякуємо за позитивний відгук про наш банк! Упевнені, що подальша співпраця з нашим банком буде також мати лише позитивний досвід.

ну -ну!
21 марта 2024, 19:49
Так відповіді чіткої так і немає на питання, не бачив ще жодної людини яку б тягнули в банк і примушували оформити кредит)
21 марта 2024, 19:26
А от хтось там був і все бачив. Ходив на службу, вкладав свої сили в службу і 3 — 6 місяців на рік встаючи о пів п’ятій ранку та приїжджаючи додому о 8 вечера,падаючи від втоми, а наступні 6 — 9 місяців, знаходячись далеко від дому, на 0…і це до повномасштабного вторгнення… Добре бути диванним експертом і розмірковувати над ситуацією, знаходячись далеко від її розуміння… І, якщо б це був поодинокий випадок, суди б не розглядали справи на користь військовослужбовців. І, на останнє, користуватись кредитом чи ні, то це справа не диванного експертла :) А мені цікаво, чому сидимо вдома, і цікавимося життям інших людей, замість того, щоб зробити щось корисне. Наприклад, сходити до ТЦК і спробувати, що воно таке — та військова служба? Ні? Не чули? :) Всього найкращого.
21 марта 2024, 19:47
Повідомлення висвітлено на загал, кожен може його прокоментувати.
А щодо користування кредитом то потрібно розуміти що кошти рано чи пізно потрібно повернути.
21 марта 2024, 19:51
Ещё раз. Обязательства и имущество переходит в случае принятия наследства, а тут его не было
21 марта 2024, 21:07
Коли людина пише: всього найкращого, це означає, що вона не бажає продовжувати бесіду із людиною, яка вочевидь не те що далека від ситуації і веде себе як: я там був і все бачив, а взагалі - не розуміє що є закон і є певні обставини, які зараз ідуть на користь військовослужбовців. Тим більше, що кошти були повернені незаконно знятими процентами за користуванням кркдитом. І завдання банку їх перерахувати за весь період, а не обмежуватися тільки трьома місяцями…я так розумію, що в мене розмова із глухим. А тому — ще раз — всього найкращого.
21 марта 2024, 17:18
Приношу автору комментария соболезнования!
По факту, комментировать эту ситуацию и опускаться для оценок действий этого «рехформираванага» бандой порошенко банка просто унизительно!
Это можно прочитать и сделать вывод о низости всех!!! сотрудников (причастных к ситуации) этой конторы!
Все! Это дно!
p/s
.что то не видно проплаченных «пасипак — комментаторов»…
21 марта 2024, 18:13
Благодарю ❤️. Ждём, что покажет расследование и исправление ошибок, связанных с работой персонала.
21 марта 2024, 18:31
…персонала…
Есть такой ресурс «LinkedIn» (международное пристанище всех «топов») на котором подобные деятели размещают свои анкеты с желанием найти работу.
Все!!! «топ» менеджеры этой конторы были наняты (скорее всего) через этот ресурс.
Только вот востребованность этих« специалистов» (согласно условий этого ресурса) «-3», что говорит, что даже в частные конторы с «мутным» движняком их не брали! Вот и «трудоустроились» эти граждане на сумасшедшие зарплаты в этот «рехфармираваный» гармыдар!

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Ганебна ситуація із загиблим військовослужбовцем