Отказ в подчинении постановлению НБУ о обмене рублей в национальную валюту

alxstill 4 марта 2024, 11:01
5 лютого 2024 р. вийшла постанова від НБУ про внесення змін до Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 р. № 18. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування, тобто вже давно набула чинності.

Постанова https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_0502202417/

Я вже багато разів звертався з проханнями розблокувати картку та обміняти рублі на національну валюту України, але щоразу мене розвертали стандартним шаблоном, що скоро буде. Але скоро це коли, місяць, два, три чи може банк зовсім відмовляється підкорятися постановами НБУ?

Як я можу обміняти рублі у національну валюту України, гривні? або як я можу створити заявку на обмін?
4 марта 2024, 15:30
Вітаємо.
Відповідно до пункту 3³ постанови Правління Національного банку України від 25.02.2022 No 23 «Про деякі питання діяльності банків України та банківських груп» банк має забезпечити зберігання коштів в іноземній валюті в сумі, не меншій за суму коштів, заблокованих у зв’язку із застосуванням спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції» (далі – Закон про санкції), у повному обсязі на кореспондентському рахунку банку, відкритому в іншому банку у відповідній іноземній валюті, з дня, наступного за днем видання відповідного указу Президента України про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо застосування санкцій, до дня закінчення строку дії санкцій/скасування санкцій/стягнення таких коштів у дохід держави.
Вбачається, що вищевказана норма передбачає необхідність здійснення банками всіх необхідних дій, направлених на зберігання коштів в тій іноземній валюті, в якій заблоковано кошти клієнта у зв’язку із застосуванням спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до вимог Закону про санкції.
Крім того, варто звернути увагу на вимоги підпункту 1 пункту 17 постанови Правління Національного банку України від 24.02.2022 No18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стануˮ зі змінами, якими запроваджено заборону уповноваженим установам здійснювати будь-які валютні операції з використанням російських рублів та білоруських рублів.
Закриття Банком єдиного кореспондентського рахунку в російських рублях також унеможливить дотримання вимог пункту 3³ Постанови No 23 в разі необхідності блокування коштів клієнтів Банку в російських рублях у зв’язку із застосуванням спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до вимог Закону про санкції.

4 марта 2024, 11:22
Актуальная ссылка:

Забудьте про рубли раз и навсегда…
Malena Mal
Malena Mal
4 марта 2024, 12:55
Я б на місці працівників викликала поліцію. І писала заяву в прокуратуру. Таких ублюдків з рублями треба ставити на місце.
Arrow186
Arrow186
4 марта 2024, 18:35
Чемодан вокзал Москва!!!

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Отказ в подчинении постановлению НБУ о обмене рублей в национальную валюту