Арешт цільових рахунків

Юрій Коба 3 июня 2023, 13:34
Хочу поділитись однією не приємною історією з приват банком, перед війною не законно наложили арешт на картку для виплат соціальної допомоги, а також на заробітну картку, що в свою чергу заблокували до всіх коштів, не зважаючи на те що в виконавчому про арешт вказано накласти арешт на рахунки дозволенні законном, цільові виплати є спеціальним рахунком згідно закону 10 пункту 2, а також законом 46 про виконавче впровадження, банк все одно наклав арешт, аргументуючи, що це не є спеціальним рахунком, а просто рахунок для виплат, а те, що вони ставят призначення для виплат, соціальних виплат, заробітної плати, для виплат аліментів, то це ні чого не значить, виходить, що в приват банкові нема інших рахунків.
Після початку війни ввели закон про зняття арештів рахунків, що в свою чергу виконавча відправила виконавче впровадження стягувачу про повернення без виконання, цим виконавче провадження стає завершеним, алле не видалений с реєстру боржників, в цьому році виходить новий закон, що знову оновлює арешти і так як статут виконавчого провадження завершений, але не видалений з реєстру, то приват банк знову накладає арешт на ті ж самі рахунки по яких є цільові виплати, цим знову порушуючи закони про цільові рахунки, новий закон також передбачає, що можна визначити один з заблокованих рахунків для отримання двух мінімальних заробітних виплат на місяць, для цього треба сходити в виконавчу і написати заяву про визначення такого рахунку, що було і зроблено, написавши заяву, виконавча видала виконавчу постанову і відправила два листа до приват банку, одне електронне, друге заказним через укрпошту, після цього пройшло дві неділі, але банк так і не розблокував цей рахунок, позвонивши на гарячу лінію задавши питання в чому справа, оператор відповіла, що розпорядження з виконавчої не булу, чи вони не відправляли листа, добре, сходивши до виконавчої, вияснилось, що воно відправили, навіть переглянули електронний лист який стоїть в статусі доставлено, але не переглянуто, виконавча дала на руки постанову з підписом, печаткою і зареєстрованим номером, позвонивши знову до банку і задавши питання в чому тоді справа, вони або зачекайте і слухавку кладуть, а бо знову починають туж саму пісню, що немає листа від виконавчої, ні електронного ні заказного листа, не можу збагнути, як так може бути, виконавча відправила, а банк через дві неділі не отримала, рахунки так і залишилися заблокованими, враховуючи, що я хворію на цукровий діабет, що інсулін який мені видають не повністю безкоштовний, то я тепер не маю змоги взяти його, так як бан заблокував мої рахунки, соціальну та заробітну, залишив мене повністю без грошей, так що люди робіть виводи стосовно цього банку, не дай боже щось станется та заблокують ваші рахунки не дивлячись на те що цільові рахунки не можуть блокувати, то приватбанку байдуже, що порушуюсь закон, та щей займаються брехнею, стосовно що їм листи не надійшли, коли виконавча показує що вони відправили листи ще дві неділі тому, також електронний, довіри до такого банка немає, також всім раджу якщо ви опинилися в подібному становищу, надсилати скаргу на приватбанк до НБУ, я рахую, що це дуже допоможе їм не займатися брехнею і переглянути, що таке цілові виплати, і чи можна на них накладати арешт.
3 июня 2023, 19:33
Вітаємо. Звернулись до вас у особисті повідомлення для того, щоб уточнити деталі ситуації.

3 июня 2023, 14:55
Купа тексту якого немає жодного сексу читати якщо людина говорить що банк порушив закон. Ви спершу вивчіть його, а потім вже щось пишіть бо лише позору набралися йолопе
3 июня 2023, 20:49
Для йолопів.

Відповідно до ч.1 ст. 2, ч.2 ст. 10 Конвенції про захист заробітної плати — заробітна плата повинна охоронятися від арештів і передачі в такій мірі, в якій це вважається потрібним для утримання працівника і його сім`ї. Також слід зазначити, що відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод заробітна плата в розумінні поняття «власності» є майном, на захист якого в тому числі стає такий документ.

Стаття 48 Закону України «Про виконавче провадження» встановлює перелік рахунків, на кошти на яких накладати арешт заборонено, зазначаючи, що законом можуть бути визначені й інші кошти на рахунках боржника, звернення стягнення або накладення арешту на які заборонено. При цьому, саме банк, який виконує відповідну постанову виконавця про арешт коштів боржника повинен визначити статус коштів і рахунка, на якому вони знаходяться, та в разі їх знаходження на рахунку, на кошти на якому заборонено накладення арешту, банк зобов`язаний повідомити виконавця про цільове призначення коштів на рахунку та повернути його постанову без виконання, що є підставою для зняття виконавцем арешту із цих коштів згідно із ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження».
3 июня 2023, 20:51
Відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження», стягнення на заробітну плату боржника звертається у разі відсутності в нього коштів на рахунках, відсутності чи недостатності майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів. Про звернення стягнення на заробітну плату боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі-підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату.
3 июня 2023, 16:43
Текст отзыва перегружен. Сляпан в одну кучу. Никакой возможности читать и вникнуть в этот многотомник нет.

Краткий перевод его саги.

Клиент набрался долгов. Отдавать не стал. Банк заблокировал счета. Все вокруг неправы, особенно банк, а клиент должник -святой. У него миллион уважительных причин не отдавать долги. Надо простить ему все долги, разблокировать счета и еще и сверху денег дать
3 июня 2023, 20:26
По перше читати треба уважно, написано так багато, щоб менше питань було, а чому так, якщо читаєте не уважно ваші проблеми, на початку я написав, що був арешт рахунків цільових виплат, що уже по собі не законно, також якщо не читали, то повторюсь, провадження завершене і повернуто стягувачу без виконання, то я не пойму про які ви борги кажите не розумію, також в моїй сагі як ви кажете, ні де не було вказано, що розблокуйте все да ще грошей відсипте.
3 июня 2023, 21:49
«По перше читати треба уважно, написано так багато, щоб менше питань було,»

Во первых- того словесного мусора, что вы нагородили, легко можно было в 2 раза меньше сделать, причем без потери смысловой канвы
Во вторых — когда пишите такую простынь, вспоминайте про такое понятие как «абзац», тогда текст удобоваримей получается

Хотите, что бы вас поняли — так понятно излагайте
3 июня 2023, 18:54
Https://sud.ua/uk/news/sudebnaya-praktika/249187-vp-vs-vislovilasya-schodo-obmezhennya-zvernennya-styagnennya-na-koshti-zarobitnoyi-plati-yaki-perebuvayut-na-rakhunku-borzhnika

ВП ВС висловилася щодо обмеження звернення стягнення на кошти заробітної плати, які перебувають на рахунку боржника

…обмеження звернення стягнення на кошти заробітної плати, які перебувають на рахунку боржника, стосуються категорії «кошти на інших рахунках боржника, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом» (абз. 2 ч. 2 ст. 48 зазначеного Закону).

Стосовно соц.виплат законодавча позиція аналогічна. Проконсультуйтесь з юристами.

2 коменти вище явно від вартових чирлідерів на підтримку банку (подивіться їх коментарі на порталі). Судячи зі стилю — не відповідати по суті питання (та як Lolik1837 перебрехав повністю суть відгуку) схоже на працівників чат-підтримки банку.
3 июня 2023, 21:01
Дякую за пораду, як раз з юристом і спілкувався на цю тему, з ним же і до виконавчої ходили, питання з виконовчой вирішили, але от банк, чомусь каже, що від виконавчої не отримав постанови, хочу постанова від виконавчої також є в мене на руках, про зняття арешту, є також в додатку дія, а от приватбанк чомусь не бачить ні електронного листа ні від укрпошти, пройшло дві неділі, виконавець відправив дві неділі назад два листа, електронний і заказний укрпоштой.
3 июня 2023, 21:29
Я брала у виконавця трек номер листа, відстежила його на сайті Укрпошти, побачила, що лист банком отримано, і надсилала фото конверту у банк — аж тоді вони його «побачили».
3 июня 2023, 21:43
Як чудово що ви знайшли купу тексту але не розумієте його) У весь цей текст маячня знаєте чому? Бо усі банки відкривають НЕ спец рахунки, а технічні для того щоб ми всі могли вільно користуватися картками. А отже коли виконавча накладає арешт пишучи цю загальну відписку окрім рахунків які заборонено законом, це нічого взагалі не грає ролі. Таким чином, якщо говорити про порядок дій — виконавець спочатку повинен зробити запит в банк на Уточнення рахунків ваших і лише потім чітко прописати в листі не блокувати рахунок і його реквізити.
zig4free
zig4free
4 июня 2023, 8:03
Таки банки брешут, что они открывают карту для социальных выплат, зарплаты, пенсий?

Т. е. нужно еще в банк подавать в суд за введение в заблуждение?
5 июня 2023, 5:59
Такі вимоги до банків саме від НБУ — що рахунки в нас, В України саме технологічні. Нікому не потрібні 150 карток в кишені, гаманці і це логічно. Тож якщо ти вважаєш себе обманутим то звісно подай в суд та успішно програй його)
4 июня 2023, 17:42
Те, що Ви називаєте «купа тексту» і «маячня» — це висновки і постанова Великої Палати Верховного Суду.

І в ній для таких банківських «фахівців», як Ви, окремо роз’яснено, що:
банківські доводи про спец чи не спец рахунки — маячня,
«…оскільки арешт може накладатися на кошти, а не на рахунок (згідно абз. 1 ч. 2 ст. 48 цього Закону)».
Тому Ви брешете, що виконавча пише в постанові «окрім РАХУНКІВ які заборонено законом». Виконавча пише — окрім КОШТІВ на рахунках. І тому постанова називається не «про арешт рахунків», а «про арешт коштів на рахунках».
Але очевидно з коментарів в Вашому профілі, що Ви — один із банківських коментаторів на чергуванні.
5 июня 2023, 18:55
Вибачаюсь, ви прави, оговорився, не рахунки, а кошти на рахунках, але це не означає, що я брехнею займаюсь.
6 июня 2023, 19:04
Юрій Коба, я в попередньому коментарі відповідала Jokets на його комент про маячню, купу тексту і рахунки. Тож про брехню — це я не про Вас писала. Вибачте за непорозуміння.
5 июня 2023, 18:17
Я не вважаю, що це маячня, також хочу зауважити, що не всі банки відкривають поточні рахунки для цільових надходжень, чому банк не попереджує заздалегідь, що це не спец. рахунок, а поточний, в інших банках коли відкривав рахунки для зарплатної плати, пенсії та для соціальних виплат, то чомусь вони спеціальні, в приваті по виписки теж вказана картка для отримання зарплати, соціальних виплат, пенсій, але коли настає така не приємність, то тільки тоді виявляється, що це поточний рахунок, а не спеціальний рахунок, мотивуючі, що на такі рахунки можливо зараховувати різні кошти, но, хочу зауважити, в інших банках, також можуть зараховувати інші надходження, але він залишається спеціальним, якщо він відкритий для цільових надходжень і коли виконавча надсилає впровадження то банк повертає назад з написом, що це рахунок для цільових виплат.
6 июня 2023, 19:28
Так, саме тому я вище дала посилання на постанову і висновки Великої Палати Верховного Суду.
В ній однозначно роз’яснено, що не важливо, який рахунок — спец чи не спец. А арешт зарплатних коштів банком протиправний — на будь-якому рахунку. І що зарплатні кошти на рахунках — це кошти, накладення арешту на які заборонено законом.
І в постановах виконавців про арешт коштів на рахунках завжди зазначається — окрім КОШТІВ, накладення арешту на які заборонено законом.
Тож банки, коли накладають арешт на зарплатні кошти, порушують закон.
7 июня 2023, 18:53
Як же важко були і**оти, не банк порушує закон, а виконавець який накладає арешт на такі карти. Якщо не згодні тож будь ласка давайте подавайте в суд на приват що він наклав обмеження згідно постанови) звідки ви такі беретесь