Крадіжка коштів з кредитної карти

marchuhcok 20 апреля 2023, 15:52
3.03.2023 з моєї кредитної карти Приватбанку біля 5 години ранку було здійснено двi оплати в антикварний магазин в США на загальну суму 37453тис. гривень, та один платiж на 14360 в невiдомий менi американський готель. При цьому на карті ліміт на оплати в інтернеті був «1000 грн» і я не отримував жодного повідомлення про підтвердження операцій від банку та не підтверджував їх. Протягом години я заблокував карту в додатку «Приват 24» та повідомив на гарячу лінію за номером 3700 про незаконне списання коштів.

Вранці того ж дня я написав заяву в полiцiю, та звернувся у відділення банку з письмовим проханням провести рослідування про те де та на, що були витрачені кошти. Також попросив на час рослідування припинити нарахування відсотків на кредитну лінію та відновити рахунок кредитної карти до стану у якому він був до виконання вище вказаних операцій шляхом негайного повернення коштів, згідно 8 Розділу 6 Постанови Правління НБУ № 705, емітент у разі здійснення помилкового або неналежного переказу, якщо користувач невідкладно повідомив про платіжні операції, що ним не виконувалися, після виявлення помилки негайно відновлює залишок коштів на рахунку до того стану, у якому він перебував перед виконанням цієї операції.

На мій запит банк дав відповідь, що при здійсненні оплат вірно були введені номер картки, термін її дії та код CVV2, тому він не може здійснити повернення переказаних коштів та призупинити нарахування відсотків за кредитом.
Виникає питання, як такі суми можуть списуватись з рахунку клиєнта без будь якого підтвердження та навіщо встановлювати ліміти в додатку «Приват24» на оплати в інтернеті, якщо ця система безпеки зовсім не працює.
Також 08.03.2022 я з’ясував, що в нашому місті мешкає людина, у якої також були перераховані кошти з кредитної карти тому ж отримувачу, що й у мене в той же день без його підтвердження.

На данний момент банк повернув менi платiж на сумму 37453тис. гривень. А другий платiж на 14360 вимагае щоб повернув я, ссилаючись на договiр, де сказано, що я несу вiдповiдальнiсть за всi платежi.

Згiдно підпункту 12, пункту 8, розділу 2 Постанови Правління НБУ № 705 (який регулює банківську діяльність), умови договору не мають містити вимогу про безумовну відповідальність користувача електронного платіжного засобу за неналежний переказ, за винятком, якщо доведено, що дії чи бездіяльність користувача призвели до втрати електронного платіжного засобу користувача, розголошення ПІНу або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжну операцію.

Також, згідно ст. 1073 ЦК України, у разі несвоєчасного зарахування на рахунок грошових коштів, що надійшли клієнтові, їх безпідставного списання банком з рахунка клієнта або порушення банком розпорядження клієнтом про перерахування грошових коштів з його рахунка банк повинен негайно після виявлення порушення зарахувати відповідну суму на рахунок клієнта або належного отримувача, платити проценти та відшкодувати завдані збитки, якщо інше не встановлено законом.

Картки які видає Приват банк клієнтам на своїх відділеннях лежать стопкою одна на одній і скріплені резинкою, або у невеличких конвертах без пломбування, а реквізити, які нанесенні на картці для її ідентифікації не мають ніякого маскування.
Кожний клієнт ПриватБанку знає, і може підтвердити цю інформацію. Співробітник відділення банку має вільній доступ до цих даних на картах, що дозволяє йому використати цю інформацію для крадіжки коштів з карток. Розділ 6, пункт 2. Емітент зобов’язаний надавати ПІН або іншу інформацію, яка дає змогу здійснювати платіжні операції з використанням електронного платіжного засобу, ЛИШЕ держателю електронного платіжного засобу. А згідно Умов договору 4.3.6.4 — банк зобов’язаний забезпечити конфіденційність і нерозголошення інформації про операції, Електронні платіжні засоби Платників і їх персональні дані. Банк уже вдруге порушує закони України.

Допоможiть будь-ласка повернути мої кошти
20 апреля 2023, 17:08
Вітаємо. Банк зможе переглянути рішення, стосовно нарахованих відсотків по результату розгляду заявки на повернення коштів. Також зазначимо, що за вашим питанням вже було сформовано заявку, за якою відповідальні спеціалісти виконали перевірку, за результатами котрої з вами було проведено зворотній зв'язок.

Jokets
Jokets
20 апреля 2023, 16:01
Куча тексту який не має жодного сенсу) карта ваша то ви за неї і відповідаєте) всі свої незгоди ви оскаржуйте лише в суді, поки не має рішення суду — кредит ваш то вам і платити
20 апреля 2023, 16:26
Цей текс має сенс, нехай люди знають якi проблеми в них можуть виникнути
22 апреля 2023, 23:39
Jokets Завтра тебе скажут что ты должен 5 млн. гривен, и будут начислять проценты, а через 2 месяца просрочки по кредиту конфискуют имущество и арестуют счета и судись судись до второго пришествия Христа. Вот не понимаю зачем такие как ты пишут дичь и мешают клиентам обворованных банком? Смысл один ты на зарплате Примата
Lyubomar Ko
Lyubomar Ko
23 апреля 2023, 17:54
А нічого, що в нього був встановлений ліміт на платежі в інтернеті? Ви на зарплаті в ПриватБанку?
OsadchukAndriy
OsadchukAndriy
20 апреля 2023, 16:25
Дякую за детальний відгук. Саме шукав закони та постанови НБУ до яких можна відсилатись у комунікації з банком.
У мене подібна ситуація, у порредньому відгуку описав
zig4free
zig4free
21 апреля 2023, 10:42
Если транзакция небыла подтверждена 3DS то ответсвенность за незаконную транзакцию несет торговая точка. Банк должен инициировать чаржбек!
22 апреля 2023, 23:32
Был клиентом банка 23 года, но ситуация с кражей средств клиентов пошла неуправляемым процессом, я не готов доверять свои кровные средства на картах и счетах банку который способствует воровству денег с карт и счетов. То что сами сотрудники торгуют данными из банка Службы Безопасности Примата не беспокоит зря плата платится поэтому нечего переживать, ведь не у тебя украли деньги. Поэтому чтобы не моргать глазами в очередное утро зайдя в приват 24 и обнаружив что там минус 150 тыс. гривен которые сняли в грязном гетто Мидлтаун (Коннектикут) я принял решение. Закрыть все карты и счета! Аминь Примат мне будет не хватать тебя, но это уже другая история!
24 апреля 2023, 17:34
Держи нас в курсе ситуации по твоей проблеме это очень важно!
25 апреля 2023, 9:05
Вчера банк позвонил и сказал, что может рассмотреть отмену начисления процентов по карте, но только том в том случае если деньги вернутся. Сроки по возврату 120 дней, осталось 60. Ели деньги вернуть им не удастся, тогда я должен буду заплатить проценты. Бред полнейший
Вячеслав Ол
Вячеслав Ол
24 апреля 2023, 19:11
В ощяд , моно, и а-банке, укргазбанке есть настройки для запрета таких платежей, и только приват развёл кобло мошеников
24 апреля 2023, 19:30
Если есть финансовый номер клиента и доступ к его аккаунту в приват — 24 можно снять все запреты и ограничения и даже поднять кредитный лимит на 500 тыс. гривен Нет ничего невозможного в этом бренном мире.
25 апреля 2023, 9:09
Как оказалось банк просто дно, я никогда не верил историям людей, пока сам с этим не столкнулся. Как можно сделать опцию лимита на оплату с карты, но пото заявить, что она не работает если данные карты ввести. Так зачем тогда эта услуга?

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Крадіжка коштів з кредитної карти