Банк відмовляється відключити овердрафт

IAmWatchingYou 3 декабря 2022, 18:25
Сьогодні прокинулась від повідомлення що банк списав проценти за несанцкціонований овердрафт. Зі мною це вперше. Я почитала що банк зобов’язаний відключати овердрафт за вимогою клієнта. В саппорті сказали що ця опція відсутня. Я попросила тоді встановити ліміт = 0 (щоб картки більше не заходили в мінус), банк сказав що ліміту немає. Тобто виходить, якщо минулого місяця моя картка зайшла в мінус, а ліміту немає, то моя картка може заходити в мінус на будь-яку суму? Тож виходить жоден клієнт банку не застрахований від того, що з його дебетової картки можуть списатися кошти в мінус. Я читала треба йти у відділення писати заяву на відмову від овердрафту. Наразі планую залучити юристів. Неінформавання клієнтів про овердрафт, його підключення «під шумок», а потім відмова відключити його — це незаконно.
4 декабря 2022, 10:30
Віітаємо.
На картці може утворитися мінусовий баланс, якщо раніше здійснювалась оплата на певному сайті та на момент авторизації коштів було достатньо для оплати, але сайт відразу не підтвердив списання зарезервованої суми, тому сума була в доступному балансі і могла бути використана повторно клієнтом. В такій ситуації овердрафт є вимушеною мірою та необхідним механізмом, що дозволяє коректно працювати картковому рахунку та обслуговувати його згідно вимог платіжної системи.
Інформація по овердрафту зазначена в умовах і правилах надання банківських послуг: https://privatbank.ua/terms

SergeyNina
SergeyNina
3 декабря 2022, 19:53
Банк не может отключить несанкционированный овердрафт так как это невозможно физически. Так устроены расчёты в интернете. Если вы рассчитываетесь в зарубежных интернет магазинах деньги сначала «резервируются» потом как идёт от магазина подтверждение списываются. Это может быть через три дня, пять дней, пару недель с момента оплаты. Из-за того что курсы валют меняются вы можете выходить в минус даже по дебетовой карте. С этим ничего нельзя сделать благодаря решениям нашего нбу запрещающего пополнять долларовые и евровые карты карты гривней как было до войны и рассчитываться по нормальному на том же алиэкспресс.
Jokets
Jokets
3 декабря 2022, 20:03
Ещё один автор фантазёр. Нигде, никакой банк не отключает овердрафт, более того об её наличие везде пишется в правилах банка, по этому можете хоть 3ды ныть, но только себя дураком выставляете
OkeyDoki
OkeyDoki
4 декабря 2022, 18:44
Договор ДКБО прочитай для начала.

Прежде чем задействовать юристов…

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Банк відмовляється відключити овердрафт