NDeliieva 20 мая 2022, 10:53
Отделение по адресу: Киев, ул. Вышгородская, 45
8 травня 2022 року з моєї картки ПриватБанку без моєї волі шахраями було списано 62697,31 гривні. При цьому більша частина цих коштів (48 411,52 грн.) — це кредитні кошти.
Кошти було списано за якісь рекламні послуги Google*ADS в доларах США. Намагались списати кошти різними сумами, була купа предавторизацій, підбирали суми для списання (1000, 500, 300, 200 доларів США), потім відмови — коли коштів було недостатньо, але Приват24 жодного разу не надіслав запиту щодо надання згоди на списання коштів.
І все це за досить короткий термін. Коли це відбувалося, я була за кордоном, і в мене не досить добре працював інтернет. Списання платежів почалось до 6−00 ранку за місцевим часом.
Будь-яких послуг, за які списані гроші, я не замовляла.
Банківська картка у мене і її дані нікому не надавала.
Як тільки я побачила, що з моєї картки вкрали гроші, я звернулась до ПриватБанку з заявою про несанкціоноване списання коштів, також подала заяву до кіберполіції.
На даний момент картка заблокована банком.
Також я звернулась до ПриватБанку з заявою про зупинення нарахування відсотків за кредитом.

В результаті звернення я отримала наступну відповідь:
(1) Проведення оплати в інтернеті можливе лише в разі, якщо дані картки, що відомі лише її власнику, були введені для здійснення оплати або прив’язки картки на сторонньому сайті.
Тобто, фактично саме мене звинуватили в списанні коштів з картки. Але дані картки відомі не лише мені, а і співробітникам банку (!!!).
Також повідомили, що в банку працює комплекс технічних та програмних засобів, котрі спрямовані на захист ваших даних та грошей (смішно, правда?).

(2) Кошти було списано шляхом прив’язки картки вказаного вище сайту (введено номер картки, термін дії та CVV код), і що при підключенні регулярного платежу на сторонньому ресурсі списання відбувається автоматично без додаткового підтвердження.
Проте СМС-повідомлення від банку на мій номер телефону про підключення мене до послуги «Регулярні платежі» я також не отримувала, тому не мала можливості повідомити банк про неправомірне підключення до послуги «Регулярні платежі».
Якщо був підключений регулярний платіж, чому банк не повідомив мене про це?

(3) Банком перевірено викладені у листі факти та встановлено, що з моєї картки йдуть оплати на користь GOOGLE. Це означає, що Вами підключено свою карту до аккаунту GOOGLE (введено номер картки, термін дії та CVV код). В такому випадку платежі на користь даного одержувача можуть відбуватися за запитом GOOGLE безпідтвердження смс-паролем.
Але я не замовляла жодних платежів на оплату послуг Google*ADS!!!

(4) Суми списуються у межах платіжного ліміта рахунка.
Але я вже кілька днів намагаюсь отримати відповідь від ПриватБанку, який саме ліміт на оплату в інтернеті було встановлено за карткою (зараз я сама не можу цього побачити, тому що картку заблоковано), але банк відмовляється надати мені таку інформацію. Пишуть, що по заблокованій картці неможливо дізнатися інтернет-ліміт.

(5) якщо Клієнт дає згоду на проведення операцій з Картками або нанесеними на них даними поза полем його зору, він несе повну відповідальність за їх можливе шахрайське використання надалі.
Але я не надавала жодної згоди на проведення операцій з карткою поза полем мого зору!
(6) Банк не буде зупиняти нарахування відсотків за користування кредитними коштами.
Тобто, я ще і повинна сплачувати відсотки за крдитом!

Я категорично не згодна з позицією ПриватБанку, тому що:
— я нікому не надавала інформації стосовно даних, нанесених ка картці поза полем мого зору;
— я не підключала свою картку до аккаунту Google для замовлення послуг, за які було списано кошти;
— саме банк повинен забезпечити збереження коштів на моєму рахунку і дані моєї картки були відомі не тільки мені, а і співробітникам ПриватБанку.
Враховуючи наведене, я не повинна нести відповідальність за шахрайське використання моїх коштів і ще й сплачувати відсотки за користування кредитними коштами, якими я не користувалася.

Прочитала попередні відгуки і бачу, що моя ситуація — не рідкість у ПриватБанку. Інші клієнти також стикалися з такими шахрайськими діями.
І відповідь ПриватБанку завжди одна й та ж сама: Проведення оплати в інтернеті можливе лише в разі, якщо дані картки, що відомі лише її власнику, були введені для здійснення оплати або прив’язки картки на сторонньому сайті.
Тобто, саме клієнтів звинувачують у шахрайському списанні коштів з їх рахунків.

У мене виникають цілком розумні питання:
Чи здатний ПриватБанк забезпечити збереження коштів на рахунках клієнтів?
Чи не приймають участь у таких шахрайських діях саме співробітники банку, яким також відома інформація по картках?
Також хотіла б сказати, що якщо мої вимоги не будуть задоволені, я буду змушена звернутися зі скаргою до Національного банку України.
20 мая 2022, 12:34
Для проведення оплати в інтернеті необхідно ввести дані картки (її номер, строк дії та CVV код), які відомі власнику картки та яких не має співробітник банку. Окрім того, оплату необхідно підтвердити за допомогою одноразового коду 3-D Secure який відправляється банком на фінансовий номер клієнта чи в мобільний додаток Приват24. Оплата без додаткового підтвердження можлива в разі, якщо перелічені вище кроки були здійснені раніше для прив'язки картки на сайті. Інтернет ліміт може бути задіяний у разі оплати на ризикових сайтах, якщо сайт є безпечним і довіреним даний ліміт можна не підіймати для такої оплати.
В банку працює комплекс технічних та програмних засобів, котрі спрямовані на захист ваших даних та грошей. Нами постійно проводиться їх модернізація та оновлення, що дозволяє забезпечити високий рівень захищеності. Так як захищеність коштів на картці залежить не лише від банку, а й від самого клієнта, ми зібрали список правил та порад, що допоможуть не стати жертвою шахраїв: https://privatbank.ua/safeness
Якщо ви вже звернулись до правоохоронців із заявою про шахрайство необхідно очікувати завершення розслідування, адже саме суд виносить остаточне рішення. На підставі рішення суду банк матиме підстави та можливість здійснити перерахунок заборгованості.
Ми звернулись в приватному повідомленні для перевірки інформації.

MykolaA
MykolaA
20 мая 2022, 11:14
«я буду змушена звернутися зі скаргою до Національного банку України.» — не гайте час.
До НБУ можна звертатися чекрез інет. Отримайте смс з рег. номером.
Відповідь незабариться, але кошти НБУ не поверне (шахраї не їх справа).
23 мая 2022, 12:28
Дякую, я так і буду робити. Розумію, що НБУ кошти не поверне, але чим більше таких скарг, тим більше уваги до непоодиноких випадків таких шахрайських махинацій саме з картами ПривабБанку.
Роман Королев
Роман Королев
20 мая 2022, 12:21
Mykola, Qwerty, и еще один бот из Привата- первые шахраи из ПриватБанка, которые обвиняют своих же клиентов. И за это Приватбанк платит им деньги. Вместо того, чтоб реально помогать людям, а не отсылать куда подальше.
Jokets
Jokets
20 мая 2022, 17:57
Чем помочь? Денег скинуть что ли? Автор может писать сколько угодно посты тут, может жаловаться в НБУ (только не понятно на что жаловаться и причем НБУ к этой ситуации) но пока не будет судом признан факт мошенничества — это все лишь слова и текст ничем не обоснованы
23 мая 2022, 12:53
Jokets, вдячна за пропозицію.
Перекиньте, будь ласка)
20 мая 2022, 18:22
«Але дані картки відомі не лише мені, а і співробітникам банку (!!!).»

Скажите — а откуда вы взяли, что данные карты известны сотрудникам банка? Зачем вы вообще сообщали данные своей карты третьим лицам (в данном случае сотрудникам банка)?

Второй вопрос — а не приведете скрин с пунктом из вашего договора с банком где указано, что банк ОБЯЗАН присылать вам смс при подключении «регулярных платежей»?

Ну и третий вопрос — а вы в курсе, что нынешние мошенники элементарно считывают данные вашей карты при расчете в супермаркетах и магазинах (смотрят видео с камер наблюдения), при пользовании в банкоматах (ставятся специальные накладки приспособления для считывания данных, как-то номер, карты, дата, CVV), официант в кафе или ресторане в которых вы рассчитывались картой искуссно за доли секунды «засветил» вашу карту с о всеми ее данными перед камерой наблюдения.

То есть источников слива данных вашей карты могут быть десятки и десятки.
Так с чего банк вам должен, что-то компенсировать если скорее всего, что банк вообще непричастен? У вас есть материалы, доказательства, что ИМЕННО какие то там сотрудники банка причастны к краже ваших денег?
23 мая 2022, 12:24
Lolik1837,
(1) Ви хочете сказати, що жоден співробітник ПриватБанку не має доступу до додатку Приват24, в якому міститься інформація про CVV-2?

(2) Я нікому не повідомляла CVV-2 своєї картки.

(3) Якщо Ви працюєте на ПриватБанк, Ви погано підготувались)
Почитайте розділ 2 Умов та правил надання банківських послуг на сайті ПриватБанку (п. 2.6.1.4).

(4) Так, я в курсі. Але це спростовує того факту, що я нікому не надавала даних своєї картки.

(5) Де саме Ви прочитали про компенсацію?

(6) Де саме Ви прочитали про те, що я звинувачую співробітників банку? Я лише задаю питання, а кіберполіція та ПриватБанк зобов’язані розібратися.
Адже це далеко не перший випадок, як я і писала вище.
23 мая 2022, 12:48
Невелике коригування (не бачу, як внести зміни до відповіді):
(4) Так, я в курсі. Але це не спростовує того факту, що я нікому не надавала даних своєї картки.
23 мая 2022, 12:46
ПриватБанк, добрий день!

(1) Тобто, жоден співробітник ПриватБанку не має доступу до додатку Приват24, в якому міститься інформація про CVV-2?

(2) Чи можете Ви повідомити, коли саме я отримувала одноразовий коду 3-D Secure для прив’язки карті на сайті та для здійснення піписки на рекламні послуги, за які шахраями було списано кошти?

(3) Оплату через інтернет може бути здійснено в сумі, що перевищує встановлений ліміт для оплати інтернет-платежів? Яким документом це передбачено?
Для чого тоді власник картки встановлює ліміт на оплату в інтернеті?
Підкажіть, будь ласка, який саме ліміт для оплати в інтернеті було встановлено для моєї картки? Консультанти ПриватБанку відмовляються надати мені цю інформацію.

(4) Коли саме і куди мені було направлено смс-повідомлення про підключення до послуги «Регулярні платежі» для оплати послуг Google*ADS (саме про них було зазначено у відповіді ПриватБанку)?

(5) Повторно повідомляю наступне:
— я нікому не надавала інформації стосовно даних, нанесених ка картці поза полем мого зору;
— я не підключала свою картку до аккаунту Google для замовлення послуг, за які було списано кошти;
— я не замовляла жодних платежів на оплату послуг Google*ADS.
Враховуючи наведене, прогу зупинити нарахування відсотків за користування кредитними коштами, якими я не користувалася.
23 мая 2022, 12:58
«Тобто, жоден співробітник ПриватБанку не має доступу до додатку Приват24, в якому міститься інформація про CVV-2

То есть сами ляпанули что сотрудники банка имеют доступ к вашему CVV, а теперь САМИ ЖЕ не можете это аргументировать и доказать .
У ВАС ЕСТЬ ДОКАЗАТЕЛЬСТВА, ЧТО КАКОЙ ТО СОТРУДНИК БАНКА ИМЕЛ ДАННЫЕ О ВАШЕЙ КАРТЕ И ВОСПОЛЬЗОВАЛСЯ ИМИ???

По своему головотяпству и разгильдяйству потеряли деньги , но хотите попытаться спихнуть вину на каких то мифических сотрудников банка, имеющих доступ к вашей карточке .
Вам уже объяснили, что утечка информации о вашей карте возможно в десятках случаев, да причем так, что вы и подозревать ничего не будете.
23 мая 2022, 22:30
Lolik1837,
У Вас є докази того, що я загубила гроші за своїм головотяпством та розгильдяйством?
Якщо так, надайте їх.
Якщо ні, не влаштовуйте істерик, захищаючи «міфічних» співробітників банку, і ще раз уважно прочитайте те, що я пишу.
Дякую за увагу.
24 мая 2022, 12:56
NDeliieva, есть элементарный закон , что если обвиняешь кого-то — докажи. Есть еще основополагающий базис юриспруденции — презумпция невиновности.
В данном случае ИМЕННО ВЫ огульно, безо всяких доказательств , обвиняете банк типа он виновен. То есть ИМЕННО ВАМ и надо доказывать .
Все остальное — ваши ничем неподкрепленные вымыслы
26 мая 2022, 9:58
Lolik1837,
дуже дякую Вам за пораду!
Перечитала зараз листування з ПриватБанком і побачила, хто кого перший звитуватив у незбереженні даних картки)
І дякую, що своїми коментарями привертаєте увагу до мого посту)

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Шахраї вкрали з картки 62600 грн. (48400 грн. — кредитні), а ПриватБанк нараховуватиме відсотки за користування кредитом