Не зараховують SWIFT переказ без належної аргументації

bonaqa 9 апреля 2022, 0:32
04.04.2022 я здійснив виплату на рахунок у ПриватБанку із криптобіржі kraken.com через SWIFT переказ.

Згодом від банку я отримав таке повідомлення:

«Вхідний SWIFT-переказ не зараховано. Потрібно надати інформацію/документи. Деталі: pb.ua/3189».

У відповідь я попросив інформацію про те, які документи є необхідними, на що отримав відповідь про те, що зарахувати переказ можливість відсутня, оскільки це виведення коштів з біткоін біржі https://www.kraken.com/ і що відправник може направити запит на повернення переказу, як надійде запит банк допоможе його повернути звідки він надійшов.

Потім я попросив у банку регуляторку, відповідно до якої на мій рахунок не зараховуються кошти, на що отримав посилання на:

— п.п. 11, п. 2 р. I Постанови НБУ № 1: «операції на умовах маржинальної торгівлі — безготівкові операції (для банківських металів — без фізичної поставки), які передбачають виконання двох зустрічних зобов’язань з купівлі та продажу однієї іноземної валюти за іншу іноземну валюту/гривні (банківського металу за інший банківський метал/іноземну валюту) та здійснюються без їх реальної поставки на валютному ринку України або міжнародному валютному ринку з метою отримання прибутку від зміни валютного курсу або хеджування ризиків»;

Чи є тут хоча б опосередкована заборона на отримання коштів із криптобіржі? Я вважаю, що ні. Якщо я тлумачу це не так, поясніть, будь ласка.

— п.п. 6, п. 10, р. III Постанови НБУ № 1: Банки здійснюють: «операції на умовах маржинальної торгівлі з іноземними контрагентами (власні операції та операції за дорученням клієнтів). Банки здійснюють такі операції виключно з іноземними банками та/або іноземними небанківськими фінансовими установами, якщо ці установи мають право здійснювати торгівлю іноземною валютою/банківськими металами відповідно до законодавства країни, де вони зареєстровані, та підпадають під наглядову діяльність відповідних органів нагляду за фінансовими установами іноземних держав;»

Якщо керуватись цією логікою, то я можу отримувати SWIFT перекази лише від фінустанов?

— Відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492, на поточні рахунки в іноземній валюті фізичних осіб-резидентів зараховуються: валюта, унесена/переказана власником рахунку з метою здійснення арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі, а також валюта, одержана власником рахунку як прибуток від здійснення зазначених операцій.

???

І в кінці повідомлення такий висновок:

«Таким чином, згідно з вимогами Постанови НБУ № 1, право здійснювати операції на умовах маржинальної торгівлі з іноземними контрагентами мають виключно банки.
З огляду на вищезазначене, Банк не має правових підстав для відправлення коштів на поповнення bitcoin гаманців міжнародним SWIFТ-платежем.»

Але я і не відправляв кошти на поповнення гаманця, а зовсім навпаки — на отримання коштів. Тобто висновок не відповідає взагалі суті здійсненого переказу.

Поки що я не направляв запит на отримання переказу, оскільки, на мою думку, не отримав зрозумілого пояснення, окрім «бо це ж криптобіржа». Окрім того, представник підтримки навіть не надав посилання де цей запит можна відправити.

Прошу роз’яснити чому я не можу отримати платіж з очевидними причинно-наслідковими зв’язками.
9 апреля 2022, 10:49
В період воєнного стану банки продовжують роботу як суб´єкти первинного фінансового моніторингу із застосуванням ризик-орієнтованого підходу, що передбачено Законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Проведення операцій у період воєнного стану вимагають додаткової уваги, особливо такі нестандартні для української фінансової системи, як quasi cash операції та інші операції за участю крипто-бірж.
АТ КБ «ПриватБанк» зобов´язаний застосовувати ризик-орієнтований підхід та вживати відповідні заходи щодо управління ризиками у спосіб та в обсязі, що забезпечують мінімізацію таких ризиків згідно діючого законодавства.
Після уточнення інформації щодо вашого платежу ми надамо зворотній зв'язок в приватному повідомленні.

Jokets
Jokets
9 апреля 2022, 3:02
Наверное потому что крипта по сути вне закона?
10 апреля 2022, 1:15
Тобто ви замість з’ясування походження коштів, просто блокуєте усі перекази з будь-яких криптобірж?

Особливо, якщо враховувати:

— кількість людей в Україні, які мають крипту,
— багато людей зберігають заощадження саме в крипті і не можуть отримати кошти для побутових потреб коли вони так потрібні,
— це є валютні надходження в Україну, що є особливо важливим в умовах воєнного стану.

Чи дійсно ви вважаєте таке обмеження виправданим в умовах воєнного стану?

Надішліть, будь ласка, посилання, за яким можна відправити запит на повернення платежу.
Serj1989
Serj1989
10 апреля 2022, 2:20
Аирдроп получил?Зачем на карту выводишь?Так сейчас никто не делает.В обменник типа бесчендж и перевод с карты на карту.
camamber
camamber
14 мая 2022, 15:21
Така сама проблема, як вирішили?
15 мая 2022, 2:39
По суті, ніяк
Попросив Кракен повернути свіфт платіж
Протягом цієї процедури загубилось десь 30 євро і кошти повернулись на біржу

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Не зараховують SWIFT переказ без належної аргументації