Не компетентність персоналу

Ostaps33 3 февраля 2022, 16:13
26.01.22 я дізнаюся від банку що на мої кошти накладено арешт і всі рахунки заблоковані(невідома мені фірма і невідомий мені також нотаріус склали виконавчий напис), паралельно в додатку «Дія» знаходжу постанову про арешт моїх рахунків… Де ясно в постанові написано що: Накласти арешт на рахунки які відкриті в банку на суму стягнення (7600 грн) крім рахунків на які заборонено законом накладати арешт… І паралельно банк заблоковує мій зарплатний рахунок (єдине джерело доходу) і заблоковує його повністю
а не на суму стягнення, події дальше… на мій дзвінок -скаргу оператор повідомляє що в постанові має бути вказаний номер зарплатного рахунку і підтвердження що це зарплатний рахунок… Звідки виконавець може про це знати? Надалі я надаю роз’яснення працівнику банку щодо постанов про арешт- (Відповідно до частини другої статті 10 Конвенції про захист заробітної плати від 01 липня 1949 року № 95 заробітна плата повинна охоронятися від арештів і передачі в такій мірі, в якій це вважається потрібним для утримання працівника і його сім'ї. Таке право гарантоване статтею 43 Конституції України, яка передбачає що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Так, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 340/1018/19 зазначив, що рахунки, які передбачені для виплати заробітної плати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Державного бюджету України, є рахунками із спеціальним режимом, на які виконавчою службою відповідно до вимог законодавства арешт не накладається.Підставою для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.Банк повинен надати виконавцю відмову про накладення арешту на цей рахунок, оскільки він використовуються отримання заробітної плати так як у постанові зазначено, що окрім рахунків заборонених законом, банк повинен повідомити виконавця, що на цей рахунок не може бути накладено арешт, оскільки це рахунок зі спеціальним режимом використання, а саме отримання заробітної плати) на що отримую відповідь що виконавець при подачі постанови про арешт мав вказати що це зарплатний рахунок і на нього не накладати арешт, аргументуючи те що банк мав повідомити виконавця що це зарплатний рахунок та надати відмову в блокуванні цього рахунку в подальшому повторювала одне і теж!
Висновок я зробив такий:
1. Банк не уважно розглядає документи які йому надходять, що призводить до таких обставин!
2. З'єднують з оператором який не розуміється в поставленому йому питанні!
3. Виконує постанови не зрозумілих виконавців не дотримуючись закону України!
Прошу керівництво банку відреагувати на дану проблему якнайшвидше тому що заблоковано зарплатний рахунок що ускладнює моє проживання! Та зняти арешт з мого рахунку!
3 февраля 2022, 17:32
ПриватБанк в своїй діяльності керується вимогами чинного законодавства та інструкціями НБУ. Банк обмежує рахунки клієнта при надходженні постанови про арешт від виконавця, як того вимагає законодавство. Картка для виплат — не є карткою зі спеціальним режимом використання, адже вона може бути поповнена не лише цільовими коштами, як то заробітна плата або соціальні виплати, а також і готівкою чи переказом з інших карток. Тому, щоб банк мав підстави не блокувати дану картку, інформація про це та номер самої картки мають бути вказані у виконавчому впровадженні.
Ви можете безкоштовно сформувати довідку в своєму Приват24 про те, що на картку надходять цільові кошти та звернутись з довідкою до виконавця, з питанням зняття арешту саме з даної картки. При надходженні до нас запиту про зняття арешту від виконавчої служби, обмеження знімається протягом 1-3 робочих днів.
Сподіваємось, той факт, що дотримуючись законодавства ми не змогли задовольнити ваші вимоги, не вплине на наші подальші стосунки. Банк завжди готовий до співпраці, основою якої має бути повна відповідність взаємних дій законодавству України.
Якщо у вас є додаткові запитання — ласкаво просимо в особисті повідомлення. Будемо раді допомогти.
З повагою, ПриватБанк.

3 февраля 2022, 17:36
Чел говори о компетентности, но сам не шарит о чем говорит. Законом запрещено блокировать СПЕЦ счёта, но карта для получения ЗП может получать и обычные переводы от лиц, ибо это ТЕКУЩИЙ счёт (дальше спойлер — все банки карты выдают как текущий счёт согласно норм НБУ). Как исполнитель узнает реквизиты ? Читайте закон где указано, что ис уполномочен сначала перед арестом запрос сделать на информацию общую о том какие счета у тебя есть, а уже потом сделать арест. Единственное что можно предъявить- это блок счета полностью, если в постановке указано лишь сумму, к примеру тем самым из вашей Nй сумы на карте отнимают указанную в документы и остаток вы сможет использовать вольно.
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
4 февраля 2022, 2:54
Вы сначала разберитесь, кто и на каком основании выдал «виконавчий напис» и есть ли он законным. Это для ознакомления — https://www.hsa.org.ua/blog/chomu-neobhidno-oskarzhuvaty-vykonavchi-napysy/ или https://yur-gazeta.com/publications/practice/inshe/vikonavchi-napisi-poza-zakonom.html
А по поводу «ареста» самих счетов есть единственная позиция ст 73 Средства, на которые не может быть обращено взыскание Там все указанно
Но есть еще один документ, опубликованный регулятором (НБУ) который не имеет ни какой юридической силы, но дает для банков «широкое поле для маневра» — ПИТАННЯ ДНЯ… https://bank.gov.ua/ua/news/all/pitannya-dnya-bank-areshtuvav-koshti-na-rahunku-na-yakiy-ya-otrimuyu-zarplatu-pensiyu-abo-inshi-sotsialni-viplati-chi-maye-pravo
5 февраля 2022, 12:38
Зачем что-то делать, лучше отзыв настроить в котором якобы проявит свой ум и познания, а на деле лишь обосрались ибо 0 на массу