Не зарахували переказ Вестерн Юніон

Tatianaandrea 24 января 2022, 19:50
Перевели мне по Вестерн Юніон аж 130 евро. Их не зачислили на карточку, сославшись на:
«У здійсненні переказу відмовлено згідно з пп. 1.1.3.2.6 та 1.1.6.7 Умов та правил банку. pb.ua/terms — можете ознайомитись з даним пунктом для перевірки інформації»
Потребовала разъяснение этих пунктов. Дали ссылку на общие положения. Когда я настояла, прислали следующее:
1.1.3.2.6. Банк має право в передбаченому чинним законодавством порядку:

витребовувати документи та/або відомості/інформацію, необхідні для виконання вимог законодавства України, яке регулює відносини у сфері запобігання та протидії, вимоги FATCA, питання валютного законодавства та іншу інформацію чи документи відповідно до вимог законодавства України, умов Договору та внутрішніх документів Банку;

відхилити переказ коштів в разі відсутності даних про платника (ініціатора переказу) та/або отримувач та/або недостатності/некоректності інформації, якою повинна супроводжуватися фінансова операція з переказу коштів у випадках, передбачених статтею 14 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;

зупинити здійснення підозрілої фінансової (фінансових) операції (операцій), відмовитися від проведення підозрілої фінансової операції, а також застосувати інші застережні заходи.

1.1.6.7. Банк не здійснює зарахування або переказ коштів, надання або отримання кредиту (позики), здійснення інших фінансових операцій з активами клієнтів у разі, якщо хоча б одна зі сторін — учасників фінансової операції та/або вигодоодержувач та/або країна походження товару та/або територія транзиту товару/послуги має відповідну реєстрацію, місце проживання, місцезнаходження, місцепоходження або є територією держави, що:
— включена до переліку держав (територій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, що провадять діяльність у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення (в тому числі дипломатичне представництво, посольство, консульство такої іноземної держави), або однієї зі сторін — учасників фінансової операції є особа, яка має рахунок у банку, зареєстрованому в зазначеній державі (території);
— підтримує терористичну діяльність, підпадає під санкції, ембарго або аналогічні заходи відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, Європейського Союзу, Управління по контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) та законодавства України;
— має стратегічні недоліки у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення відповідно до заяв Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF);
— визнана Банком високоризиковою державою (територією) відповідно до ризик-орієнтованого підходу.
Перелік таких країн (територій) розміщений на офіційному сайті Банку у мережі Інтернет.

Полный бред, так как я постоянно получаю периодически небольшие суммы по Вестерн и если возникали какие-либо вопросы, то просили предоставить паспорт отправителя, например… Насчет подозрительных стран — это Испания. Какие страны группы риска?

В итоге я обратилась в Монобанк. Оказалось, что отправитель просто написал Tatiana вместо Tetiana!

Оцените уровни сервисов:
Приватбанк:
На жаль ні, по даному переказу відмова згідно з цими пунктами договору, тому документи надати можливості немає.

В даному випадку згідно з цими пунктами переказ було скасовано

Монобанк:
Ваші дані як одержувача були невірно вказані при переказі (відправник допустив помилки в ім'ї)

Надалі буде необхідно використовувати прізвище та ім'я з ваших реквізитів, як для СВІФТ платежів, які є в меню «Поповнити свою карту» — «SWIFT». Зараз ми тимчасово одноразово змінили дані в нашому банку і просимо вас спробувати отримати переказ. Після отримання переказу дані змінимо назад.

И я спокойно получила перевод. При этом в Привате мне даже когда-то предлагали стать Вип-клиентом (то есть понимаете обороты). Приват, я больше не хочу быть клиентом вашего банка! Прощайте
25 января 2022, 13:55
Вітаємо!
На жаль, в даній ситуації ви отримали відмову без можливості підтвердження джерела отримання коштів через помилку співробітника.
Ми не залишмо без уваги дану ситуацію та проведемо відповідну роботу.
Вибачте нас, будь ласка, за даний інцидент :(
Сподіваємось, що ця прикра ситуація не призведе до припинення вашої співпраці з банком.

Филипп Филиппович
Филипп Филиппович
24 января 2022, 21:01
что отправитель просто написал Tatiana вместо Tetiana!
===========

В связи с этой вакханалией с транслитерацией люди имеют документы на разные имена и фамилии. Если в банке написали правильно, то в документах может не совпадать. Слышал, что допускается до 4-х букв несовпадения в имени и фамилии. А тут из-за одного несовпадения платёж забраковали, ещё и врали…
Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
25 января 2022, 15:10
Красноречивая картина! :)

Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Не зарахували переказ Вестерн Юніон