Компенсації виплат по смерті під заповіт???

×

Введите ваш E-mail
для оформления подписки:

Подписаться

Подписка оформлена успешно

На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.

Мы рады, что вы с нами!


Уважаемый Андрей!

В дополнение к оформенной подписке
вы можете также получать:

Подписаться

Подписка оформлена успешно

На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.

Мы рады, что вы с нами!



Вернуться на сайт
×

Получайте по E-mail самые главные
финансовые новости Украины и мира:

Подписка оформлена успешно

На указанную вами электронную почту отправлено
письмо с подтверждением подписки.

Мы рады, что вы с нами!



Вернуться на сайт
Подписаться
У зв’язку зі смертю мого батька, бюджетна установа, припинила з ним трудовий договір, та здійснила нарахування для виплати компенсації за невикористані відпустки на його зарплатну картку. Будучи членом його сім'ї, керуючись нормами закону, я, як дочка мала бы отримали за заявою ці кошти в достатньо короткий термін. Однак в чаті мені відповіли, що переведені на зарплатну картку померлого кошти підпадають під заповіт. Прошу надати мені роз’яснення та зіслатися на нормативні документи.
Нарікань на відділення банку не маю.
Приватбанк
Ответ банка
7 мая 2021, 11:20
За правилами ч. 1 ст. 1227 Цивільного Кодексу України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім’ї, а у разі їх відсутності — входять до складу спадщини.
Отже, невиплачену за життя зарплату працівника за правилами Цивільного Кодексу України треба виплатити членам сім’ї.
Якщо кошти вже були виплачені на картку, то вони входять до складу спадщини.

Комментарии - 14

+
+15
MykolaA
MykolaA
7 мая 2021, 10:19
#
«Прошу надати мені роз’яснення та зіслатися на нормативні документи.» — фахову відповідь може надати «Юридична консультація». Це мождиво он-лайн.
Але автор бажає почути думку бабусь на лавці. Це не забороняється.
+
0
Татьяна Цудзинович
Татьяна Цудзинович
7 мая 2021, 11:03
#
Буду вдячна за посилання.
+
0
MykolaA
MykolaA
7 мая 2021, 12:35
#
Реклама тут заборонена.
+
0
Luckymen
Luckymen
7 мая 2021, 10:48
#
А с чего вы взяли что как дочка имеете право распоряжаться средствами своего умершего отца?. Вы все равно считаетесь третьим лицом. По этому только через полгода и только после всех нотариальных действий
+
0
Татьяна Цудзинович
Татьяна Цудзинович
7 мая 2021, 11:00
#
Ч. 1 ст. 1227 ЦКУ та п.п. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати
+
+15
OkeyDoki
OkeyDoki
7 мая 2021, 11:31
#
Ну тогда бухгалтеру надо было давать реквизиты своего счета.
А так если он отправил на счет умершого.
Жди 6 месяцев и получишь деньги).
+
0
Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
7 мая 2021, 16:43
#
Вы читали, что там написано?
Давайте еще раз вместе попробуем, и внимательно. :)
Ст. 1227 ЦКУ
«1. Суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї, а у разі їх відсутності — входять до складу спадщини
Вопрос. Кто является членом семьи?
Ответ. Ст. 3 СКУ.
"2. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.
Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає."

Вопрос. Как СКУ трактует понятие «дитина»?
Ответ. Ст. 6 СКУ.
«1. Правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.»
Теперь вопросы к вам. Вы официально проживаете совместно с отцом? Сколько вам лет?
+
0
Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
7 мая 2021, 16:58
#
А вообще, понятие «член семьи» в нашем законодательстве четко не сформулировано. В разных случаях могут применять его по-разному.
Информация к размышлению:
http://fox.com.ua/about/publications/detail.php?ID=538
+
0
Ts16397264
Ts16397264
7 мая 2021, 16:59
#
Офіційно, я не прописана у батька. Але він хворів 1,5 року і я за ним доглядала, покинувши роботу. В мене навіть є нотаріальне доручення на ведення його справ і не тільки фінансових. Навіть в Приваті це доручення легалізоване. Я вважаю, що бюджетна установа, де працював батько, спрацювала так як їм було вигідно, бо я прийшла до них з заявою у якій була вказана моя картка, а вони аргументували, що юристи їм сказали переказ робити тільки на зарплатну. Тут просто «обідно»)))), бо той механізм, який вони мені описали виявився хибним. З іншого боку, у таку «ловушку» можуть попастись всі. Я розумію, що недарма нотаріуси відсилають запити до фін. установ при виникненні спадкових справ і виникає нонсенсова ситуація у тих же банків, але якось це ж має регулюватись. У відповіді Привату я так і не почула нормативної складаючої їх рішення.
+
0
Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
7 мая 2021, 17:16
#
Как я понимаю, тут юристы той организации не смогли четко определить вас, как члена семьи. Это понятие, как я писал ранее, размыто в нашем законодательстве. Четко можно дать это определение супругам и детям (до 18 лет). А вас, наверное, просто посчитали доверенным лицом и родственником. Возможно это было ошибочно, сложно судить, и, наверное, не стоит доказывать обратное, а получить эти выплаты по наследству.
И банк, вроде бы, на удивление дал вполне логичное объяснение, что выплаты должны были выдать вам, если вы член семьи, а раз выплаты дали вашему отцу, пусть даже умершему, то это уже стало наследством. Возможно, в этой организации неправильно оценили ситуацию, и неправомерно поступили, возможно это даже можно попробовать доказать в суде. Но оно же того не стоит, т.к. суд — это дело небыстрое. Быстрее получится вступить в право наследования.
+
+15
MykolaA
MykolaA
7 мая 2021, 21:04
#
«В мене навіть є нотаріальне доручення на ведення його справ і не тільки фінансових. «- доверенность с момента смерти не работает, как и счет в банке. Гос. учреждение не может разбираться кто есть наследник. Выплата на счет умершего не законна (могли не знать о смерти). Выплата должна была дожидаться законного наследника на счету предприятия. Но оно упростило свою работу. Оспаривать это в суде не имеет смысла. ИМХО,
+
0
MykolaA
MykolaA
7 мая 2021, 21:11
#
ЗЫ: что-либо оспаривать могут лишь законные наследники,
однако, автор к ним пока не относится. Ушел.
+
+15
Jokets
Jokets
8 мая 2021, 14:53
#
Вы что читать плохо умеете? В ответе банка написано, что если это деньги вам принадлежат то их выплатит должны на ваши реквизиты были, так как компания выплатила деньги на карту отца покойного это деньги вам придется получать согласно установленных законов о праве наследства. Банк лишь выполняет зачисление денег от компании согласно того куда бухгалтерия предприятия указала
+
0
Станислав Косовцов
Станислав Косовцов
7 мая 2021, 17:01
#
«Отже, невиплачену за життя зарплату працівника за правилами Цивільного Кодексу України треба виплатити членам сім'ї.
Якщо кошти вже були виплачені на картку, то вони входять до складу спадщини.
» — тоже логично. :)
Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться
 

Курс валют в Приватбанке на сегодня

Валюта Покупка Продажа
USD 27.150 27.550
EUR 32.300 32.900
RUB 0.3550 0.3850
Все курсы банка

Курс валют в Приватбанке на сегодня

Валюта Покупка Продажа
USD 27.150 27.550
EUR 32.300 32.900
RUB 0.3550 0.3850
Все курсы банка
Главная / Банки Украины 🏦 / Приватбанк 💰 / Отзывы о Приватбанке 📝 / Компенсації виплат по смерті під заповіт???