Відмова в реструктуризації боргу

6832942 16 декабря 2018, 15:23
Протягом близько 10 років я являюсь клієнтом ПриватБанку, маю дебетовий рахунок та картку Універсальна Голд. На протязі цих років я активно користувався як дебетовим рахунком, так і кредитними коштами на картці Універсальна Голд. При потребі знімав кредитні кошти, повертав, знімав-повертав, при цьому не допускаючи прострочення та погашаючи відсотки за користування кредитними коштами, тим самим приносячи дохід ПриватБанку. Але, за деяких обставин, 31.07.2018 року я втратив роботу, а в результаті цього опинився у скрутному фінансовому становищі без фінансових можливостей для існування. Маючи при цьому заборгованість на картці Універсальна Голд — 55000 грн. При цьому повідомив ПриватБанку ситуацію, яка склалася, та те що я втратив будь-який фінансовий дохід. Перший та другий місяць я зміг оплатити щомісячний платіж із заощаджених коштів. Потім заощаджені кошти скінчилися та я звернувся до ПриватБанку із проханням реструктуризації боргу, але отримав відмову та вимогу погашати заборгованість за графіком. Але навіть мінімальний платіж для мене є максимальним, у зв'язку із відсутністю стабільного доходу. Оскільки роботу із відповідним доходом для оплати 3-4 тис.грн щомісячного платежу я знайти не зміг, то оплачував як міг по 500-600 грн із коштів, які заробляв на поодиночних заробітках. В результаті щоденні дзвінки від ПриватБанку з вимогою платити тисячами та ріст суми боргу, просрочений платіж за яким вже сягнув 8000грн. Я щоденно пояснював працівникам ПриватБанку обставини, які склалися, не відмовлявся погашати борг, але мені відповідали, що подачки в 500-600грн їх не цікавлять, їм потрібні оплати тисячами, але в даний момент в мене таких коштів не має та прохав щоденно реструктуризації боргу, на що щоденно отримував відмову. Я ж не відмовляюся від своїх фінансових зобов'язань, мені лише потрібний час, щоб знову фінансово закріпитися. А остання розмова з банком, взагалі перейшла всі межі, що й підштовхнуло мене написати даний відгук. Мене звинуватили в шахрайстві… та погрожували кримінальною розправою з боку правоохоронних органів. Шановні працівники ПриватБанку, прикро чути від вас таку правову нісенітницю. Це є виключно цивільно-правові відносини, які не мають складу злочину, передбаченого ст.358КК України та не відносяться до компетенції поліції чи прокуратури. Постає питання кваліфікації працівників відділу примусового стягнення ПриватБанку, які погрожують клієнтам різними нісенітницями, при цьому порушуючи їхні права, які закріплені в Конституції України, ЗУ «Про банки та банківську діяльність», ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про захист прав споживачів», Цивільному та Господарському кодексах, адже ці нормативно-правові акти носять вищу юридичну силу, аніж те що прописано в «договорі позики», якого фактично немає між клієнтом та ПриватБанком, стосовно картки Універсальна, та на який посилається ПриватБанк у формі Заяви про приєднання до Умов, підкреслюю, Умов надання послуг банком, який не є цивільно-правовим Договором відповідно до Цивільного Кодексу України. А на прохання яким чином я можу ознайомитися з «договором» або із Заявою мені працівники банку відповідають, що я матиму змогу на це в суді. Тим самим порушують мої законні права, які передбачені вищевказаними нормативно-правовими актами. А це вже ще один факт в мою копілку формування захисту від незаконних дій ПриватБанку шляхом подачі зустрічного позову до суду, в разі позову на мене зі сторони ПриватБанку. Але це зовсім інша тема. На часі, я хотів висловити моє нерозуміння того, чому ПриватБанк не погоджується на реструктуризацію боргу, який би йому вже оплачувався, хоть мізерно, але кошти поверталися б, а з недовгим часом при поліпшенні фінансового становища даний борг погасився б за три — чотири платежі.Тим паче, в подібних відгуках уповноважена особа ПриватБанку писала, що в ситуаціях із втратою роботи та фінансового доходу можливе вирішення питання реструктуризації, та ще й списання певної суми відсотків, штрафів та пені. Чим моє становище відрізняється від інших, хто втратив роботу та фінансові засоби для існування для мене загадка. На разі напишу цей відгук, а далі письмове офіційне звернення до ПриватБанку з копією трудової книжки та проханням про реструктуризацію боргу. P.S. ПриватБанк не відповідає статусу європейських банків, а працівники взагалі не чули про Міжнародну конвенцію про права людини, не кажучи вже про закони України в частині прав людини.
16 декабря 2018, 15:50
Нам дуже прикро, що у Вас склалася така ситуація.
Можливість використання кредитного ліміту надається клієнтам на однакових умовах. Для погашення заборгованості кредитної картки достатньо вносити щомісячний платіж в розмірі всього 5% від заборгованості. При порушенні термінів погашення заборгованості передбачені штрафні санкції.
Своєчасне виконання зобов'язань — запорука формування позитивної кредитної історії, завдяки якій Ви можете розраховувати на лояльне ставлення банків при наданні Вам нових кредитів.
Минфин
Ответ администратора
21 декабря 2018, 13:07
Відкликання не підтверджений «Мінфіном» (на 21.12.18).
Користувач не надав документи на вимогу адміністрації сайту, що підтверджують, що він є клієнтом або користувався послугами даного банку.

MykolaA
Я не читав.
StarFighter27
StarFighter27
16 декабря 2018, 21:13
Неужели у нас такая безработица что даже и за 5000 грн не можете работу найти? А когда «тринькали» деньги банка, не задумывались что они могут насчитать Вам санкции?
16 декабря 2018, 22:16
Приватбанк не заинтересован в реструктуризации — это его право, а не обязанность. И человеческое отношение к клиентам это не его конек, поэтому набирайтесь терпения и ищите средства для погашения кредита.
И впредь рассчитывайте возможности по возврату средств перед тем как их брать с учетом жизненных ситуаций.
Genadiyskm
Genadiyskm
16 декабря 2018, 22:18
Если вы решили давить на жалость типа я такой несчастный мне нужна помощь эта глупая идея, а на счет рестукритизации то не поплатите годик второй сами позвонят предложат главное саблюдайте полное холоднокровие
17 декабря 2018, 5:03
Мене більше цікавило, що представник банку напише під даним відгуком. Відповідь просто космічна, взагалі не по темі і жодного слова про реструктуризацію. А щодо коментів інших, про «тринькати», «жалість» і т.п. мені як то до лампочки. Адже це моральний аспект, а мене цікавить правовий.
Viktor Dazhura
Viktor Dazhura
17 декабря 2018, 9:21
В мене теж саме, банк не тільки не іде на зустріч, а поводить себе як колекторська організація, але навіть з такими важкими колекторами як «фагор» чи «пріма»домовитись легше ніж з теперішнім приватом, хоч до націоналізації такого не було, але є річ, яка бентежить, більшість судів, розглядаючи питання про стягнення заборгованості приймають рішення в сторону привату, хоч не озброєним оком видно шахрайські відсотки привату, тому дуже важливо, якщо діло дійде до суду знайти хорошого адвоката, і в жодному разі не ігнорити засідання, тому що наша судова система надалі працює за принципом 90-х — «прав той в кого більше прав»… удачі з реструктуризацією, можливо вам повезе більше ніж мені, пишіть, якщо будуть якісь зміни.
vitalinka82
vitalinka82
17 декабря 2018, 21:02
Уважаемый автор, Вам правильно написали, не платите 180 дней ничего и будете Вы рассмотрены на реструктуризацию, потом сами предложат.
Суд, ну суд, все на суд не вынесут, только часть, если Вас устраивает платить через ГИС с з.п. то пожалуйста, моему брату, не одобряю его действий, вынесли 40000 грн., платит копейки с минималки.
kiev000999
kiev000999
15 апреля 2020, 20:42
Шановні коментатори, я думаю, що не потрібно судити людину за те, що в нього обставини склалися певним чином, не на його користь звісно. Тому що в подібній ситуації може бути кожен. Потрібно брати до уваги той факт, що Приват Банк всіма можливими способами хоче тримати своїх клієнтів за «лохів» тим самим по-максимуму видоювати з них бабки. Це перше. Друге- його скотське відношення до клієнтів при настанні подібних ситуацій. І третє, як підсумок, ми маємо допомагати одне одному- тим самим боротися разом проти цього свавілля (а не критикувати когось за його помилку). Типу вклад в майбутнє...
15 апреля 2020, 21:05
Вот поверьте, не все будут в ситуации автора, который влез в долги и потерял работу - это в принципе финансовая безграмотность. Сочувствовать тут не чему и банк не благотворительная организация, чтобы входить во все положения каждого клиента - этот может себе позволить.