Предвестник ВА?

krendel krendel
25 апреля 2015, 17:54
без оценки
За даними фінзвітності Платинум Банку, на кінець березня його значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) було на рівні лише 2,9%, тоді як згідно з вимогами НБУ має бути не менше 10%. Також банк порушував норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (126,4% при максимально допустимих 20%) та великих кредитних ризиків (1249,93% при максимально допустимих 800%).

Власний капітал Платинум Банку за підсумками І кварталу становив 313 млн грн. Проте враховуючи рівень покриття резервами кредитного портфелю юросіб (5,6%) та фізосіб (24%), доводиться не виключати варіант надміру «стриманого» й «заощадливого» підходу при формуванні резервів, у т.ч. з огляду на те, що в частини банків з І та ІІ групи класифікації НБУ відповідні показники в рази вищі. І якщо так, на практиці власний та регулятивний капітал фінустанови міг би бути від’ємним.

Насторожує те, що підсумками І кварталу 2015 року «Платинум Банк» задекларував прибуток 57,3 млн грн. Причому це відбулося на фоні гіпернеочікуваного скорочення резервів під кредити юросіб на 35 млн грн та на 37 млн грн – під кредити фізосіб. За логікою економічної ситуації резерви навпаки мали б збільшуватися, враховуючи ситуацію в економіці та банківському секторі.

Так, частково розформування резервів можна було б пояснити, скажімо, певним зменшенням кредитного портфелю (передусім, фізосіб). Однак у будь-якому разі більш ніж сильно «ріже очі» падіння процентних доходів «Платинум Банку» у І кварталі-2015 в порівнянні з І кварталом-2015 в 1,4 рази. А це пряме свідчення зростання проблемних активів на балансі банку…

Ще така логічна нестиковка: якщо в «Платинум Банку» все настільки в «шоколаді» з фінансовим станом (адже йому начебто вдається отримати чималий прибуток в нинішніх умовах), тоді навіщо йому знадобився стабілізаційний кредит від НБУ на 240 млн грн?..

Навіщо ж «Платинум» вважав за потрібне знайти можливості для фіксації прибутку?

Комментарии (1)

+
0
data565
data565
26 апреля 2015, 15:33
data555
#
Не скажу когда Гонтаревой вожжа попадёт под хвост, завтра или послезавтра, но то что ВА реально светит Платинуму это точно. Ещё 80!!! банков должно уйти.

Написать комментарий

Чтобы оставить комментарий, нужно войти или зарегистрироваться