Банк порушує законодавство

OksanaI 9 ноября 2017, 18:15
Отделение по адресу: Киев, ул. Белорусская,11
Зайшла в банк (відділення на Вел. Житомирській), щоб купити валюту на суму значно меншу, ніж 150 тисяч гривень. Але в мене стали вимагати пред'явити паспорт, мотивуючи це тим, що я маю засвідчити свою особу, що є прямим порушенням постанови Нацбанку (!).
Я готова була показати свій закордонний паспорт, оскільки внутрішній знаходиться на перереєстрації. На мій погляд, будь-який паспорт, виданий державою, в достатній мірі посвідчує мою особу, якщо вже банк так цікавиться нею. Але навіть тоді мені відмовили у продажу валюти.
Довелося залишити запис у книзі скарг (допис під №16).

9 ноября 2017, 18:59
Заграничный паспорт гражданина Украины действителен только для предъявления за пределами Украины.
10 ноября 2017, 16:04
Помиляєтесь. Згідно Закону України Про громадянство України в його останній редакції,
Стаття 5. Документами, що підтверджують громадянство України, є:
1) паспорт громадянина України;
{ Пункт 2 статті 5 виключено на підставі Закону N 5492-VI ( 5492-17 ) від 20.11.2012 }
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
4) тимчасове посвідчення громадянина України;
{ Пункт 5 статті 5 виключено на підставі Закону N 5492-VI ( 5492-17 ) від 20.11.2012 }
6) дипломатичний паспорт;
7) службовий паспорт;
8) посвідчення особи моряка;
9) посвідчення члена екіпажу;
10) посвідчення особи на повернення в Україну.
16 ноября 2017, 16:54
Прочитайте ответ банка от 16.11.2017 последний абзац.
«Звертаємо увагу...»
и далее по тексту…
TOR
TOR
9 ноября 2017, 20:23
Згідно діючого законодавства, якщо у банка виникли сумніви щодо того чи є ви громадянином України то банк має право вимагати пред'явити паспорт Громадянина України для визначення Вашої резидентності
10 ноября 2017, 15:59
Можна посилання на норму законодавства щодо сумнівів? Щось я на пам'ятаю такої норми.
Це по-перше.
По-друге: жодного слова про сумніви щодо мого резидентства не було сказано.
Але в постанові Нацбанку чітко зазначено: «операції з продажу фізичній особі-резиденту готівкової іноземної валюти за готівкові гривні на суму, яка менша в еквіваленті, ніж 150 000 гривень, без пред’явлення документів».
Без пред'явлення будь-яких документів. Крапка.
Тоді як співробітники банку намагалися мені довести, що ця норма означає, що вони не будуть робити ксерокопію мого паспорту, але мають його бачити.
Сьогодні мені зателефонували з банку, але сказали тільки те, що казали й учора: є внутрішні налаштування банку.
На що мені довелося відповісти те саме, що й учора: вони протирічать діючим нормам законодавства. Наголошую, що в будь-якому іншому банку (в тому числі в державних банках) я купую валюту без пред'явлення документів.
10 ноября 2017, 16:05
6) дипломатичний паспорт;
7) службовий паспорт;
8) посвідчення особи моряка;
9) посвідчення члена екіпажу;
10) посвідчення особи на повернення в Україну.
Piraeus
Piraeus
16 ноября 2017, 10:13
Шановна пані Оксано, доброго дня,
Дякуємо, за зворотній зв'язок. Для нас дуже важливо отримувати інформацію від наших клієнтів задля більш повного вивчення їх потреб та очікувань від АТ «ПІРЕУС БАНК МКБ» (далі – Банк).
Перш за все, зазначаємо, що у своїй діяльності банк керується чинним законодавством України. Так, на виконання Постанови НБУ від 13.12.16 р. N410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», яким встановлено обмеження щодо продажу одній особі в один день іноземної валюти на суму, що в еквіваленті не перевищує 150 000 грн. банк зобов’язаний здійснити налаштування своїх технічних можливостей так, щоб моніторинг суми операцій клієнтів щодо продажу іноземної валюти одній особі в один день був найефективнішим, оскільки порушення вимоги НБУ може призвести до застосування санкцій до банку.
На підставі викладеного повідомляємо, що здійснення операції продажу готівкової іноземної валюти по всій мережі відділень банку одній фізособі відбувається лише при наявності паспорту громадянина України або тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України, або посвідкою на постійне проживання.
Звертаємо увагу, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон, згідно з законодавством, є документом, що посвідчує особу громадянина України за кордоном і при перетинанні державного кордону України та не може бути використаним на території України для посвідчення особи та вчинення правочинів.
Сподіваємося на Ваш