Фішинговий чатбот Ощадбанку в телеграмі

ROXYMAN 16 апреля 2023, 1:37
Доброго дня. Ніколи не подумав би що стану жертвою шахраїв, так як чудово розбирався як я думав до цього у цій темі. Отже по порядку. Після отримання авансу на роботі, вирішив оплатити комунальні послуги. І чомусь ніколи не міг з нового додатка оплатити за ел.енергію. Приходилося завжди заходити в старий додаток лише для цього.Тому що відображалась лише картка з ковідної тисячі. Та і взагалі у мене відображалась в головному вікні лише картка яка давно заблокована, а перехід на активну яка була відновлена після втрати останньої завжди відбувався через заблоковану. Вирішив подзвонити в підтримку Ощадбанку, де там мене не зовсім зрозуміли і хлопчина запропонував видалити аккаунт ощад24/7 і щоб я його знову зареєстрував через активну картку. Запропонував послухати робота як це зробити, де той пропонував реєструватися через чатбот де посилання на нього є в офіційному сайті. Перейшовши туди я дійсно побачив 2 варіанта чатбота, а саме у Viber, або Telegram. Обравши телеграм, чатбот відкрився на не фінансовому номері, оскільки в телеграмі у мене було 2 аккаунта. Ну я довго не думаючи на фінансовому номері ввожу назву Ощадбанк. Появляється у мене в пошуку лого і назва чатботу, таке як коли я перейшов з сайту і воно відкрилося не там де було потрібно. Зайшовши туди все так само як і має бути. Поділився номером. Дзвінок з Ощадбанку де мені робот диктує 4 цифри які я маю ввести в чатбот для реєстрації. Я його ввожу і все паралельно реєструюсь як я зрозумів і я і шахрай. На наступний день приходить повідомлення про переказ всіх які залишились коштів у розмірі 4500 грн на інший банк. Дзвоню тут же в підтримку і говорю відмініть платіж, там розвели руками і сказали, що платіж проведений і відмінити вже не можуть. Куди саме і на який банк тоже не можуть глянути, лише. те що можуть сказати що платіж був здійснений через ощад24/7. І що можуть заблокувати карту і сам доступ до ощад 24/7. Порекомендували звернутися до правоохоронних органів. Я довго не міг збагнути як таке сталося. Поки сам не здогадався і не звірив логін самого чатботу де звісно він відрізнявся на 1 букву. Офіційний @OschadBot, а липовий @OschadjBot. Поїхав в райвідділ написав заяву. Зараз пасха на носі, та і вихідні ніхто не буде тим займатися. Хоч я і винен, але то дуже велика і винна безпеки Ощадбанку, що вони дозволили такій схемі бути. По перше, якщо ви вже і відкрили отой чатбот, то слідкуйте за появою клонів фішингових чатботів в соцмережах і оперативно видаляйте їх, щоб і нікому думки не спало таке робити. А по друге дозвольте відміняти операції по дзвінку хоча б після 15−30 хв після її реалізації, або обов’язково вводом якихось цифр, чи дзвінком як це є в системах безпеки інших банків. Заяву в поліцію написав, та не надіюсь, що кошти ці колись побачу.

Gekata666
Gekata666
17 апреля 2023, 9:36
Шановний, не побачите, забудьте, ніхто вам їх не поверне, а служба безпеки Ощадбанку чхала на це,їм це не потрібно.
ROXYMAN
ROXYMAN
17 апреля 2023, 11:49
Я це прекрасно розумію , Дякувати Богу що це відносно не велика сума. Але я хочу , щоб сам Ощадбанк поправив свою безпеку це раз. Навчив говорити своїх операторів стосовно тих чатботів і щоб попереджали що офіційний чатбот має галочку біля нікнйму , що означає що він є офіційним і авторизованим. І саме головне, що якщо ви вже створили такий сервіс, то саме ви і маєте відслідковувати в соц мережах, а саме фішингові чатботи і домагатися їх блокування. Відслідковувати кожного дня 24/7 якщо ви не хочете втратити репутацію . Якщо ви не можете , або не хочете з тим боротися, то не відкривайте такий сервіс. І не говоріть своїм клієнтам , що це Американська мережа, на яку ви не маєте ніяких повноважень вплинути. Дуже хочеться подати в суд на сам Ощадбанк , щоб саме вони компенсували втрачену суму, бо їхньої безпеки така сама винна як і моя. Але знаючи яке у нас правосуддя і ціна хорошого адвоката , щось та і не хочеться . :(
19036256
19036256
17 апреля 2023, 16:40
ROXYMAN, В суді Ви нічого не доб'єтесь, тому що Ви самі звернулися до шахраїв.я теж попала на такий чат-бот в телеграмі, але я зрозуміла, що це шахраї,і це було ще у 2020році,і поліція нічого не зробила з цим шахрайським сайтом до сих пір. І чому Ви вирішили, що це провина Ощадбанку, чому він повинен відслідковувати шахрайські сайти, Ощадбанк всюди попереджає нікому нічого не рзкривайте ніякої секретної інформації? В суді не буде у Вас доказів провини банку.Подивіться скрін-шот, як шахраї НЕ від банку розмовляють з тими хто їх визначив. https://www.otzyvua.net/uk/oschadbank.html#fancybox-button-gallery-4
alexhp
alexhp
20 апреля 2023, 18:21
Шановні кліенти ощадбанку та інших банків будьте уважними це ваша неуважність 100 процентів подавайте на telegram чи viber банки не впливають на ці месенджери.

Главная / Банки Украины 🏦 / Ощадбанк 💰 / Отзывы о Ощадбанке 📝 / Фішинговий чатбот Ощадбанку в телеграмі