Абсолютно неадекватний банк

KaterinaUA 5 июля 2024, 13:11
Минулого місяця продала акції однієї компанії, гроші мені відправили на мій банківський рахунок в Україні, як і належить за законом. Компанія мені повідомила, що гроші згідно з договором вже відправили і будуть до 5 днів. Через 4 дні мені в додатку монобанку надійшло повідомлення що на мій валютний рахунок прийшло **** доларів і згідно із законом я зобов’язана повідомити за що отримала гроші та надіслати їм підтверджуючі документи. Мене це не здивувало, мій чоловік юрист і я знаю, що так у всіх банках згідно законом вони зобов’язані перевіряти платежі від 400 000 гривень.

Я того ж дня відправила монобанку:

1. договір купівлі-продажу
2. бухгалтерську довідку
3. сертифікат, що підтверджує права на акції

Мене далі попросили, щоб їм скинула документ який підтверджує походження/наявність коштів на момент покупки активів.

4. Надіслала їм довідку про доходи — 2018 рік (цього року я відповідно і купувала активи)

Мені відповіли що документи прийняли, все гаразд, але ще просять документ, що підтверджує саму оплату при купівлі активів у 2018 році.
У мене документ не зберігся, нормальна людина не зберігає такі документи, тим більше 6 років.
Вже була на нервах, але все-таки документ знайшла, зателефонувала в компанію і бухгалтер знайшов записку з 2018 року, думаю слава богу, документ відразу надала монобанку.

Через часа 3 мені написали, ще просять надати документ, на якій підставі я купила акції. Я їм пояснюю, що в даній компанії я працювала, і в Європі або США співробітники купують акції компанії де працюють, за знижкою. У мене документ не зберігся, тому що минуло вже 6 років і сам документ не потрібний, тому що у мене є сертифікат…

Дальше банк просить у мене відомості ДРФО або форму ОК5 або ОК7 з 2018 року (для підтвердження отримання зарплати, заявленої у даній довідці з 2018 року).
+ якийсь інший документ який підтверджує наявність даних акції у компанії

OK 5. надала банку довідку ОК7 за 2018 рік
6. витяг з центрального депозитарію цінних паперів
7. витяг з реєстру акціонерів

Банк відповів, що треба надати довідку ОК7 2018 по 2024 рік :) типу вони так мали на увазі.

Чесно кажучи, там така маячня, а треш, я просто вже за сьогодні морально-психологічний втомилася що ледве пишу цей відгук причому вже немає просто сил все написати. 2 незалежні від себе юристи, мені кажуть що для підтвердження достатньо 2−3 основні документи (що я й надала).
Сумарно їм уже надіслала 7 різних документів щодо одного платежу, я б ще розуміла якби гроші прийшли до прикладу з Казахстану, але не з Європейського Союзу.

Усі документи та скріншоти листування зі співробітником монобанку я вже надала відповідно до закону на перевірку в НБУ.

Сумарно, монобанк це банк де документами займаються люди явно без освіти, та абсолютно дебільне ставлення до клієнта є нормальною практикою.
monobank
monobankua 5 июля 2024, 14:11
Звертаємо вашу увагу, що будь-яке зарахування може потрапити під перевірку і буде потрібно надати документи, що підтверджують походження коштів. Це пов'язано з постановою НБУ — № 162 від 29.07.2022, постановою НБУ № 164 від 29.07.2022 «Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням», згідно зі статтею 48 Закону України «Про банки і банківську діяльність».
Список документів, що може запитати банк індивідуальний для кожного клієнта та ситуації.
На поточний момент банк очікує довідку з 2018 по 2024 рік, та розглядає раніше надані документи.
Колеги зв'яжуться з вами як буде нова інформація.

oleksdesigner
oleksdesigner
6 июля 2024, 8:41
Отримуйте перекази у інший банк. Тут спокійно можно до півроку чекати перевірку та отримувати неадекватні запити на документи. Раджу розірвати усі договори з цим псевдобанком та обслуговуватись у інших де не бомблять неадекватними питаннями. Ціль дуже проста — утримувати ваші гроші якомога довше та переконувати що не «банк» поганий, а закони
MarselKN
MarselKN
6 июля 2024, 11:56
Очередные темки-схемки как и выплата страховки «работодателем» из-за границы, сертификати о продаже на «аукционах», теперь акции компании где «типа работали»

Курс валют в monobank

Курс валют в monobank

Главная / Банки Украины 🏦 / monobank 💰 / Отзывы о monobank 📝 / Абсолютно неадекватний банк